0

رضايت مسوولان از حضور تماشاگران با وجود ورزشگاه هاي تقريبا خالي

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

رضايت مسوولان از حضور تماشاگران با وجود ورزشگاه هاي تقريبا خالي

رضايت مسوولان از حضور تماشاگران با وجود ورزشگاه هاي تقريبا خالي
 

کنفدراسيون فوتبال آسيا با گذشت يک هفته از آغاز مسابقات جام ملت هاي اين قاره، از حضور تماشاگران در ورزشگاه ها ابراز رضايت کرد.


   البته اين در حاليست که تعدادي از ديدارها در ورزشگاه هاي تقريبا خالي برگزار شد.
ديدار تيم هاي ازبکستان و کويت که چهارشنبه گذشته در ورزشگاه 22 هزار نفري الغرافه برگزار شد ، فقط 3481 نفر تماشاگر داشت و روز سه شنبه نيز فقط 3639 نفر براي تماشاي بازي تيم هاي امارات و کره شمالي به ورزشگاه 12 هزار و 500 نفري اسپورتس کلاب رفتند.
با وجود اين ''توکوآکي سوزوکي'' مدير مسابقات کنفدراسيون آسيا گفت: ما از حضور تماشاگران در ورزشگاه ها نه فقط از نظر تعداد بلکه از نظر جوي که به وجود مي آورند، راضي هستيم. ولي اين وضعيت بايد بهتر شود.
گرچه پر کردن ورزشگاه ها، مشکل دائمي براي مسابقات است اما مسوولان قطري برگزاري جام ملت هاي آسيا به دليل اينکه قرار است در سال 2022 هم ميزباني جام جهاني را بر عهده داشته باشند، با فشار بيشتري در اين زمينه مواجه هستند.
کميته برگزاري مسابقات با اشاره به فروش بليت هاي ارزان قيمت به مبلغ کمتر از 2 دلار، تا کنون با ارايه بليت رايگان مخالفت کرده اما وعده داده است همکاري بيشتري را براي اختصاص بليت به مدارس و مهاجران خارجي که 80 درصد جمعيت 6/1 ميليون نفري قطر را تشکيل مي دهند، انجام دهد.
مدير اجرايي رقابت هاي جام ملت هاي آسيا در اين مورد گفت : هدف ما پر کردن ورزشگاه ها است. ما با تمامي گروه ها در تماس هستيم و سعي مي کنيم با دادن سريع ويزا در فرودگاه و امکانات رفت و آمد آسان، نظر آنها را براي رفتن به ورزشگاه ها جلب کنيم.
بنابراين گزارش، بخشي از اين مشکل مربوط به تعداد هواداران کمي است که از کشورهايي مثل ژاپن و يا استراليا براي تشويق تيم هايشان به قطر رفته اند. البته به نظر مي رسد قطري ها در متقاعد کردن هواداران کشورهاي همسايه خود يعني امارات و کويت هم موفق نبوده اند.
به گفته مسوولان برگزاري مسابقات، بخشي از مشکل هم به خاطر گروه هايي است که اقدام به خريداري بليت کرده اند اما به ورزشگاه ها نيامده اند. هنوز دليل اين مسئله روشن نشده اما خبرها حاکي از فروخته شدن تمامي بليت هاي بازي افتتاحيه بين تيم هاي قطر و ازبکستان بود در حالي که ورزشگاه محل برگزاري اين ديدار کاملا پر نشده بود .
در همين راستا ''افشين قطبي'' سرمربي ايران هم قبل از بازي با عراق که در آن تماشاچيان تقريبا يک سوم ظرفيت ورزشگاه را پرکرده بودند ، گفته بود: قطري ها اگر فوتبال را دوست دارند بايد به ورزشگاه بيايند. آنها بايد براي حمايت از فوتبال و نه فقط تيم خودشان به ورزشگاه بيايند. دنيا هم اکنون به قطر نگاه مي کند تا ببيند آيا مي تواند ميزبان جام جهاني 2022 باشد يا نه. به همين دليل حضور تماشاگران در ورزشگاه ها مهم است.
در عين حال '' جاسم الرميحي '' مدير اجرايي جام ملت هاي آسيا ضمن ابراز اميدواري براي حضور بيشتر تماشاگران در ادامه مسابقات خاطرنشان کرد: اميدوارم از اين به بعد تماشاگران بيشتري از آسيا، ژاپن و کره در مسابقات ببينيم. هرچه به بازي فينال نزديک تر مي شويم، تعداد تماشاگران هم بيشتر مي شود.
 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

شنبه 25 دی 1389  11:53 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها