0

نان های سبوس دار، سالم ترین نان برای مصرف هستند

 
yassimanusha
yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران

نان های سبوس دار، سالم ترین نان برای مصرف هستند


2738190021432027616076_32108_thum.jpg یک متخصص تغذیه گفت: نان هایی که از آرد سبوس دار تهیه می شوند، سالم ترین نان برای مصرف مردم هستند.
مرتضی صفوی افزود: این نان ها با خمیر مایه و بدون استفاده از جوش شیرین به عمل می آید و با حرارتی ملایم، یکنواخت و شعله غیرمستقیم پخت می شود.
وی با بیان اینکه این نان ها ضایعات و دورریزی کمتری دارند، اظهار داشت: با هدفمندی یارانه ها می توان کیفیت نان را به سمت استفاده از آرد سبوس دار افزایش داد.
مدیرکل سابق دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، ویژگی های یک نان خوب را داشتن ظاهر خوب، برشته بودن و کاملا پخته شده دانست و ادامه داد مغذی بودن نان مهم است و نان هایی که با آردهای کامل و سبوس دار تهیه می شوند، در مقایسه نان های تهیه شده با آرد سفید به مراتب ارزش غذایی بالاتری دارند و مصرف روزانه آنها می تواند مقداری از نیاز روزانه بدن به املاح، پروتئین، فیبر و ویتامین ها را تامین کند.
صفوی تصریح کرد در سال های اخیر، برخی از نانوایان به دلیل آگاهی نداشتن و به منظور صرفه جویی در وقت و هزینه، خمیر نان را با جوش شیرین به عمل می آورند که ارزش غذایی و زمان ماندگاری نان کاهش می یابد و دور ریزی و ضایعات آن افزایش پیدا می کند.

منبع خبری : worldfood.ir

یاس

شنبه 25 دی 1389  11:24 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها