0

عجایب صحرا

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 21032
محل سکونت : کرمانشاه

عجایب صحرا

عجایب صحراهای دنیا که هیچ توضیحی برای آنها وجود ندارد

اتفاقات عجیب در صحرا

بدون شک همه ی ما با شنیدن نام صحرا انتظارهایی مثل گرد و خاک، خشکی، شن و ماسه و گاهی هم حیواناتی که مرگ آفرین اند و ممکن است ما را بکشند داریم. البته همه ی ما قبول داریم که گیاهان عجیب و غریبی هم در صحرا وجود دارند. اما به یک مورد خیلی مهم اشاره نکردیم، چه چیزی؟ با الی گشت همراه باشید.

بیابان پایونیرتاون (Pioneertown ) در کالیفرنیا

تا به حال شده که واقعا دوست داشته باشید در جایی مثل فیلم های وسترن زندگی کنید؟ به کافه ای چوبی بروید، چیزی میل کنید و بعد سوار اسب تان شوید و بتازید و به جستجوی طلا در تپه ها بروید؟ ما به شما می گوییم چنین جایی وجود دارد و نام آن Pioneertown است. پایونیرتاون در قلب بیابان موجاوه قرار دارد و در سال ۱۹۶۴ توسط دو مرد تاسیس شد که قصد داشتند واقعا جایی شبیه فیلم های وسترن بسازند. ساختن شهری مثل این، یکی از اتفاقات عجیب در صحرا بوده است.

پایونیرتاون در کالیفرنیا

دریاچه های بیابان باداین جاران در چین (Badain Jaran)

مطالب مرتبط:
جنجالی ترین جاذبه دنیا، خطوط صحرای نازکا
۵ تا از بهترین صحراهای جهان

آخرین چیزی که انتظار دارید در یک صحرا ببینید چه چیزی است؟ اگر جوابتان «آب» باشد، در مسیر درست هستید، اما بیابان باداین جاران در چین ثابت می کند که شما اشتباه می کنید! بیابان باداین جاران حدود ۱۹۳۰۰ مایل مربع از نواحی داخل تبت را شامل می شد و بعضی از بلندترین تپه های شنی دنیا را دارد که ارتفاع بعضی از آنها به ۶۶۰ تا ۹۸۰ فوت هم می رسد و بلندترین آن حدود ۱۵۰۰ فوت ارتفاع دارد و این به آن معناست که ارتفاع آن حتی از ارتفاع امپایر استیت بیلدینگ در نیویورک آمریکا هم بیشتر است!

در بین این تپه های بلند در دل صحرای داغ، دریاچه هایی وجود دارد که هیچ کس تا به امروزه توضیحی برای آنها نداشته است. دانشمندان روی این موضوع پافشاری می کنند که چنین اتفافی ممکن نیست چرا که رودخانه ای وجود ندارد که آنها را تغذیه کند، هیچ بارانی نمی تواند دریاچه ای را تا این اندازه پر آب کند و بر فرض محال هم که چنین اتفافی بیفتد، چرا گرمای سوزان صحرا آب را تبخیر نکرده است. این هم یکی دیگر از اتفاقات عجیب در صحرا است که هنوز مانند یک معمای پیچیده باقی مانده است.

اتفاقات عجیب در صحرا | صحرای چین

برند پرادا در صحرای تگزاس

ممطئنا تا حالا نام برند پرادا به گوشتان خورده است و شاید هم از مغازه های گران آن در کشورهای دیگر خرید کرده باشید. برند بسیار گران و لوکسی که بعضی از افراد شاید حتی جرات نکنند در فروشگاه های آن قدم بگذارند! اما در کشور آمریکا در ایالت تگزاس و در بزرگراه شماره ۹۰،  یکی از شعبه های پرادا وجود دارد که کاملا با بودجه ی همه سازگار است. هیچ فروشگاه دیگری در اطراف این فروشگاه قرار ندارد.

فروشگاه پرادا در بیابان تگزاس

دستان غول پیکر در کشور شیلی و اروگوئه

شاید از بیابان آتاکاما چیزهایی شنیده باشید، یکی از خشک ترین و متروک ترین مکان های روی زمین. اما اگر یکی دیگر از راه هایی که در نزدیکی این بیابان است یعنی بزرگراه Pan American رانندگی کنید، به چیز بسیار عجیبی برخورد می کنید، دست بزرگی از سنگ! این دست در واقع نماد افرادی است که توسط ارتش شیلی شکنجه و کشته شده اند.

صحرای شیلی

سه شنبه 26 آذر 1398  3:54 PM
تشکرات از این پست
mohammad_43
دسترسی سریع به انجمن ها