0

مصوبات كميسيون سينماگران عضو شوراي عالي سينما براي ارائه به رييس‌جمهور

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مصوبات كميسيون سينماگران عضو شوراي عالي سينما براي ارائه به رييس‌جمهور

89/10/24 - 15:29
شماره:8910240634
نسخه چاپي ارسال به دوستان
از مصوبه حل مشكلات مالياتي تا رديف بودجه ساخت دو شهرك سينمايي؛
مصوبات كميسيون سينماگران عضو شوراي عالي سينما براي ارائه به رييس‌جمهور

خبرگزاري فارس: شب گذشته جلسه كميسيون تخصصي شوراي عالي سينما به رياست نايب رئيس اين شورا دكتر سيدمحمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تشكيل شد و در اين جلسه 6 مصوبه براي ارائه به رئيس‌جمهور و رئيس شوراي عالي سينما تهيه و تنظيم شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي معاونت امور سينمايي و سمعي و بصري، عصر ديروز (پنج شنبه 23 دي) جلسه كميسيون تخصصي شوراي عالي سينما به رياست نايب رئيس اين شورا آقاي دكترسيدمحمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تشكيل شد و در اين جلسه پيرو مباحث مطرح شده در جلسات قبل اين كميسون، موضوعات در حضور نايب رئيس شوراي عالي سينما به بحث و تبادل نظر گذاشته شد و در نتيجه 6 مصوبه براي ارائه به رياست جمهوري اسلامي ايران و رئيس شوراي عالي سينما تهيه و تنظيم شد.
بنا بر اين گزارش به نقل از معاون امور سينمايي و دبير شوراي عالي سينما، 3 مصوبه مذكور در خصوص حل مشكلات مالياتي سينما بود كه مسائل موجود در زمينه ماليات دفاتر سينمايي، تهيه كنندگان و اشخاص ثالث و بحث مشوق‌هاي مالياتي جهت سرمايه گذاري در آن لحاظ شده است.
تشكيل كارگروه مشترك في مابين وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ، وزارت علوم و تحقيقات و فناوري و وزارت كار و امور اجتماعي به جهت اصلاح نظام آموزشي سينما و ساماندهي آموزش مهارتي و متون و منابع نيز مصوبه چهارم شوراي عالي سينما بود.
مصوبه پنجم ، مأموريت معاونت امور سينمايي براي حمايت از حوزه تحقيقات و نگارش فيلمنامه و دفاتر و كارگاههاي فيلمنامه نويسي بود كه مقرر شد اقدامات لازم در راستاي توليد انديشه و محتوا مبتني بر الگوي پيشرفت ايراني و اسلامي صورت پذيرد.
اختصاص رديف بودجه مستقل براي ساخت 2 شهرك سينمايي در سال آينده در شاهرود و زرنديه ساوه و آغاز ساخت شهرك سينمايي زرنديه ساوه ترجيحاً در دهه فجر امسال نيز مصوبه ششم شوراي عالي سينما بود.
در اواسط برگزاري اين جلسه رياست جمهوري اسلامي ايران دكتر محمود احمدي‌نژاد طي تماس تلفني از تلاش سينماگران حاضر در كميسيون شوراي عالي سينما كه تا ساعات پاياني روز پنج شنبه در اين خصوص وقت گذاشته بودند قدرداني به عمل آورد كه اين موضوع خود اهتمام عالي ترين مقام اجرايي كشور به هنر استراتژيك سينما را ياد آور مي‌شود.

 
 
جمعه 24 دی 1389  8:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها