0

حق او را رعایت کن

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 21060
محل سکونت : کرمانشاه

حق او را رعایت کن

حق او را رعایت کن

مرد باید این حقیقت را بفهمد که وقتی به موفقیتی دست می یابد، تمام آن موفقیت مربوط به خودش تنها نیست و زنش شریک اوست.

حق او را رعایت کن

 

حق او را رعایت کن

در زندگی زناشویی، زن شریک مرد است. اگرچه طبیعت زن چنین است که هرگز به موفقیت، ثروت و مقام شوهرش حسادت نمی کند و در زندگی تلاش می کند که شوهرش به موفقیت های مختلف برسد، اما مرد باید این حقیقت را بفهمد که وقتی به موفقیتی دست می یابد، تمام آن موفقیت مربوط به خودش تنها نیست و زنش شریک اوست.

مرد حتی اگر رئیس جمهور باشد و روزانه صدها نفر به مقام او احترام بگذارند و او با داشتن چنان مقامی به خودش ببالد و زندگی را با احساس افتخار بگذراند، زنش می تواند فقط به بودن در خانه و حفظ و حراست از ارزش های خانواده راضی باشد. چه بسیار زن هایی که علی رغم داشتن تحصیلات بالا، ترجیح داده اند که از محیط خانواده حفاظت کنند و تمایل خودشان به وارد شدن در امورات اجتماعی را به خاطر همسر و بچه سرکوب کنند. پس مرد باید این ایثارهای زن را درک کند و بفهمد که اگر او انبوهی از وقت را دارد که به دنبال کسب موفقیت های اجتماعی و اقتصادی برود، این امر ممکن نخواهد بود، إلّا در شرایطی که زن سنگر خانه و خانواده را حفظ کند تا او بتواند با خیال راحت به امور خودش در اجتماع رسیدگی کند.

5dc3c18cc50a3.jpg

پس باید بداند که زنش در همه موفقیت هایش سهیم است و در مقابل، فقط از او انتظار خوب بودن دارد و واضح است که خوب بودن مرد در زندگی زناشویی چه معنایی دارد. همه می دانند که خوب بودن هرکسی در رابطه با موقعیت هایی که دارد، تعریف می شود. مثلاً مردی که در یک خانه اجاره ای زندگی می کند، مسلماً چیزی ندارد که به طور خاص به همسرش بدهد، اما مردی که املاک متعدد دارد، انصاف حکم می کند که نیمی یا بخش مناسبی از آن ها را به نام همسرش کند. درست است که زن موفقیت همسرش را موفقیت خودش می پندارد و تنها کسی است که هرگز به او حسادت نمی کند و دائماً شرایط پیشرفت هرچه بیشتر او را فراهم می کند، اما حقوقی دارد که مرد باید آن ها را رعایت کند تا همیشه دلگرم، حامی و عاشقش بماند.

منبع: کتاب 71 نکته کلیدی در زندگی زناشویی، ص42-43.

جمعه 17 آبان 1398  12:09 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها