0

آمريكا همچنان بر اختلافات دو كره دامن مي‌زند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آمريكا همچنان بر اختلافات دو كره دامن مي‌زند

89/10/24 - 15:28
شماره:8910240627
نسخه چاپي ارسال به دوستان
آمريكا همچنان بر اختلافات دو كره دامن مي‌زند

خبرگزاري فارس: وزير دفاع آمريكا با ديدار و گفت‌و‌گو با مقامات كره‌جنوبي تلاش مي‌كند نقش خود را پنهان كرده و بر اختلافات دو كره دامن بزند.

به گزارش فارس به نقل از نيويورك تايمز، "رابرت‌گيتس " وزير دفاع آمريكا امروز جمعه با "لي‌ميونگ‌باك " رئيس جمهور كره‌جنوبي وزير دفاع اين كشور ملاقات كرد و دوباره بر اتحاد عليه كره‌شمالي تاكيد كرد.

بر اساس اين گزارش،‌ وي در آغاز جلسه با "كيم‌كوان‌جين " وزير دفاع كره‌جنوبي، تصريح كرد كه آمريكا در خصوص تكرار جنگ و افزايش تنش‌ها در شبه‌جزيره توسط كره‌شمالي نگران است.

وزير دفاع آمريكا در سفر 3 روزه خود به چين كه از يكشنبه آغاز شده بود، به پكن هشدار داد كه آمريكا و قدرت نظامي اين كشور را دست كم نگيرد.

گيتس در جريان سفر به چين با مقامات چيني درباره اوضاع امنيت بين‌المللي و منطقه‌اي، روابط دوجانبه چين و آمريكا و مسائل مورد علاقه دو كشور به بحث و تبادل‌نظر خواهد نشست.

رابرت گيتس دور دوم سفرهاي آسيايي خود را از 13 ژانويه آغاز كرد و پس از ديدار و گفت‌و گو با مقامات ژاپن راهي سئول شده است.

آمريكا در حاليكه بارها توسط كره شمالي متهم به برنامه‌ريزي براي شكست در مذاكرات شش جانبه اتمي شده و به تعهدات خود نيز عمل نكره است، بر خواسته‌هاي قبلي خود از پيونگ‌يانگ همچنان ادامه مي‌دهد.

خبرگزاري يونهاپ كره‌جنوبي امروز به نقل از وزير دفاع آمريكا نوشت: كره شمالي بايد از تجاوزات قبلي خود اعلام برائت كند و نشان دهد در يك مسير درست و با باورهاي صحيح گام بر مي دارد.

وي در گفت‌و‌گو با "كيم كوان جين " وزير دفاع كره‌جنوبي در سئول گفت :ديپلماسي با ارزش است، اما كره‌شمالي بايد براي شروع مذاكرات جديد با حضور آمريكا گام‌هاي اساسي بردارد.

 
 
جمعه 24 دی 1389  8:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها