0

سهم آلمان و آمریکا در هزینه‌های نظامی ناتو برابر می‌شود

 
victoryone
victoryone
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 6328
محل سکونت : خوزستان

سهم آلمان و آمریکا در هزینه‌های نظامی ناتو برابر می‌شود

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "دی سایت"، بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از سال 2021 آلمان سهم بالایی به اندازه آمریکا را در هزینه‌های دفاعی ناتو بر عهده خواهد گرفت.

به این ترتیب آلمان در آینده سهم مشابه آمریکا را در هزینه‌های ائتلاف نظامی ناتو تقبل خواهد کرد. 29  کشور عضو این ائتلاف نظامی در آستانه برگزاری نشست سالگرد تاسیس این ائتلاف نظامی که اوایل هفته آینده در لندن برگزار می شود در این باره توافق کردند.

یک سخنگوی ناتو رسما این مسئله را تایید کرد که اعضای این ائتلاف نظامی در این باره توافق کرده‌اند که توزیع سهم مالی اعضاء را از سال 2021 تغییر دهند. البته ناتو درباره جزئیات این تقسیم هزینه ها در آینده در ائتلاف نظامی اظهار نظری نکرد.

بر اساس اطلاعات خبرگزاری آلمان طرح تقسیم بندی جدید هزینه ها پیش بینی می کند که سهم ایالات متحده از هزینه های ناتو از سال 2021 از 22.1 درصد فعلی به 16.35 درصد کاهش یافته و سهم آلمان هم از 14.8 درصد به 16.35 درصد افزایش یابد. شکاف های مالی باقی مانده هم توسط دیگر اعضای ناتو به استثنای فرانسه پر می شود.

بر اساس اطلاعات دیپلمات های اروپایی دولت فرانسه این طرح ائتلاف نظامی ناتو را ناکافی دانسته و آن را رد کرده است. در فرانسه این احتمال داده می شود که این تصمیم تنها برای خوشایند دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گرفته شده است.

این طرح جدید ائتلاف نظامی ناتو و تغییر در کلید توزیع سهم به مفهوم یک بار اضافی هزینه به مبلغ بیش از 33 میلیون یورو در سال برای آلمان است. آمریکا هم در مقابل می تواند بیش از 120 میلیون یورو در سال صرفه جویی داشته باشد.

در سال جاری میلادی ایالات متحده آمریکا هزینه هایی به مبلغ حدود 470 میلیون یورو از هزینه های نظامی ناتو را تقبل کرده است در حالی که سهم آلمان در این هزینه ها حدود 313 میلیون یورو بوده است.

29 کشور عضو ائتلاف نظامی ناتو هفته آینده در نشست دو روزه‌ای در لندن گرد هم می آیند و رئیس جمهور فرانسه هم که اخیرا ناتو را به مرگ مغزی متهم کرده است در این نشست حضور خواهد داشت.

وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه در مصاحبه‌ای با "زوددویچه سایتونگ" از اظهارات انتقادی ماکرون درباره ائتلاف نظامی ناتو دفاع کرده و گفته است که در اصل این مسئله برای ما مطرح است که اتحادیه اروپا را از یک بازار مشترک به یک قدرت جهانی واقعا مستقل تبدیل کنیم.

پنج شنبه 7 آذر 1398  12:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها