0

عدم توجه به تغذیه می تواند در بازگشت بیماری قلبی نقش داشته باشد

 
yassimanusha
yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران

عدم توجه به تغذیه می تواند در بازگشت بیماری قلبی نقش داشته باشد

یک کارشناس ارشد تغذیه معتقد است: عدم توجه به مولفه های تغذیه ای در بیماران قلبی که عمل جراحی انجام داده اند می تواند در بازگشت مجدد بیماری نقش داشته باشد.
علی اشرف رشیدی اظهار داشت: اکثر بیمارانی که دچار بیماری های قلبی می شوند دارای اضافه وزن هستند، لذا پس از انجام جراحی و یا سکته می بایست رژیم های غذایی خاصی را دنبال کنند.
وی در ادامه تصریح کرد: در مرحله بازتوانی این بیماران از آنها معاینه به عمل آمده و پس از ارزیابی شرایط جسمی، رژیم غذایی مورد نظر آنها تجویز می شود.
این کارشناس تغذیه گفت: به طور کلی توصیه ما برای این گروه از بیماران استفاده از گروه های اصلی غذایی شامل شیر و لبنیات کم چرب، سبزیجات و میوه ها، نان و غلات و گروه گوشت هاست .
وی با تاکید بر اینکه این بیماران مصرف چربیهای ترانس و اشباع را به حداقل برسانند، افزود: مصرف محدود نمک نیز یکی از مولفه های اصلی در تغذیه این بیماران است و به منظور فراهم شدن ویتامین ها و آنتی اکسیدان های مورد نیاز به آنها توصیه می شود از سبزی و میوه بیشتری استفاده کنند.
این کارشناس تغذیه در خاتمه با اشاره به اینکه تغذیه تنها یکی از هشت فاکتور خطرناک در بیماران قلبی است، اظهار کرد: نحوه طبخ غذا برای این دسته از بیماران باید تغییر کند، به گونه ای که کمتر از غذاهای سرخ کرده استفاده کنند و اگر تغییر عادات غذایی در بیماران قلبی یاد شده بوجود نیاید امکان تسریع در روند بازگشت بیماری وجود دارد.

منبع خبری : worldfood.ir

 

یاس

شنبه 25 دی 1389  11:57 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها