0

نابود سازی ویروس ها و باکتری ها با لیزر

 
behrouz_h
behrouz_h
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1469
محل سکونت : آ.شرقی

نابود سازی ویروس ها و باکتری ها با لیزر

فیزیکدانان دانشگاه ایالتی آریزونا با ایجاد تحولی شگرف در تکنیک های لیزری موفق به ابداع نوعی تکنیک لیزری جدید شده اند که می تواند باکتری ها و ویروس های خطرناک از قبیل ویروس عامل HIV را بدون هیچ گونه آسیبی به سلول های سالم بدن نابود کند
فیزیکدانان دانشگاه ایالتی آریزونا با ایجاد تحولی شگرف در تکنیک های لیزری موفق به ابداع نوعی تکنیک لیزری جدید شده اند که می تواند باکتری ها و ویروس های خطرناک از قبیل ویروس عامل HIV را بدون هیچ گونه آسیبی به سلول های سالم بدن نابود کند.
به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این تکنیک جدید هم چنین می تواند به کاهش شیوع عفونت های بیمارستانی مانند MRSA کمک کند.
در این تحقیقات نشان داده شده که چطور پالس هایی از یک لیزر مادون قرمز می تواند به خوبی میکروارگانیسم های مشکل زا را از سلول های سالم انسان بازشناسند؛ این در حالی است که درمان های لیزری رایج برای نابودسازی میکروب ها معمولا به سلول های سالم آسیب رسانده و باعث پیر شدن سلول های پوست، آسیب به مولکول وراثتی DNA و یا حتی سرطان پوست می شوند که معمولا هم ۱۰۰ درصد خاصیت درمانی و شفابخش ندارند.
در این مطالعات پالس های لیزری Femtosecond از طریق پروسه ای موسوم به ISRS لرزه های کشنده ای در پروتئین پوششی میکروارگانیسم های بیماری زا ایجاد می کنند که در نهایت به نابودی آنها منجر می شود
 

جمعه 24 دی 1389  5:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها