0

اعتصاب سراسري كاركنان بخش حمل و نقل يونان

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اعتصاب سراسري كاركنان بخش حمل و نقل يونان

89/10/24 - 13:18
شماره:8910240323
نسخه چاپي ارسال به دوستان
اعتصاب سراسري كاركنان بخش حمل و نقل يونان

خبرگزاري فارس : با اعتصاب سراسري كارمندان مترو و اتوبوس هاي شهري يونان سيستم حمل و نقل شهر آتن پايتخت يونان به طور كلي متوقف شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اينترنتي دي پي اي برپايي اين اعتصاب در حالي است كه دستگاه قضايي يونان آن را غير قانوني اعلام كرده است .
بر اساس اين گزارش بيش از 300 نفر از تظاهر كنندگان يوناني با تجمع در مقابل وزارت دارايي يونان شعارهاي ضد دولتي سر دادند . شركتهاي حمل و نقل شهري آتن كه همگي دولتي هستند هر سال با زيان و ضرر بالغ بر 600 ميليون يورو روبرو مي شوند . علت اصلي اين زيان و ضرر انعقاد قراردادهاي غير حرفه اي و بالا بودن دستمزد كارمندان عنوان شده است .
دولت يونان كه با كسري بودجه و بدهي سنگين روبرو است قصد دارد در برنامه رياضت اقتصادي خود ميزان بودجه شركتهاي حمل و نقل را به شدت كاهش دهد كه اين مساله شامل كاهش چشمگير دستمزد كارمندان اين شركتها خواهد بود .
صندوق بين المللي پول و اتحاديه اروپا با اعطاي وام 110 ميليارد دلاري به يونان موافقت كرده است . يونان نيز در قبال دريافت اين وام بايد اصلاحات اقتصادي و مالي زيادي را انجام دهد .
به اعتقاد كارشناسان اقتصادي پس از يونان و ايرلند اكنون اسپانيا و پرتغال گزينه هاي جدي براي دريافت كمكهاي مالي بين المللي هستند .

 
 
جمعه 24 دی 1389  9:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها