0

ماجرای سفر ۱۸هزار کیلومتریِ سارقان خودرو

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

ماجرای سفر ۱۸هزار کیلومتریِ سارقان خودرو

 
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از انهدام باند ۴ نفره سرقت خودرو و لوازم داخل آن خبر داد و گفت: متهمان با طی مسافت ۱۸ هزارکیلومتری با خودروی مالباخته قاچاق مواد مخدر هم داشته اند.

خبرگزاری مهر: رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از انهدام باند ۴ نفره سرقت خودرو و لوازم داخل آن خبر داد و گفت: متهمان با طی مسافت ۱۸ هزارکیلومتری با خودروی مالباخته قاچاق مواد مخدر هم داشته اند.

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری گفت: بیست و چهارم آذرماه سال جاری پرونده‌ای مبنی بر تصادف ساختگی و سرقت خودروی هیوندای خانمی جوان توسط کلانتری ۱۴۵ ونک برای رسیدگی تخصصی به این پایگاه واصل شد.

وی تصریح کرد: خانم جوان که از این سرقت شوکه شده بود با حضور در پایگاه سوم به کارآگاهان گفت: در حال تردد با خودروی شخصی ام در خیابان ولنجک بودم که ناگهان یک دستگاه خودروی پراید قرمز رنگ به آینه خودروی من زد. من ایستادم تا به رفتار آنها اعتراض کنم و از خودرو پیاده شدم و وقتی از خودرو دور شدم راننده و سرنشین پراید به سمت من آمده و در یک آن سوار خودروی من شده و قصد فرار داشتند، برای جلوگیری از فرار آنها از درب خودرو آویزان شدم که سرنشین خودرو با چاقو من را تهدید کرد و پس از حدود ۱۰ متر مسافت من را به زمین انداخته و گریختند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت افزود: با توجه به حساسیت پرونده و سرقت به عنف صورت گرفته دستگیری سارقان در دستور کار تیمی مجرب از کارآگاهان این پایگاه قرار گرفت. کارآگاهان در گام نخست تحقیقات به محل وقوع سرقت رفته و با بررسی و تحقیقات میدانی موفق شدند تصاویری از سارقان به دست بیاورند.

وی بیان داشت: با بررسی و تطبیق چهره سارقان با متهمان و مجرمان سابقه دار کارآگاهان موفق به شناسایی دو سارق به نام‌های محمدرضا ۲۷ ساله و محسن ۳۲ ساله شدند و مشخص می‌شد سارقان از مجرمان سابقه دار و تحت تعقیب می‌باشند و مجموعه‌ای از انواع جرائم دارند.

سرهنگ چهری در ادامه گفت: با مشخص شدن هویت سارقان شناسایی مخفیگاه محمدرضا و محسن در دستور کار قرار گرفت و مخفیگاه متهمان در شهرستان اسلامشهر شناسایی شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اخذ نیابت قضائی، عنوان کرد: هر دو متهم در یک عملیات مشترک در هجدهم دی ماه در مخفیگاهشان دستگیر و به پایگاه سوم پلیس آگاهی انتقال یافتند.

وی ابراز داشت: محمدرضا خود را سرکرده باند معرفی و اعلام کرد، پس از سرقت خودروی پراید قرمز از شهرستان اسلامشهر به تهران آمده و با خودروی شاکی تصادف ساختگی ایجاد کردیم و پس از سرقت خودرو به پمپ بنزینی رفتیم و پس از سوخت گیری بدون پرداخت پول متواری شدیم و پس از آن از دو دکه روزنامه فروشی سرقت به عنف داشتیم و پس از آن چندین سرقت داخل خودرو را در این مدت انجام دادیم.

وی با بیان اینکه در این رابطه دو مالخر نیز شناسایی و با دستور قضائی در شهرستان اسلامشهر دستگیر شدند، گفت: سارقان در این مدت کوتاه ۱۸ هزار کیلومتری با خودروی شاکی قاچاق مواد مخدر نیز داشته اند.

سرهنگ چهری بیان داشت: با اعتراف صریح متهمان هر ۴ متهم با دستور مقام قضائی روانه زندان شدند.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

جمعه 11 بهمن 1398  7:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها