0

آشنایی با عجیب ترین پدیده کره زمین

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 21237
محل سکونت : کرمانشاه

آشنایی با عجیب ترین پدیده کره زمین

از عجیب ترین پدیده های طبیعی جهان چه می‌دانید؟

آشنایی با عجیب ترین پدیده های کره زمین

جهان پیرامون ما، پر از جاذبه های دیدنی و باورنکردی می باشد که ممکن است شما از وجود آن بی خبر باشید. از عجیب ترین پدیده های دنیا می توان به دریاچه حباب‌ های یخ ‌زده در کانادا، آتشفشان آبی رنگ در اتیوپی و موج‌ های شب تاب در تایلند اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم تا عجیب ترین پدیده های دنیا را به شما معرفی کنیم که مطمئنا با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد؛ با ما همراه باشید.

آشنایی با عجیب ترین پدیده های کره زمین

دریاچه حباب‌ های یخ ‌زده، کانادا

یکی از پدیده های عجیب دنیا، دریاچه حباب‌‌های یخ ‌زده می باشد که در کانادا واقع شده است. این دریاچه در سال ۱۹۷۲ ساخته شده  که یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های کانادا به شمار می رود. دریاچه‌ مصنوعی آبراهام در فصل تابستان و زمستان شکل متفاوتی به خودش می گیرد. در فصل گرما، به دلیل وجود پودر سنگ، این دریاچه شروع به درخشیدن می کند و در فصل زمستان، گاز متان منتشز شده از فساد گیاهان ته دریاچه، باعث ایجاد حباب‌های یخی در نزدیکی سطح آب می‌شود که منظره زیبایی را پدید می آورد.

آشنایی با عجیب ترین پدیده های کره زمین

موج‌ های شب تاب، تایلند

جلبک‌های شب‌تاب که به ستاره‌های ساحلی هم شهرت دارند، به یکی از شگفتی‌های بزرگ طبیعت تبدیل شده اند. البته دلیل اصلی این پدیده هنوز مشخص نیست. یکی از مکان هایی که می توانید این پدیده را مشاهده کنید، تایلند می باشد اما در مالدیو، استرالیا، ایالات متحده و اندونزی نیز قابل دیدن است.

آشنایی با عجیب ترین پدیده های کره زمین

آذرخش ابدی، ونزوئلا

یکی از پدیده های عجیب دنیا، آذرخش ابدی نام دارد که در دریاچه‌ ماراکایبو در ونزوئلا اتفاق می افتد. انرژی الکتریکی این منطقه آنچنان قوی است که تقریبا تمام طول سال، ابرهای طوفان‌زای عظیم در نزدیکی دهانه آن جمع شده و در هر دقیقه، صدها صاعقه از خود تولید می‌کنند. تماشای این پدیده از دور، حس هیجان و البته ترس را به فرد منتقل می کند. هم چنین دریانوردان برای عبور از مسیر بین دریاچه و خلیج ونزوئلا از فانوس دریایی ماراکایبو  کمک می گیرند.

آشنایی با عجیب ترین پدیده های کره زمین

آیینه آسمان، بولیوی

بزرگ ترین کویر نمکی دنیا، کویر نمک سالار دی یونی می باشد. این کویر، یکی از بهترین سوژه ها برای عکاسی است. در واقع به دلیل نبود پرسپکتیو عمیق، امکان گرفتن عکس های متفاوت به وجود آمده است. هر سال هزاران گردشگر برای تماشای این پدیده طبیعی معرکه و عکاسی به بولیوی سفر می کنند.

آشنایی با عجیب ترین پدیده های کره زمین

شفق قطبی، اسکاندیناوی و شمال کانادا

شفق شمالی یا شفق قطبی، یکی از پدیده های عجیب دنیاست که در مناطق جنوبی‌تر نظیر انگلستان، شمال کانادا یا کشورهای اسکاندیناوی قابل مشاهده است. در این مناطق، ذرات باردار خورشید با اتمسفر زمین برخورد کرده و این پدیده را به وجود می‌آورند. اگر به دنبال نمایش متفاوت تری هستید، پبشنهاد می کنیم به نیم‌کره جنوبی زمین بروید. البته مشاهده این پدیده در نیم کره جچنوبی سخت تر می باشد.

آشنایی با عجیب ترین پدیده های کره زمین

آتشفشان آبی رنگ، اتیوپی

آتشفشان آبی رنگ که در منطقه اتیوپی رخ می دهد، یکی از پدیده های شگفت دنیا به شمار می رود. در این آتشفشان، واکنش گدازه‌های آتشفشانی با گاز گوگرد، باعث شده یک جریان گدازه‌ای آبی رنگ ایجاد شود.  شما می توانید این پدیده را در اندونزی نیز مشاهده کنید.

آشنایی با عجیب ترین پدیده های کره زمین

یخ‌ های فیروزه‌ ای، روسیه

یکی از قدیمی‌ترین دریاچه آب شیرین جهان، دریاچه‌ی بایکال نام دارد که در روسیه واقع شده است. در فصل زمستان، کریستال‌های یخی بسیار عظیمی شکل می گیرند که منظره عجیبی را پدید می آوردند. تماشای بیابان سفید رنگ که از بلور های فیروزه‌ای پر شده، حس یک فیلم علمی- تخیلی را به بازدید کنندگان منتقل می کند. پیشنهاد می کنیم برای یک بار هم که شده این پدیده را از نزدیک مشاهده کنید.

آشنایی با عجیب ترین پدیده های کره زمین

کوه‌ های رنگین کمان، چین

یکی شگفت‌انگیزترین عجایب  کشور چین، کوه‌های رنگین‌کمان می باشد. البته این کوه ابتدا زیاد معروف نبود و بعد از نمایش آن در یک فیلم سینمایی، بسیار مورد توجه قرار گرفت. بعد از آن، هر سال گردشگران زیادی برای تماشای این پدیده، به چین سفر می کنند. کوه های رنگین کمان در اثر  انباشته شدن لایه‌ای رسوبات طی میلیون‌ها سال شکل گرفته و در اثر حرکت پوسته‌ی زمین، شکل و ظاهر عجیب پیدا کرده است. اگر به چین سفر کردید، حتما از این کوه بازدید کنید.

آشنایی با عجیب ترین پدیده های کره زمین

گودال آبی بزرگ، بلیز

گودال آبی بزرگ در کشور بلیز و دریای کارائیب قرار دارد و یکی از پدیده های عجیب دنیا به شمار می رود. عمق این گودال زیردریایی، ۱۲۴ متر است و وسعت آن به ۳۰۰ متر می‌رسد. این گودال آن چنان بزرگ است که غواصان برای تماشای آن، باید یک روز کامل وقت بگذارند. هم چنین این گودال، زیستگاه انواع گونه‌های آبزی است. در اصل این گودال به دلیل سنگ‌های استالاکتیت که قدمت آنها به هزارن سال پیش بر می گردد، شهرت یافته است. در آخر پیشنهاد می کنیم بازدید از هر یک از پدیده هاتی عجیب دنیا را از دست ندهید.

آشنایی با عجیب ترین پدیده های کره زمین

یک شنبه 3 آذر 1398  1:51 PM
تشکرات از این پست
khaliln mohammad_43
khaliln
khaliln
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : آذر 1390 
تعداد پست ها : 1598
محل سکونت : آذربایجان شرقی

پاسخ به:آشنایی با عجیب ترین پدیده کره زمین

ممنون.

عجایب خلقت بسیار است که تا زمان ظهور آقایمان امام زمان (عج)  مقداری از آنها کشف خواهند شد.جالب و جالب هستند.

یک شنبه 3 آذر 1398  2:01 PM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi mohammad_43
دسترسی سریع به انجمن ها