0

قطبي:عشق و فوتبال با هم دنياي بهتري مي سازند

 
alizarei
alizarei
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 759
محل سکونت : خراسان رضوی

قطبي:عشق و فوتبال با هم دنياي بهتري مي سازند

رويترز در اين مصاحبه به توصيف دوران كودكي قطبي و زماني پرداخته است كه او با توپ و فوتبال آشنا شد و از نوجواني آن را به عنوان حرفه آينده خود انتخاب كرد.
اين خبرگزاري به نقل از قطبي كه با مربيان بزرگي چون هيدينك، ميلوتينوويچ، پيم وربيك و ديك ادوكات كار كرده و بعد از 30 سال دوري به وطنش ايران بازگشته است، افزود: همه كساني كه مثل من در كودكي كشورشان را ترك كرده اند، هميشه در زندگي، قلب و افكارشان در مورد هويت خود احساس خلاء مي كنند. به نظرم وقتي بعد از 30 به ايران بازگشتم، انسان كامل تري شدم و تمام كساني كه از ريشه هاي خود دور شده اند را تشويق مي كنم كه به آن بازگردند تا بفهمند كه واقعا چه كسي هستند.
او كه پس از بازگشت به ايران هدايت تيم پرسپوليس را بر عهده گرفت و در اولين فصل حضورش در اين تيم توانست قهرماني ليگ برتر را كسب كند، تاكيد كرد: در ابتدا فارسي را خوب صحبت نمي كردم اما به تدريج بهتر شدم. من شيوه متفاوتي از كار و تفكر را وارد فوتبال ايران كردم و نوع برخورد من با بازيكنان و رسانه ها، توجه مردم ايران را جلب كرد.
به نظر قطبي، عشق مردم ايران به فوتبال 10 برابر بيشتر از علاقه مردم برزيل يا آرژانتين است.
وي كه در مورد قهرماني ايران، حرف هايي شبيه 'خوزه مورينيو' زده است، تصديق كرد: من معتقدم بايد رقابت كنيم و مي توانيم به قهرماني برسيم اما هرگز نگفته ام كه قطعا قهرمان مي شويم. اما مورينيو واقعا خاص و دستاوردي كه او در اين سن و سال به دست آورده، فوق العاده است. او بايد الگوي همه مربيان باشد و من واقعا وي را تحسين مي كنم. با وجود اين من هنوز فاصله زيادي با مورينيو دارم و هنوز خودم را ثابت نكرده ام. شايد روزي بعد از ژاپن به اروپا بروم. مي خواهم تا وقتي كه زنده ام دست از تلاش بر ندارم.
اين مربي 46 ساله كه اثر فوتبال در كشورهاي ايران، كره جنوبي، آمريكا و آفريقاي جنوبي را ديده است در گفت و گو با رويترز همچنين ابراز اميدواري كرد كه جام جهاني 2022 قطر بتواند همين تاثير را در خاورميانه بگذارد و ديد جهان غرب را به منطقه تغيير بدهد.
وي كه نسبت به بسياري از همكارانش، نظر متفاوتي درباره زندگي و فوتبال دارد قرار است بعد از مسابقات جام ملت هاي آسيا مربيگري يك تيم باشگاهي ژاپن را بر عهده بگيرد اما قبل از آن مي خواهد جام قهرماني آسيا را بعد از 35 سال به تهران بازگرداند.
قطبي با وجود اينكه از انتخاب قطر به عنوان ميزبان جام جهاني خوشحال است اما موافق برگزاري تعدادي از مسابقات اين رقابت ها در كشورهاي همسايه نيست.
سرمربي تيم ملي ايران گفت: جام جهاني 2002 در ژاپن و كره باعث شد تا انقلابي در فوتبال اين دو كشور به وجود بيايد و من از نزديك ديدم كه مردم كره چطور بعد از اين اتفاق تغيير كردند. دنيا هم كره اي ها را طور ديگري يافت همانطور كه مردم كره با ديدي كاملا متفاوت به جهان نگريستند. حالا با انتخاب قطر نيز، همه نگاه هاي غرب به خاورميانه خواهد بود. شايد با اين كار مردم دنيا به هم نزديك تر شوند و خاورميانه را بهتر بشناسند.
 

شنبه 25 دی 1389  11:01 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها