0

سعودالفيصل استعفاي وزراي حزب‌الله را تهديدي براي منطقه خواند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

سعودالفيصل استعفاي وزراي حزب‌الله را تهديدي براي منطقه خواند

89/10/24 - 16:02
شماره:8910240462
نسخه چاپي ارسال به دوستان
با ناديده‌گرفتن فشار آمريكا در نابودي تلاش‌هاي رياض و دمشق؛
سعودالفيصل استعفاي وزراي حزب‌الله را تهديدي براي منطقه خواند

خبرگزاري فارس: وزير خارجه عربستان با ناديده گرفتن فشارهاي آمريكا و فرانسه در نابودكردن تلاش‌هاي رياض- دمشق براي حل بحران لبنان، استعفاي وزراي حزب‌الله و متحدان آن در كابينه دولت لبنان را تهديدي براي خاورميانه دانست.

به گزارش فارس، سعود الفيصل ديروز در نشست خبري مشترك با " احمد داود اوغلو "، وزير خارجه تركيه در آنكارا درباره مسائل لبنان و استعفاي وزراي جريان‌هاي معارض در كابينه دولت گفت: استعفا به اختلاف منجر مي‌شود و سناريوي از اين دست، تهديدي بزرگ براي خاورميانه محسوب مي‌شود.

پايگاه خبري "نهرين نت " نوشت سعود الفيصل نقش فشارهاي آمريكا بر سعد الحريري، نخست‌وزير لبنان و گروه 14 مارس براي نابود كردن تلاش‌هاي سوريه و عربستان درباره لبنان و تهديد ثبات اين كشور و اجراي طرح آمريكايي صهيونيستي با صدور حكم اوليه دادگاه رفيق الحريري، نخست‌وزير اسبق لبنان را ناديده گرفت.

بنا به تاكيد نهرين‌نت، عربستان نيز در اين زمينه منفعلانه رفتار كرده و ملك عبدالله، پادشاه عربستان نيز كه در نيويورك به سر مي‌برد تحت تاثير فشارهاي باراك اوباما، رئيس جمهور آمريكا و نيكولا ساركوزي، رئيس جمهور فرانسه با تشديد بحران در لبنان موافقت كرده و دست از همكاري با سوريه براي كمك به لبنان كشيد.

دادگاه بين‌المللي ويژه لبنان تحت تاثير غرب و رژيم صهيونيستي و بر اساس اتهامات شاهداني دروغين در پي صدور حكم عليه عناصر حزب الله به اتهام دست داشتن در ترور رفيق الحريري است و حزب الله از ماه‌ها پيش اعلام كرد اين توطئه‌اي بزرگ عليه لبناني‌ها است.

وزير خارجه عربستان در بخش ديگري از اظهارات خبري خود با وجود شكست مذاكرات مستقيم صلح بين تشكيلات خودگردان فلسطين و رژيم صهيونيستي بر ضرورت ادامه مذاكرات تاكيد كرد.

 
 
جمعه 24 دی 1389  8:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها