0

تشكيل دولت جديد توسط حزب‌الله و متحدان آن قوت گرفت

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تشكيل دولت جديد توسط حزب‌الله و متحدان آن قوت گرفت

89/10/24 - 17:19
شماره:8910240760
نسخه چاپي ارسال به دوستان
درپي ديدار "وليد جنبلاط " با سيد حسن نصرالله؛
تشكيل دولت جديد توسط حزب‌الله و متحدان آن قوت گرفت

خبرگزاري فارس: نماينده پارلمان لبنان گفت كه با توجه به رايزني براي تشكيل جبهه‌بندي‌هاي جديد در پارلمان لبنان، احتمالا حزب‌الله و همپيمانان آن دولت ‌آينده لبنان را تشكيل خواهند داد.

به گزارش فارس، "مروان فارس " در گفت‌وگو با شبكه خبري "المنار " لبنان اظهار داشت: مي‌توان گفت كه استعفاي 11وزير گروه هشت مارس متشكل از حزب‌الله و احزاب و جريان هاي همپيمان آن، سيلي به سياست آمريكا بود.

وي گفت: سياست آمريكا، سياست يكجانبه‌گرايي است و مقاومت لبنان در سال 2006 ميلادي اسرائيل و آمريكا را شكست داد و به اعتقاد من، در منازعه كنوني نيز سياست آمريكا شكست بزرگي درقبال لبنان خورد.

فارس در پاسخ به اين سوال كه آيا ما در برابر اكثريت پارلماني جديدي هستيم كه نامزد خود را براي تصدي پست نخست وزيري معرفي خواهد كرد، گفت: اين امر امكان دارد. اكنون تشكل‌ها و احزاب وابسته به جناح هشت مارس در پارلمان 57 نماينده در پارلمان دارند و احتمال دارد كه نمايندگان حزب سوسياليست ترقيخواه دروزي لبنان به رياست "وليد جنبلاط " و تشكل "ديدار دموكراتيك " در كنار نمايندگان گروه هشت مارس قرار بگيرند.

وي در اين رابطه افزود: ديدار شب گذشته سيد "حسن نصرالله " دبيركل حزب‌الله لبنان و وليد جنبلاط داراي معاني و مفاهيم زيادي است.

فارس گفت: جنبلاط اكنون در برابر آزمايش قرار دارد و به اعتقاد من، گزينه نهايي وي ايستادن در جناح مخالف گروه 14 مارس كه متشكل از جريان مستقبل و همپيمانان آن است، خواهد بود.

* مردم لبنان نخست وزيري حامي مقاومت مي‌خواهند

فارس در پاسخ به اين سوال كه آيا بازگشت دوباره "سعد حريري " نخست وزير سابق لبنان به دولت جديدي از سوي گروه هشت مارس بستگي به سقف يك سياسي ثابت و در صدر آن توقف تعامل با دادگاه بين‌المللي ويژه رسيدگي به ترور نخست وزير اسبق لبنان دارد، گفت: اين يك گزينه است اما سعد حريري به عنوان نخست وزير لبنان شكست خورد و ما اكنون نخست وزيري مي‌خواهيم كه مواضع ثابتي در حمايت از مقاومت در مقابله با دشمن صهيونيستي و سياست آمريكا داشته باشد.

وي در پاسخ به سوالي درباره نوع واكنش رژيم صهيونيستي نسبت به تحولات لبنان گفت: من واكنش اسرائيلي‌ها درقبال رويدادهاي لبنان را دنبال كردم و آنها از آنچه در لبنان روي داده است، خشمگين هستند زيرا سياست اسرائيلي‌ها در لبنان شكست خورد.

اين نماينده پارلمان لبنان گفت: گروه هشت مارس با اين موضعگيري خود [استعفاي جمعي] تاكيد كرد كه منسجم و متحد در يك خط مشي و آن هم حمايت از مقاومت و استقلال لبنان قرار دارد.

 
 
جمعه 24 دی 1389  8:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها