0

انواع روش های چاپ هدایای تبلیغاتی

 
naghshonegarad
naghshonegarad
کاربر جدید
تاریخ عضویت : دی 1398 
تعداد پست ها : 14
محل سکونت : البرز

انواع روش های چاپ هدایای تبلیغاتی

انواع روش های چاپ هدایای تبلیغاتی

چاپ هدایای تبلیغاتی باتوجه به جنس محصول انتخابی انجام میشود. در حالت کلی روش های چاپی را باید متناسب با جنس هدایای تبلیغاتی مورد نظر برگزینید.

امروزه باتوجه به پیشرفت تکنولوژی دستگاه های چاپی بسیاری با قابلیت های ویژه روی کار آمده است که با استفاده از آن می توان چاپ هایی با برترین کیفیت تولید نمود و از چنین محصولی با برترین کیفیت به عنوان تبلیغات محیطی استفاده نمایید.

اگر بخواهیم به صورت کلی به روش های چاپی رایج در مورد هدایای تبلیغاتی اشاره نماییم می توان به موارد زیر اشاه نمود.

  • چاپ لیزر
  • چاپ تامپو
  • چاپ سیلک

البته هر یک از این روش های چاپی مناسب برای نوع به خصوصی از محصولات می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید ادامه این مقاله را مطالعه نمایید.

چاپ لیزر 

چاپ لیزر یکی از قدرتمندترین چاپ هایی است که روی کار آمده است و امروزه در بسیاری از امور مربوط به چاپ و تبلیغات از آن استفاده می شود. البته استفاده از این روش ویژگی های ظاهری به خصوصی را در محصولات میطلبد.

در حالت کلی لیزر باتوجه به عملکردی که دارد به نوعی یک لایه از روی سطح کار می کاهد و نوعی حکاکی محسوب میشود پس این نوع چاپ مناسب هر نوع جسمی نمیباشد به عنوان مثال از روش لیزر نمی توان برای چاپ بادکنک استفاده کرد زیرا با استفاده از این نوع چاپ برای این هدایای تبلیغاتی تنها به محصولتان آسیب وارد می شود.

در مقابل اگر محصول انتخابی شما سطح سختی داشته باشد بهترین و مناسب ترین روش برای آن چاپ لیزر می باشد. اگر بخواهیم به هدایای تبلیغاتی که چاپ لیزر به عنوان برترین روش چاپی برای آن محسوب می شود را نام ببریم میتوان به پاوربانک های تبلیغاتی ، پلاک های استیل و فلزی که بر روی سررسید قرار می گیرد، جاسوئیچی های تبلیغاتی و... اشاره نمود.

این نوع هدایای تبلیغاتی اغلب جنس سختی دارند که برای چاپ آن باید از روش چاپی استفاده کرد که ماندگاری بالایی دارد شاید این ماندگاری بالا یکی از نکاتی باشد که اغلب افراد به دنبال آن باشند زیرا تبلیغات شما توسط این هدیه تبلیغاتی تنها از طریق چاپ آن می باشد.

به واسطه همین چاپ است که برند شما در ذهن مخاطبان هدفتان نقش می بندد و از این طریق تداوم همکاری حاصل می شود.

چاپ تامپو 

چاپ تامپو نیز یکی از روش های چاپی است که جایگاه ویژه ای در امور تبلیغات به خود اختصاص داده است. اما روش تامپو نیز همانند سایر روش های چاپی تنها مناسب برای انجام عملیات چاپ بر روی محصولات به خصوصی با ویژگی های ظاهری به خصوص می باشد.

در حالت کلی در چاپ تامپو از دو متریال کلیشه و رنگ استفاده می شود. شاید برای شما عزیزانی که برای نخستین بار با تبلیغات از طریق چاپ هدایای تبلیغاتی به عنوان یک راه تبلیغاتی آشنا شده باشید و طبیعتا با واژه کلیشه آشنایی نخواهید داشت به همین جهت در این زمینه اطلاعاتی ارائه می دهیم.

کلیشه همان طرحی است که شما قصد دارید بر روی محصول تبلیغاتی خود حک نمایید و از لحاظ جنس نیز باید بگوییم که از جنس فلز می باشد. معمولا در چاپ تامپو رنگ با طرحی که روی کلیشه نقش بسته است با استفاده از فشار روی هدایای تبلیغاتی نقش می بندد.

ثبات این نوع چاپ اندکی کمتر از چاپ لیزر است اما روش هایی است که می توان به این نوع چاپ دوام بیشتری داد و از این طریق ماندگاری آن بر محصول تبلیغاتی را افزایش داد.

اغلب از چاپ تامپو برای چاپ محصولات تبلیغاتی از جمله خودکارهای تبلیغاتی میتوان استفاده نمود.

البته این بدان معنا نیست که با استفاده از چاپ تامپو تبلیغات شما از بین خواهد رفت بلکه با استفاده از چاپ تامپو شما تبلیغاتی ماندگار خواهید داشت اما طول عمر هدایای تبلیغاتی بسیار قابل اهمیت می باشد.

وقتی شما از خودکار تبلیغاتی با طول عمری محدود استفاده می نمایید پس اصلا نیازی به استفاده از روش های چاپی با دوام نخواهید داشت و می توانید با استفاده از چاپ تامپو خودکار تبلیغاتی خود را چاپ و در اختیار جامعه هدفتان قرار دهید.

چاپ سیلک 

آخرین روش چاپی که همواره مورد استفاده در مورد هدایای تبلیغاتی  با خصوصیت های ظاهری مشخص قرار می گیرد چاپ سیلک می باشد. متریال مورد استفاده در این نوع چاپ رنگ ها و توری های به خصوصی است که عملیات چاپ با استفاده از آن انجام می شود.

این نوع چاپ نیز ثبات کمتری نسبت به روش لیزر دارد اما باز هم به طول عمر هدیه تبلیغاتی بازمی گردیم. برای هدیه تبلیغاتی که به خودی خود طول عمر اندکی دارد استفاده از چاپی با دوام که مستلزم صرف هزینه ای گزاف می باشد اصلا وجود ندارد. 

از چاپ سیلک برای چاپ هدایای تبلیغاتی به خصوصی که اغلب سطح نرم و صافی دارند استفاده می شود که از جمله آن می توان به بادکنک تبلیغاتی اشاره کرد.

البته یکی محصولاتی که چاپ سیلک بیشترین کارآیی را دارد ساک دستی و نایلون های تبلغاتی می باشد. البته چاپ سیلک این نوع محصولات بستگی بسیاری به جنس پارچه و متریال دارد.

در این مقاله سعی داشتیم نسبت به روش های چاپی مختلف اطلاعاتی ارائه دهیم تا با آشنایی با فرآیند های چاپ هدایای تبلیغاتی بتوانید بهترین و با دوام ترین روش چاپی را برای هدایای تبلیغاتی خود برگزینید.

پنج شنبه 26 دی 1398  11:43 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها