0

اهدای عضو در مشهد، جانِ ۶ بیمار را نجات داد

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

اهدای عضو در مشهد، جانِ ۶ بیمار را نجات داد

 
اعضای حیاتی بدن یک شهروند ۲۴ ساله سبزواری که دچار مرگ مغزی شده در مشهد به شش بیمار نیازمند اهدا و پیوند زده شد.

ایرنا: اعضای حیاتی بدن یک شهروند ۲۴ ساله سبزواری که دچار مرگ مغزی شده در مشهد به شش بیمار نیازمند اهدا و پیوند زده شد.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز چهارشنبه به نقل از مسئول واحد فراهم‌وری اعضای پیوندی این دانشگاه گزارش داد: در نهصد و پنجاه و ششمین عمل اهدای عضو از اهداکننده مرگ مغزی در این دانشگاه اعضای روانشاد "مصطفی کلاته‌میمری میمری" که از بیمارستان واسعی سبزوار معرفی شده بود پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده‌اش در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی پیوند قرار گرفت.

دکتر ابراهیم خالقی افزود: اهدای رایگان و پیوند کلیه‌های آن مرحوم به یک زن ۲۶ ساله ساکن نیشابور و یک مرد ۲۰ ساله ساکن مشهد که سالها از نارسایی کلیه رنج برده و با دیالیز تحت درمان بودند جان دوباره داد.

وی گفت: کبد جوان روانشاد سبزواری نیز در بیمارستان منتصریه به یک زن ۵۴ ساله ساکن مشهد و قلب وی در بیمارستان امام رضا(ع) این شهر به یک مرد ۱۸ ساله ساکن بیرجند اهدا و پیوند زده شد.

مسئول واحد فراهم‌وری اعضای پیوندی این دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: قرنیه‌های مرحوم کلاته‌میمری هم جهت پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال گردید.

واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی داشگاه علوم پزشکی مشهد که شمال شرق کشور را زیر پوشش دارد از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

چهارشنبه 6 آذر 1398  10:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها