0

تظاهرات گسترده مردم تونس در مقابل وزارت كشور

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تظاهرات گسترده مردم تونس در مقابل وزارت كشور

89/10/24 - 15:00
شماره:8910240576
نسخه چاپي ارسال به دوستان
از دقايقي پيش آغاز شد؛
تظاهرات گسترده مردم تونس در مقابل وزارت كشور

خبرگزاري فارس: موج جديد تظاهرات مردمي تونس پس از آرامش نسبي در پايتخت اين كشور از دقايقي پيش با تجمع در مقابل وزارت كشور آغاز شد و معترضان با سردادن شعارهايي استعفاي رئيس جمهوري اين كشور را خواستار شدند.

به گزارش مانيتورينگ فارس، تلويزيون الجزيره قطر لحظاتي پيش در خبري فوري از تجمع گسترده معترضان خشمگين در مقابل ساختمان وزارت كشور تونس خبر داد و افزود: تظاهرات كنندگان در شعارهايي استعفاي "زين العابدين بن علي " رئيس جمهوري اين كشور را خواستار شدند.

در همين راستا "لطفي حجي " روزنامه نگار تونسي در گفت‌وگوي تلفني كوتاه با اين شبكه، تجمع گسترده معترضان را اعتراض مستقيم مردم به سخنراني ديروز رئيس جمهوري تونس دانست و افزود: اين اعتراضات واكنشي منفي به مواضع سخنان بن علي است و هم اكنون شعارهاي معترضان از شمال تا جنوب كشور، استعفاي زين العابدين بن علي را خواستار هستند.

وي با بيان اينكه برخي از هواداران حزب حاكم تلاش‌هايي براي برگزاري راهپيمايي در حمايت از مواضع رئيس جمهور تونس كردند ولي تلاش‌هاي آنان به نتيجه‌اي نرسيد، افزود: تظاهرات مردم معترض، هواداران حزب حاكم را در هم نورديد.

بنا براين گزارش، در درگيري شب گذشته معترضان با نيروهاي امنيتي دو نفر از غير نظاميان جان باخته‌اند.
الجزيره به اطلاعات بيشتر اشاره‌اي نكرد.

تظاهرات گسترده مردم تونس در اعتراض به بيكاري و بدي شرايط معيشتي از چهار هفته پيش عليه حزب حاكم آغاز شده و كماكان ادامه دارد. ناظران اجتماعي از تظاهرات خودجوش ملت تونس كه با خودكشي و خودسوزي چند نفر از فارغ التحصيلان دانشگاهي آغاز شد، به انتفاضه و انقلاب تعبير كرده‌اند.

 
 
جمعه 24 دی 1389  3:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها