0

هراس غرب از نفوذ رهنمودهاي مقام معظم رهبري در جهان

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

هراس غرب از نفوذ رهنمودهاي مقام معظم رهبري در جهان

89/10/24 - 15:13
شماره:8910221498
نسخه چاپي ارسال به دوستان
هراس غرب از نفوذ رهنمودهاي مقام معظم رهبري در جهان

خبرگزاري فارس : مقامات آمريكا و كشورهاي غربي از نفوذ رهنمودهاي گهربار و روشنگر مقام معظم رهبري حضرت آيت‌الله خامنه‌اي بين مسلمانان جهان به ويژه مسلمان كشور پهناور هند به شدّت وحشت دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در دهلي‌نو، بيش از سه قرن است كه هندوستان مورد توجّه كشورهاي غربي و آمريكا قرار دارد.
روياي مدرنيته شدن در ميان مردم هند بيش از 100 سال است كه اين كشور را تبديل به ابزاري براي سوء‌استفاده كشورهايي چون انگليس، آمريكا، پرتغال و فرانسه كرده است.

زماني كه استعمار انگلستان سايه شوم خو د را بر مردم فقير هند افكنده بود فجيع‌ترين جنايات را در اين كشور مرتكب شد. هزاران هندي توسط انگليسي‌ها به قتل رسيدند يا زنده به گور شدند.

دزدان دريايي انگليس و فرانسه بارها به هند حمله كردند و ثروت‌هاي طبيعي اين كشور را به غارت بردند. ايجاد اختلافات مذهبي و قبيله‌اي اوّلين يادگار شومي بود كه توسط انگليسي‌ها براي مردم هند بر جاي ماند.

انگليسي‌ها ماليات‌هاي مردم هند را سنگين‌تر كردند تا بتوانند در اين كشور سربازان هندي از ميان كشاورزان و فقرا انتخاب كنند و اختلاف طبقاتي را بين مردم هند بوجود آورند. انگليسي‌ها كشاورزي را در هند به مرز نابودي رساندند زيرا آنها معتقد بودند هند بايد به زميني براي بر‌پايي كارخانه‌هاي انگليسي تبديل شود. هند در برابر اين همه ستم هيچ فريادرسي نداشت. دولت متوحش انگليس مراكز شراب‌خواري و فساد را در هند بر پا كرد و حتي كشت ترياك و تجارت موّاد مخدر را در اين كشور بنا نهاد.

غرب مردم هند را در فقر غرق كرد تا خود بتواند بعدها به عنوان يك قهرمان پوشالي از راه برسد و مردم را با وعده‌هايي براي مدرن شدن، به زير چتر استعمار خود در آورد.

انگليسي‌ها بر اين باور بودند كه از چنين فقري است كه ناداني، خرافات، بيماري و مرگ زاده مي‌شود و تنها از اين راه مي‌توانند هند را سال‌ها تحت سلطه خود نگاه دارند.

انگليسي‌ها ساده زيستي رهبران هند را به سخره گرفتند و آن را بازگشت به زندگي قرون وسطي اعلام كردند.

استعمار انگليس در هند با سياست "تفرقه بينداز و حكومت كن " به قدرت خود دوام بخشيده بود و با قرار دادن شاهزادگان مزدور در رأس قدرت در مراكز ايالت‌ها و زنداني كردن هندي‌هاي مخالف، به سلطه خود ادامه داد.

امّا با نفوذ اسلام در ميام مردم هند دنياي تازه‌اي از پيشرفت، تجارت، هنر، معماري، مراوده با كشورهاي همسايه باز شد. از اين رو دولت‌مردان غرب و آمريكا سياست‌هاي مغرضانه خود را در معرض خطر ديدند و بر آن شدند تا افكار اسلامي را در اين كشور ريشه‌كن كنند.

آنها با هر عقيده‌اي كه نشان از اسلام داشت مخالفت مي‌كردند.

'اريك آيمون' يكي از افسران انگليسي در كتاب خاطرات خود در رابطه با مسلمانان هند مي‌گويد: مسلمانان هند مقامات انگلستان را به هراس مي‌اندازند. دين هاي ديگر در هند همچون بودايي و مسيحيان خطر چنداني براي اهداف مغرضانه انگّلستان ندارند.

وي در كتاب خاطرات خود مي‌افزايد مسلمانان پياپي به فكر رشد و پيشرفت هستند.

'پروفسور لل' استاد دانشگاه دهلي‌نو و لس‌آنجلس در رابطه با جايگاه اسلام در هند مي‌گويد: اسلام در فرهنگ هند نفوذ عميقي داشته است. پروفسور لل عقيده دارد كه اسلام، در هيچ فرهنگي مانند هند، علاقه به نفوذ و رخنه نداشته است، از همين رو استعمار پير انگليس از قدرت يافتن مسلمانان هند به شدّت هراسان شد و به همين خاطر بر آن شد تا فشار را بر مسلمانان هند افزايش دهد و از به وجود آمدن رهبري واحد در بين مسلمانان هند جلوگيري كند.
امّا در اين ميان پس از سالها فشار و سختي بر مسلمانان هند تنها رهبري كه در دنيا از مسلمانان هند به شدّت حمايت كرد مقام معظم رهبري حضرت آيت‌الله خامنه‌اي بود، امري كه مقامات آمريكا و انگليس را به شدّت وحشت زده كرد.

خيانت آمريكا و سياست‌هاي غرب با شعارهاي پوچ مدرنيته شدن از يك طرف و حمايت مقام معظم رهبري از مسلمانان دنيا از طرف ديگر، بر گسترش و نفوذ بيانات و رهنمودهاي مقام معظم رهبري در بين مسلمانان هند افزود.

امّا مسلمانان هند با اقتدا به مقام معظم رهبري بر نگراني‌هاي آمريكا و غرب بيش از پيش افزودند.

'احمد شريف' از اساتيد دانشگاهي هند مي‌گويد‌: بيانات و رهنمودهاي گوهر‌بار مقام معظم رهبري حضرت آيت ‌الله خامنه‌اي منافع آمريكا و انگلستان را در هند به خطر مي‌اندازد‌.

وي در ادامه مي افزايد: به خوبي مي‌توان دريافت كه پس از هر پيام معظم رهبري حضرت آيت‌الله خامنه‌اي به مسلمانان دنيا دولتمردان غرب به وحشت و تكاپو ‌مي‌افتند.

'تيموتي جي رومر' سفير آمريكا در دهلي‌نو در يكي از مصاحبه‌هاي خود مي‌گويد‌: نگراني آمريكا از اين است كه مسلمانان هند همچون مسلمانان ديگر كشورهاي ديگر به حضرت آيت‌الله خامنه‌اي اقتدا كنند.

حمايت فكري تشكل‌هاي اسلامي، ايجاد و گسترش فضاي معنوي و اسلامي در بين مسلمانان دنيا و رشد فضائل اخلاقي، افزايش دانش و بينش سياسي در ميان مسلمانان، همه از اركان اساسي افزايش رو به رشد محبوبيت رهبري در هندوستان مي‌باشد.

حمايت‌هاي مقام معظم رهبري حضرت آيت‌الله خامنه‌اي از مسلمانان دنيا و فرا خواندن آنان به حفظ وحدت منافع غرب و آمريكا را در هند با نگراني رو به رو كرده است.

 
 
جمعه 24 دی 1389  8:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها