0

شروط خاتمي براي نظام ادامه رفتارهاي براندازانه وي در فتنه 88 است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شروط خاتمي براي نظام ادامه رفتارهاي براندازانه وي در فتنه 88 است

89/10/24 - 15:00
شماره:8910240584
نسخه چاپي ارسال به دوستان
تكرار/سروري در دوازدهمين نشست جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي:
شروط خاتمي براي نظام ادامه رفتارهاي براندازانه وي در فتنه 88 است

خبرگزاري فارس: قائم‌مقام جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي شروط خاتمي براي بازگشت به نظام را ادامه رفتارهاي براندازانه وي در فتنه 88 دانست و گفت: فردي كه خود رئيس‌جمهور بوده و مي‌داند در جمهوري اسلامي تقلب معنايي ندارد نبايد رفتارهاي موسوي را قبول مي‌كرد.

به گزارش خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس«توانا»، پرويز سروري نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در دوازدهمين نشست جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي كه عصر امروز در تالار خاقاني برگزار شد با اشاره به اينكه اقدامات گسترده‌اي در جهت حفاظت از جان دانشمندان هسته‌اي صورت گرفته، اظهارداشت: اين اقدامات از قبل صورت داده شده بود و شهيد شهرياري با محافظ خود تردد مي‌كرد و در حادثه بمب‌گذاري نيز به همراه محافظش بود.

وي بر همين اساس نكته مهم در اين خصوص را وضعيت جغرافيايي جمهوري اسلامي ايران دانست و تصريح‌كرد: وضعيت جغرافيايي ايران به گونه‌اي است كه در يك طرف با پاكستان همسايه است كه در آتش تروريسم مي‌سوزد و مرزهاي آن كاملا ناامن هستند؛ همچنين بلوچستان محلي براي تردد اشرار و خريد و فروش سلاح است.

نماينده مردم تهران در مجلس به كشور عراق اشاره كرد كه در آن متجاوزاني مثل آمريكا و انگليس قرار دارند و يادآورشد: قسمت ديگر نيز به اقليم كردي مربوط مي‌شود كه در واقع محل استقرار اسرائيلي‌ها است و آنها هميشه عليه جمهوري اسلامي برنامه‌ريزي مي‌كنند.

وي در عين حال به كشور افغانستان اشاره كرد و افزود: در اين كشور درگيري‌هاي داخلي و تروريستي بسياري وجود دارد و وجود طالبان و القاعده در آن ناامني را بسيار توسعه داده است؛ بخش ديگر نيز مرز با تركيه است كه گروه‌هايي مثل پژاك در آن قرار داشته و دائما ايجاد ناامني مي‌كنند البته جمهوري اسلامي ايران نيز ضربات جدي را به اين گروه وارد كرده‌ است.

سروري با تأكيد بر اينكه دنيا اعتراف مي‌كند ايران اسلامي همچون جزيره‌اي است كه اطراف آن در حال سوختن است اما خود ثبات دارد، اظهارداشت: طبق استاندارد‌هاي موجود جهاني جمهوري اسلامي در رده‌هاي بالاي ثبات و امنيت به ويژه در منطقه خاورميانه قرار دارد از اين رو طبيعي است كه دشمن تمام تلاش خود را براي توليد ناامني انجام مي‌دهد و اين نوع بمب‌گذاري‌ها تروريسم‌ كور است كه امر بسيار ساده‌اي به شمار مي‌رود.

وي اظهار داشت: اقدامات جدي‌تري را در خصوص حفاظت از دانشمندان هسته‌اي هم به صورت فيزيكي و هم نامحسوس پس از ترور شهيد شهرياري انجام داده‌ايم.

قائم‌مقام جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي در ادامه به شروط خاتمي اشاره كرد و گفت: بايد اين نكته را تذكر داد كه خاتمي توجهي به روند كلي سياسي كشور ندارد و ظاهرا مشاورانش تحليل‌هاي غلطي را به وي منتقل مي‌كنند.

وي ادامه داد: انقلاب در شرايط سخت فتنه 88 به هيچ وجه از اصول خود عقب‌نشيني نداشت و پس از يك سال مردم به شعارهاي فتنه‌انگيز خاتمي پي بردند.

سروري با بيان اينكه خاتمي پس از يك سال كه بايد انقلاب براي وي شرط بگذارد او براي انقلاب شرط مي‌گذارد، افزود: اين موضوع جديدي بود كه از شخصيتي كه 8 سال رئيس‌جمهور كشور بود شنيده شد.

وي اظهارداشت: در جريان فتنه و اصلاح‌طلبان چند تحليل وجود دارد؛ اول اينكه عده‌اي افراد راديكالي در آن وجود دارند كه همچنان بر طبل ساختار‌شكنانه مي‌‌كوبند و گروه دوم كه خاتمي هم جزو آنها است كساني هستند كه ادعا مي‌كنند به واسطه عملكرد غلط موسوي از منتقدان دولت به منتقدان نظام تبديل شده‌ و بايد دوباره به مخالفان دولت تبديل شده و در چارچوب قانون اساسي قرار گيرند.

نماينده مردم تهران در مجلس با تأكيد بر اينكه رفتارهاي اخير خاتمي و شرط‌گذاري وي براي نظام ادامه همان رفتار‌هاي گروه راديكالي است، خاطر‌نشان‌كرد: در جلسه‌اي كه ما با هاشمي‌رفسنجاني داشتيم وي اين موضوع را مطرح كرد كه روز بيست و سوم خرداد 88 زماني كه هنوز راي‌گيري تمام نشده بود موسوي به بنده گفت كه كف خواسته من ابطال انتخابات است از اين رو فردي كه خود دو دوره رئيس‌جمهور بوده و مي‌داند كه در كشور ما تقلب واقعا صورت نمي‌گيرد نبايد رفتار‌هاي موسوي را قبول مي‌كرد.

وي در عين حال به اعترافات تاج‌زاده اشاره كرد كه گفته بود ترديد نكنيد ما در انتخابات شكست خورده‌ايم اما بايد به كف خيابان ريخت چرا كه در انتخابات چنين فاصله‌اي قابل قبول نيست و گفت: به اين دلايل نمي‌توان حرف‌هاي خاتمي را قبول كرد و اظهارات خاتمي تنها وي را از نظام دورتر كرده و آثار بدي را براي خود و جريانش به دنبال داشت چراكه بازگشت خاتمي به شرايط سياسي كشور بسيار مشكل شده است.

سروري در ادامه به بحث قطع رابطه جمهوري اسلامي ايران با انگلستان اشاره و تصريح‌كرد: در كميسيون امنيت ملي مجلس بحث قطع رابطه و كاهش سطح روابط با انگلستان مطرح شد كه در نهايت قطع رابطه با انگليس راي آورد و در صحن علني مجلس مطرح خواهد شد.

وي با بيان اينكه فرزندان بسياري از مسئولان در كشور انگليس تحصيل مي‌كنند، يادآورشد: تحصيل فرزندان مسئولان در خارج از كشور هيچ معنايي ندارد چراكه اين كشور در تخاصم آشكار و پنهان با جمهوري اسلامي ايران است؛ ما بايد رابطه با انگليس را در زمينه علمي، تجاري و اقتصادي به حداقل رسانده و كشورهاي جايگزين را قرار دهيم.

قائم‌مقام جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه جمهوري اسلامي ايران نمي‌تواند حاشيه امني براي انگلستان باشد و آنها آزادانه در كشور ما فعاليت كنند، افزود: در طي دو هفته آينده اين موضوع در مجلس مطرح خواهد شد.

وي در ادامه منافقين را در عراق داراي وضعيت مناسبي ندانست و اظهارداشت: در انتفاضه سال 2000 منافقين بدترين رفتار‌ها را با مردم عراق داشتند و بيشترين قتل و غارت توسط منافقين نسبت به مردم عراق صورت گرفت؛ از اين رو تنفر عراقي‌ها نسبت به منافقين از ايراني‌ها هم بيشتر است.

سروري آمريكا را كشور حامي تروريسم دانست و تصريح‌كرد: آمريكايي‌ها تلاش مي‌كنند تا استقرار منافقين در كشورهاي ديگري مثل اردن باشد اما با توجه به تذكرات جمهوري اسلامي ايران به بسياري از كشورها آنها حضور منافقين را قبول نكرده‌اند از اين رو فعلا جايي براي استقرار ندارند اما در نهايت به اسرائيل كه خانه اصلي آنها است، مي‌روند.

وي در خاتمه به بحث اردوگاه‌هاي معتادان اشاره كرد و گفت: اردوگاه‌ها با شرايط معتادان سازگاري خوبي دارد؛ در كميسيون امنيت ملي مجلس نامه‌اي به رئيس‌جمهور داده شد و وي 60 ميليارد ريال براي كمك به اين اردوگاه‌ها در نظر گرفت چراكه اين اردوگاه‌ها در جزيره‌‌هايي دور از شهر هستند و هزينه‌هاي زيادي را در پي دارند؛ معتادان در اين اردوگاه‌ها هم از جامعه جدا شده و هم بازپروري مي‌شوند و موضوع اشتغال آنها بررسي خواهد شد.

 
 
جمعه 24 دی 1389  3:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها