0

هدف جشنواره فيلم 100 بسط ارزش‌هاي اخلاقي است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

هدف جشنواره فيلم 100 بسط ارزش‌هاي اخلاقي است

89/10/24 - 14:20
شماره:8910240523
نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس حوزه هنري در ديدار با برگزاركنندگان جشنواره 100؛
هدف جشنواره فيلم 100 بسط ارزش‌هاي اخلاقي است

خبرگزاري فارس: محسن مؤمني شريف، رئيس حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي، در ديدار با برگزاركنندگان هفتمين جشنواره فيلم 100 گفت: جشنواره فيلم 100 در جهت بسط ارزش‌هاي اخلاقي گام برمي‌دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه خبري حوزه هنري، رئيس حوزه هنري در ديدار اعضاي كميته و اعضاي شوراي راهبردي جشنواره بين‌المللي فيلم 100 گفت: حوزه هنري به دنبال پرورش هنرمنداني است كه با تفكر اسلامي به توليد اثر بپردازند. فلسفه برگزاري اين جشنواره در حوزه هنري اين است كه به كشف و پرورش نيروي مستعد پرداخته شود و براي رسيدن به موفقيت در اين امر ايجاد دبيرخانه هاي دائمي براي جشنواره و تداوم ارتباط در طول سال با هنرمندان ضروري است.
مؤمني ضمن تقدير از حوزه هنري استان تهران در ايجاد نوآوري در برگزاري جشنواره فيلم 100 گفت: حوزه هنري استان تهران پايگاه هنرمندان جوان است و وظيفه هنرمندان و فيلمسازان در روزگار ما اين است كه براي رسيدن به تمدن اسلامي، ارزش‌هاي اخلاقي را بسط دهند.
رئيس حوزه هنري با بيان اينكه جشنواره فيلم 100 در جهت رشد فيلمسازان در ارائه آثار با محتوا همراه خواهد بود گفت: بين رمان و داستان كوتاه، نوشتن داستان كوتاه به مراتب سخت‌تر است و در عالم سينما هم ساختن فيلم كوتاه سخت‌تر از فيلم بلند است. چرا كه گنجاندن معني و رساندن پيام در مدت محدود دشوارتر و پيچيده‌تر خواهد بود و اين حركت باعث خواهد شد فيلمساران جوان ما در آينده قدر ثانيه‌ها را بدانند و فيلم‌هاي پرمحتواي بيشتري به عرصه توليد برسانند.
مؤمني در ادامه تصريح كرد: نكته مهم در تبليغات توجه به اخلاق است كه در جشنواره بين‌المللي فيلم 100 شاهد پخش تيزرهاي تبليغاتي بوديم كه علاوه بر فراخوان به تبيين اخلاق پرداخته است و اين نكته قابل تقدير است. در حقيقت اساس هنر بسط ارزش‌هاي اخلاقي است.
حبيب ايل‌بيگي مدير كل روابط عمومي و امور بين‌الملل حوزه هنري با حضور در اين نشست گفت: هر چند حوزه سينما گونه‌هاي مختلفي دارد، اما بيشتر روي فيلم‌هاي بلند سرمايه‌گذاري مي‌شود، اين در حالي است كه توجه به سرمايه‌گذاري در بخش فيلم كوتاه و 100 ثانيه‌اي باعث كشف استعدادهاي خاص در فيلمسازان جوان خواهد شد و ضروري است اين دست جشنواره‌ها به شكل ويژه حمايت و برگزار شود.
ايل‌بيگي در ادامه افزود: تبليغات فراخوان جشنواره فيلم 100 در رسانه يك نياز بود. چرا كه علاوه بر فراخوان به پخش آيتم‌هاي اخلاقي پرداخته شده كه اينگونه توزيع آثار هنري براي مخاطب نكته‌اي است كه نياز جامعه امروز است.
حسين رباني غريبي دبير جشنواره فيلم 100 در ابتداي جلسه به معرفي فعاليت‌هاي اين دوره پرداخت و گفت: جشنواره فيلم 100 از سال 81 با هدف اعتلاي فرهنگ اخلاق و شناسايي جوانان مستعد در عرصه فيلمسازي و حمايت از نيروهاي خلاق شروع به فعاليت كرده است كه دوره ششم و هفتم به صورت بين‌المللي برگزار مي‌شود.
وي ادامه داد: در اين دوره با توجه به تجربيات دوره‌هاي قبل سعي شده با كمك مديران كميته‌ها و اعضاي شوراي سياستگذاري، در تمام قسمت‌هاي جشنواره اين شكوفايي‌ها اعمال شود و در اين دوره علاوه بر حضور فيلمسازان جوان و مستعد ايراني و حضور فيلمسازان از 15 كشور، 85 طرح فيلم به تهيه‌كنندگي حوزه هنري استان تهران در مرحله توليد قرار گرفت.
هفتمين جشنواره بين‌المللي فيلم 100 با شعار سينماي اخلاق به همت حوزه هنري استان تهران با مشاركت جمعيت هلال احمر، معاونت اجتماعي وزارت كشور، معاونت امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، شبكه سه و سازمان ملي جوانان اسفندماه سال جاري برگزار مي‌شود.

 
 
جمعه 24 دی 1389  8:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها