0

شرکت چینی از لیست تحریم ایران خارج می‌شود

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

شرکت چینی از لیست تحریم ایران خارج می‌شود

 
آمریکا احتمالاً طی چند روز آینده تحریم‌ها بر شرکت نفتکش کاسکوی چین را که متهم به حمل نفت ایران بود برمی دارد.

خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز: آمریکا احتمالاً طی چند روز آینده تحریم‌ها بر شرکت نفتکش کاسکوی چین را که متهم به حمل نفت ایران بود برمیدارد.

یک منبع نزدیک به یکی از شرکت‌های بزرگ نفت چین می گوید نشانه هایی دریافت کرده است که کاسکو از لیست کل تحریم های آمریکا برداشته شده است. صنعت انرژی چین منتظر اطلاعیه های رسمی از طرف واشنگتن است.

یک منبع دیگر در صنعت انرژی در لندن گفت واشنگتن اشاره کرده به زودی این تحریم‌ها را بر می دارد.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا واحدهای دالیان کاسکو را در 25 سپتامبر تحریم کرد و باعث افزایش هزینه جهانی کشتیرانی و مختل شدن بازار کشتیرانی شد.

برداشته شدن این تحریم ها برای نرخ کشتیرانی جهان بسیار خوشایند است. بیش از 25 نفتکش بزرگ تحت اختیار شرکت دالیان کاسکو طی سه ماه گذشته از بازار خارج شده اند. نبود این نفتکش ها دلیل اصلی افزایش نرخ کشتیرانی در سه ماهه پایانی 2019 و اوایل ژانویه سال جاری است.

چین تنها وارد کننده بزرگ نفت ایران علی رغم کمپین حداکثر فشار آمریکا بر تهران است. هدف از این کمپین صفر کردن درآمد نفتی ایران است. ترامپ وضع دوباره تحریم‌ها علیه ایران را پس از بیرون رفتن از قرارداد برجام آغاز کرد.

مشخص نیست آیا برداشته شدن تحریم‌ها بدان معناست که چین یا کاسکو با ترامپ برای توقف خرید نفت ایران موافقت کرده اند.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در اوایل ژانویه اعلام کرد با مقامات چین برای گفتگو در مورد خرید نفت ایران دیدار می‌کند.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

جمعه 11 بهمن 1398  6:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها