0

عبداللطیف به رکورد دایی رسید

 
alizarei
alizarei
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 759
محل سکونت : خراسان رضوی

عبداللطیف به رکورد دایی رسید

سماعیل عبداللطیف، مهاجم 24 ساله تیم ملی بحرین، در بازي با هند كه 5 بر 2 به پايان رسيد‏، چهار گل زد تا با ركورد علي دايي مساوي كند.
به گزارش ايلنا به نقل از بخش فارسي زبان سايت اي‌اف‌سي، علي دايي در جام ملت های آسیای سال 1996 در مرحله یک چهارم نهایی توانسته بود به کره جنوبی در یک نیمه از بازی 4 گل بزند.عبداللطیف دومین بازیکنی نام گرفت که رکورد 4 گل در یک بازی را در این مسابقات دارد.
بعد از گل‌هاي عبداللطيف‏، جیسی جان، مهاجم، و ابراهیم مشخاص، مدافع تیم بحرین،در شادی او سهیم شدند. بحرین با این پیروزی امید های زیادی برای رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌هاي آسيا در دوحه دارد. در دیداری که در ورزشگاه السد برگزار می شد، عبداللطیف در نیمه اول 3 گل زد تا تیمش نیمه اول را با برتری 4 بر یک به پایان برساند. هند نیمه دوم را هجومی تر آغاز کرده بود که گل چهارم عبداللطیف و پنجم بحرین آب سردی بر پیکر آن ها بود. او با این گل در جدول بهترین گلزنان این مسابقات در صدر و بالاتر از کوجا چئول کره‌ای قرار گرفت. چئول در دیدار تیم کره مقابل استرالیا گل زد و 3 گله شد. بعد از بازی عبداللطیف برای تست دوپینگ رفت و نتوانست با رسانه ها مصاحبه ای داشته باشد، هم تیمی های او در صحبت با خبرنگاران از او تمجید کردند.
ابراهیم مشخاص گفت: « ما در نیمه اول فوق العاده بودیم و با برتری مطلق به رختکن رفتیم. اما در نیمه دوم کمی سرد شدیم و آن ها توانستند گل دومشان را هم بزنند. با به ثمر رسیدن گل پنجم بازی توسط عبداللطیف خیالمان از بابت این بازی راحت شد و به فکر بازی با استرالیا افتادیم. برای ما این بازی، بازی خیلی سختی بود، مخصوصا وقتی گل اول آن ها زده شد. ما باید خوب بازی می کردیم چراکه در بازی قبلی خوب نبودیم. در نهایت نتیجه این بازی مهم ترین چیز بود، ما می دانیم که کره با استرالیا مساوی کرده است و ما برای راه یابی به مرحله بعد باید استرالیا را شکست دهیم. چه خوب بازی کردیم و چه بد، ما به 3 امتیاز این بازی نیاز داشتیم. در حال حاضر استرالیا یکی از بزرگترین تیم های آسیا است، اما من فکر می کنم ما هم دست کمی از آن ها نداریم. ما سابقه خوبی در آسیا داریم و امروز هم بازی خوبی انجام دادیم».
آیش، بازیکن تیم بحرین با دریافت دو کارت زرد و اخراج از بازی، نمی تواند در بازی مقابل استرالیا حضور داشته باشد، جان می گوید: « برای تیم ما مشکل بزرگی است، اما امیدوارم که هر کسی که قرار است به جای او بازی کند، بتواند برای تیم بجنگد تا ما بتوانیم امتیازات را بگیریم و به مرحله بعد برویم».
مشخاص هم معتقد است که تیم او در غیاب آیش می تواند مثل این بازی خوب باشد: « در حال حاضر تعداد غایبان ما در این مسابقات 6 تا 7 نفر است که به دلایلی مثل مصدومیت و از این قبیل مشکلات در تیم حضور ندارند. آیش یکی از بزرگترین بازیکنان تیم ماست، اما ما محمود عبدالرحمان را هم داریم. او اکنون نیمکت نشین است و سبک بازی اش شباهت زیادی به آیش دارد. به امید خدا او می تواند جای آیش را پر کند».

 

شنبه 25 دی 1389  9:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها