0

آیا می دانید كه چگونه می توان در صورتی كه ما پسوردXP را ندانیم بدون وارد كردن پسورد وارد آن بشویم

 
mogtabaaa
mogtabaaa
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 510
محل سکونت : تهران

آیا می دانید كه چگونه می توان در صورتی كه ما پسوردXP را ندانیم بدون وارد كردن پسورد وارد آن بشویم

یکی از مشکلات ویندوز Xp راه نفوذ به آن در صورت فراموش کردن password می باشد. همانطور که همه شما می دانید Xp امکان جالب switch user را دارد که می توان محیط را برای کار userهای مختلف فراهم کرد .حالا اگر شما این password را فراموش کنید چاره چیست؟ در این حالت چند راه نفوذ هست و آن این است که در هنگام ظاهر شدن منوی کاربران در ابتدا ، دو بار کلیدهایCTRL+ALT+DELETE  را فشار دهید. سپس در قسمت نام، کلمه administrator را تایپ کرده و قسمت password را خالی بگذارید و Ok را بزنید در این حال وارد ویندوز خواهید شد.

 

2.حال اگر در هنگام نصب ویندوز Xp برای Admin پسورد گذاشته باشند چه كار كنیم ؟

 

برای این كار قبل یا هنگام بالا آمدن ویندوز كلید F8 را زده سپس بسته به نوع نیاز خود یكی از گزینه های Safe Mode را انتخاب كنید.بعد از وارد شدن به ویندوز در منوی Start كلیك كنید و سپس گزینه Run را انتخاب كرده و در جای خالی عبارت Control userpasswords2 را تایپكنید. پنجره باز شده دارای 2 TAB به نام هایUsers  & Advanced وجود دارد.

 

TAB Users را انتخاب كرده و تیك گزینه:

 

User must enter a Username and password to use this computer

 

را بردارید. با برداشتن تیك این گزینه دیگر هنگام ورود به ویندوز از شما پسورد گرفته نمی شود.حالا با استفاده از گزینه Add می توان نام كاربری را به آن اضافه و با استفاده از گزینه Remove می توان نام كاربری را حذف كرد.همچنین با استفاده از گزینه Properties می توان میزان دسترسی كاربران به ویندوز را تعیین كرد.

 

 

 

 

جمعه 24 دی 1389  11:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها