0

بهترین دانشگاه های اروپا در رشته های فنی مهندسی

 
mahan68
mahan68
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مهر 1398 
تعداد پست ها : 1

بهترین دانشگاه های اروپا در رشته های فنی مهندسی

اروپا از سال 1088 که اولین دانشگاه آن در بولگونا تأسیس شده، به دانشمندان بزرگی از جمله فرانسیس بیکن تا آلبرت انیشتین آموزش داده است. دانشگاه های اروپا عامل پرورش برخی از بزرگترین ذهن ها در علم و مرکز بسیاری از اکتشافات برجسته و اختراعات بی نظیر بوده اند.امروزه چندین دانشگاه همچنان به حفظ شهرت خود برای نوآوری و پیشرفت در پژوهش ادامه می دهند. جای تعجب نیست که بسیاری از دانشگاه های اروپایی به عنوان مکان های برتر برای تحصیل در رشته مهندسی، دائما در بین همسالان جهانی خود رتبه بالایی کسب میکنند.

 رتبه بندی PE ، بهترین دانشگاه های فناوری و مهندسی اروپا را نشان می دهد. لیست PE ترکیبی از آمار سه جدول گسترده و منتشر شده از جمله  رتبه بندی علمی دانشگاه های جهانی(AWRU) ، رتبه بندی دانشگاه های جهانی آموزش عالی Times و رتبه های دانشگاه QS جهان است ، که برای تعیین موقعیت هر دانشگاه در بین رتبه بندی جهانی، مورد استفاده قرار میگیرد. این لیست همچنین تحقیقات گذشته و مداوم در موسسات مختلف را نشان می دهد تا بینشی در مورد جهت گیری فعلی دانشگاه ارائه دهد.

دانشگاه کمبریج ، انگلیس

 

یکی از قدیمی ترین مؤسسات دانشگاهی جهان، دانشگاه کمبریج است که به طور مداوم در رتبه بندی در بین پنج دانشگاه برتر جهان قرار میگیرد. این دانشگاه با داشتن منابع گسترده، از جمله کتابخانه ها، موزه ها، مجموعه ها و... فرصت های یادگیری بسیار خوبی را برای دانشجویان فراهم می کند. 92 برنده جایزه نوبل وابسته به کمبریج وجود دارد.

این دانشگاه بیش از 5000 دانشگاه علمی و تقریبا 19000 دانشجو دارد که از این تعداد 6625 نفر بین المللی بوده و در 31 دانشکده آن مشغول به تحصیل هستند. گروه مهندسی با بیش از 1000 دانشجوی کارشناسی و حدود 600 دانشجوی تحقیقاتی بزرگترین دانشگاه است.

تحقیقات مهندسی در دانشگاه شامل کار بر روی مواد ساختاری شبکه پیشرفته، به ویژه تحقیق در رویه جدید تولید مواد مشبک چند فاز می باشد. محققان همچنین با استفاده از معیارهایی که مؤلفه های مختلف یک محیط جاده ای را طبقه بندی می کند، سیستمی را برای ساختن یک ماشین مشاهده و شناسایی دقیق با هدف "در کجا و به دنبال چه چیزی" به وجود آورده اند. این مطالعه پیامدهای احتمالی در توسعه وسایل نقلیه خودمختار و روباتیک دارد.

 

کالج امپریال ، انگلستان

 

امپریال کالج لندن یک مرکز کلاس جهانی برای آموزش و پژوهش در علوم ، مهندسی ، پزشکی و مدیریت است. دانشجویان این دانشگاه افراد گذشته و حال مقامات اداری را در دفتر علوم دولت انگلستان  را تشکیل داده و به عنوان مشاور وزارت دفاع عمل انتخاب میشوند.

این دانشگاه 1531717 دانشجو دارد که تقریباً 8000 نفر منشا بین المللی داشته و از میان آنها 3722 نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه هستند. دانشکده مهندسی این دانشگاه با حدود 6000 دانشجو یکی از بزرگترین دانشگاه ها در اروپا است. برنامه مهندسی کارشناسی آن تخصص در مهندسی هسته ای را ارائه می دهد. دانشمندان این موسسه اخیراً به پیشرفتی در فناوری دست یافته اند که به کاربر امکان می دهد از طریق حرکات بازو و لرزش عضلات یک دست، روباتیک را کنترل کند. این فناوری می تواند در آینده برای پروتزهای پیشرفته استفاده شود.

 

موسسه فناوری اطلاعات فدرال سوئیچ ETH ، سوئیس

 

ETH زوریخ در سال 1855 تأسیس شد و به طور مداوم در بین بهترین 5 دانشگاه اروپا و همچنین 10 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. فراتر از تحصیلات در سطح جهانی، سوئیس اغلب به عنوان یکی از بهترین مکان های زندگی معرفی می شود. ETH زوریخ همچنین دارای 21 برنده جایزه نوبل است و از جمله مشهورترین دانشجویان دوره های تحصیلی آن ، آلبرت انیشتین است. زوریخ به عنوان قلب اقتصادی سوئیس، روابط نزدیکب بین دانشگاه ، مشاغل و صنعت ایجاد می کند.

 

این دانشگاه بیش از 18.616 دانشجو را از بیش از 110 کشور مختلف، آموزش می دهد. حدود دو سوم از همه اساتید بین المللی هستند و بخشی از دانشجویان بین المللی، هیات علمی آن را تشکیل می دهند. گروه مهندسي مكانيك و فرآيند (D-MAVT)بزرگترين دانشکده این دانشگاه است. این دانشگاه همچنین دارای مدرک دیپلم در مهندسی مکانیک و فرآیند و تعدادی از حوزه های تخصصی دیگر می باشد. بیشتر دوره های کارشناسی به زبان آلمانی تدریس می شود، در حالی که کارشناسی ارشد و برنامه های دکترا به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند.

محققان این موسسه اولین ماشین پرواز جهان را اختراع کرده اند که شامل یک قطعه متحرک واحد است – امنیکوپتر- که قادر به پرواز از هر جهت است. مطالعات دیگر در این دانشگاه فرآیندهای فشار بالا در مقیاس خرد و کلان ، روبات ها ، وسایل نقلیه ، نیروگاه های هسته ای و توربین های بادی را بررسی میکنند.

 

دانشگاه آکسفورد ، انگلستان

 

دانشگاه آکسفورد یک موسسه پژوهش محور است و با پیوندهای گسترده جهانی به عنوان یکی از ابتکاری ترین دانشگاه های اروپا شناخته می شود. تدریس از حدود سال 1096 در آکسفورد وجود داشته است و این مؤسسه 26 برنده جایزه نوبل و همچنین 26 نخست وزیر انگلیس ، از جمله دیوید کامرون ، را آموزش داده است.

حدود 20،000 دانشجو با 140 ملیت در 44 دانشکده آن شرکت می کنند، در حالی که 40٪ از 6.200 دانشگاه علمی آن منشأ بین المللی دارند. این دانشگاه بیش از 5000 پژوهشگر و کارمند پشتیبانی دارد. گروه علوم مهندسی ، یکی از بزرگترین بخش های دانشگاه ، هر ساله حدود 160 فارغ التحصیل در رشته مهندسی دارد .

 

دانشگاه فنی مونیخ ، آلمان

 

دانشگاه فنی مونیخ ( (TUM یک دانشگاه تحقیق محور است که مخترع موتور احتراق فشرده سازی، رودولف دیزل، را آموزش داده است. گوستاو نیمن نویسنده مشهور نیز در این دانشگاه تدریس می کرده است. گفته می شود منطقه کلانشهر مونیخ بالاترین تراکم تولید کنندگان خودرو را در جهان دارد، بنابراین جای تعجب نیست که  مبحث خودرو یکی از قوی ترین زمینه ها در بخش مهندسی مکانیک این دانشگاه باشد.

TUM نزدیک به 36000 دانشجو دارد که 5000 نفر برای مهندسی مکانیک ثبت نام کرده اند. این موسسه شامل 13 دانشکده با 5655 پرسنل دانشگاهی است. گذشته از محوطه دانشگاه مونیخ ، TUM دارای سایت هایی در Freising-Weihenstephan و Garching است که محل مهندسی مکانیک و سایر دانشکده های علمی آن است. این دانشگاه با بیش از 20 موسسه دیگر، توافق نامه های دوگانه دارد و با حدود 170 دانشگاه در سراسر جهان به همراه 320 همکاری اراسموس مشارکت دارد.

تحقیقات در دانشگاه در رابطه با خلبانانی است که فقط از فعالیت مغز برای کنترل حرکت هواپیما استفاده می کنند. محققان همچنین در حال بررسی یک کانسپت چند سرعته فوق العاده بالا برای روند طراحی اتومبیل برقی پیشرو برای واحدهای قدرت بوده و به دنبال راه هایی برای مقابله با انتشار سر و صدا ، کارایی و چالش های ظرفیت بار هستند.

 

منبع:aspiyangroup.com

جمعه 26 مهر 1398  11:49 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها