0

تنگه بنیون

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 16586
محل سکونت : کرمانشاه

تنگه بنیون

تنگ بنیون، جاذبه بی نظیر استان بوشهر

در جنوب روستای بنیون و درست چند صد متر پایین تر از روستا، تنگه بسیار سرسبز و پوشیده از درختان پده، انار، شير بادام و... قرار گرفته است. هرچه بیشتر قدم پیش گذارید و به انتهای تنگه نزدیک شوید، بر تراکم درختان افزوده می‌شود، تا جایی که در برخی از مناطق برای عبور از میان درختان باید نشست. این جاذبه دیدنی به اسم تنگ بنیون مشهور است که در اهرم، مرکز شهرستان تنگستان استان بوشهر واقع شده است. این منطقه از نظر اقلیمی بسیار اهمیت دارد و دارای جاذبه‌های طبیعی بسیار دیدنی است. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم تا شما را این جاذبه طبیعی بی نظیر آشنا کنیم، پس همراهمان باشید.

 

تنگ بنیون

 

در تنگ بنیون رودی جاری است که آب چشمه‌های واقع در انتهای تنگه را تامین می کنند. در اطراف رود نیزارهای بسیار زیبایی وجود دارد. بد نیست بدانید عمق چشمه‌هایی که در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند، حدوداً یک متر تخمین زده شده‌اند.

 

تنگ بنیون

 

منطقه خاييز در جنوب شرقی شهرستان تنگستان به وسعت تقريبی حدود ۳۵۰۰۰ هكتار قرار دارد. کوه‌های خاییز از مجموعه رشته كوه‌های زاگرس است و بلندترین کوه منطقه بیرمی نام دارد. خاييز مجموعا شامل ده روستا و آبادی را می‌شود كه مهمترين آنها عبارتند از: بنيون، گشی،مخدان، يخ و آشی. امیدواریم اگر عازم این منطقه هستید، بازدید از این جاذبه بی‌نظیر را از دست ندهید.

 

تنگ بنیون

 

 

تنگ بنیون

 

 

تنگ بنیون

 

 

تنگ بنیون

 

 

تنگ بنیون

 

 

تنگ بنیون

 

پنج شنبه 7 آذر 1398  7:53 AM
تشکرات از این پست
mohammad_43
دسترسی سریع به انجمن ها