0

سيره علوي را بايد به عنوان الگوي رفتاري خود انتخاب كنيم

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

سيره علوي را بايد به عنوان الگوي رفتاري خود انتخاب كنيم

89/10/24 - 12:53
شماره:8910240317
نسخه چاپي ارسال به دوستان
حجت‌الاسلام تقوي در مراسم پيش خطبه نمازجمعه:
سيره علوي را بايد به عنوان الگوي رفتاري خود انتخاب كنيم

خبرگزاري فارس: رئيس شوراي سياستگذاري ائمه‌جمعه كشور گفت: بايد سيره علوي به عنوان الگوي رفتاري خود در جامعه انتخاب كنيم.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، حجت‌الاسلام والمسلمين سيدرضا تقوي رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه‌جمعه كشور در پيش از خطبه‌هاي نمازجمعه امروز تهران گفت: به عنوان مسلمان، شيعه و پيروان حضرت علي(ع) لازم است كه بيشتر زندگي علي(ع) را بشناسيم و سعي كنيم در رفتار و كردار خود همانند اين حضرت و خاندان عترت و طهارت عمل كنيم.

وي افزود: امام‌خميني(ره) در 24 دي سال 1356 آيت‌الله العظمي خامنه‌اي را به عنوان امام‌جمعه تهران منصوب كردند و اكنون شهر تهران اين افتخار و امتياز را دارد كه امام جمعه‌اش رهبر فرزانه انقلاب اسلامي است.

تقوي خاطرنشان كرد: مقام معظم رهبري تاكنون 242 خطبه را در نمازجمعه خوانده‌اند و مردم تهران در 242 خطبه، نماز خود را با ايشان اقامه كرد‌ه‌اند و انشاالله حجم كاري رهبر معظم انقلاب اسلامي اجازه دهد تا بيشتر از وجود ايشان در خطبه‌هاي نمازجمعه تهران استفاده كنيم.

رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه‌جمعه كشور در ادامه به لزوم سيره‌شناسي و شناخت سيره ائمه‌اطهار اشاره كرده و بيان داشت: سير به معناي راه رفتن، حركت كردن و عبور است و سيره نيز از همين ريشه به معني سبك رفتن و طريقه حركت است.

رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه‌جمعه كشور در ادامه تصريح كرد: هرگاه از سيره كسي سخن مي‌گويم، قصد داريم نوع، طريق و سبك رفتارش را بيان كنيم.

تقوي با بيان اينكه سيره‌شناسي به معناي رفتارشناسي است، اظهار داشت: شناخت سيره شخصيت‌هاي بزرگ و موفق تاريخ مورد علاقه هر انساني است كه علاقمند به موفقيت و سعادت در جامعه خود است.

وي افزود: انسان موجود كمال‌خواه و كمال‌گرا است پس به دنبال افرادي است كه در زندگي خود موفق بوده‌اند.

رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه‌جمعه كشور با تاكيد بر اينكه سيره‌شناسي از كمال‌گرايي انسان نشات مي‌گيرد، يادآور شد: ضرورت دارد كه زندگي مردان موفق را مطالعه و شبيه‌سازي كنيم تا به موفقيت برسيم.

تقوي در ادامه گفت: تعاليم ديني و آموزش‌هاي اسلامي بر مسلمانان توصيه مي‌كند كه در زندگي الگو و اسوه حسنه‌اي را انتخاب كنند و در اسلام پيامبر اكرم(ص) به عنوان اسوه حسنه معرفي شده است.

رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه‌جمعه كشور افزود: كساني كه ايمان به خدا، معاد و روز قيامت دارند پيامبر اكرم(ص) را به عنوان الگو، چهره الهي و انساني، انساني معصوم و فردي موفق در تاريخ انتخاب مي‌كنند.

وي با بيان اينكه هركس كه بخواهد موفق شود و سعادت دنيا و آخرت را به دست آورد بايد الگو و اسوه‌اش را پيامبر اكرم(ص) قرار دهد، خاطرنشان كرد: رفتار و گفتار پيامبر اكرم(ص) را بايد مو به مو در زندگي خود اجرايي كنيم.

تقوي افزود: كساني كه در زندگي الگو و اسوه‌اي نداشته باشند مانند سازنده ساختماني هستند كه نقشه‌اي ندارند و بدون نقشه نمي‌توان زندگي را بنا كرد.

رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه‌جمعه كشور با تاكيد بر اينكه بايد رهبر، اسوه و الگوي باشد تا از آن پيروي كنيم و سريع‌تر به موفقيت برسيم، بيان داشت: از چهره‌هاي كمال يافته تاريخ بشري و اسوه‌هاي جامع احسن تربيتي كه مي‌تواند رفتارش براي بشريت الگو باشد حضرت علي(ع) است.

وي با بيان اينكه سيره علوي را بايد به عنوان الگوي رفتاري خود انتخاب كنيم، اظهار داشت: حضرت علي(ع) امام معصوم است و سيره اين حضرت بر ما حجت است و مي‌توان خود را دربست در اختيار مولا قرار دهيم.

تقوي افزود: امام علي(ع) حكيم است و در رفتارش لهو، لغو و لعبي وجود ندارد و رفتارشناسي علي(ع) ما را به حقيقت اسلام و معارف ديني آشنا مي‌سازد چون علي(ع) اسلام مجسم است.

رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه‌جمعه كشور با تاكيد بر اينكه اگر رفتار علي(ع) را خوب بشناسيم، معارف ناب اسلام را خوب شناخته‌ايم چون رفتار اين حضرت تفسير قرآن است، خاطرنشان كرد: علي(ع) تربيت شده مكتب نبوي است و هيچ كس در زير اين آسمان كمبود و در تاريخ از علي(ع) به پيامبر اكرم(ص) نزديك‌تر نبوده است پس از اين حضرت تربيت شده مكتب وحي است و از سوي پيامبر(ص) با وحي ارتباط داشته است.

وي با اشاره به اينكه بايد به دنبال سيره حضرت علي(ع) باشيم و از اين حضرت الگو بگيريم، در پايان تاكيد كرد: علي(ع) اوصافي دارد مخصوص اين حضرت است و عبدالله، ولي‌الله، امين‌الله و ... از اوصاف حضرت علي(ع) است.
انتهاي پيام/

 
 
جمعه 24 دی 1389  3:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها