0

مسكو با واشنگتن درباره تبادل تاجر روس مذاكره نكرده است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مسكو با واشنگتن درباره تبادل تاجر روس مذاكره نكرده است

89/10/24 - 14:58
شماره:8910240091
نسخه چاپي ارسال به دوستان
لاوروف:
مسكو با واشنگتن درباره تبادل تاجر روس مذاكره نكرده است

خبرگزاري فارس: وزير امور خارجه روسيه اعلام كرد كه مقامات مسكو هيچ مذاكره‌اي در خصوص امكان «تبادل» تاجر روسي در حال محاكمه در آمريكا با مقامات واشنگتن انجام نداده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري «اينترفكس»، "سرگئي لاوروف " وزير امور خارجه روسيه روز پنج‌شنبه در كنفرانس مطبوعاتي در مسكو پيرامون نتايج سال 2010 براي اين كشور اعلام كرد كه مقامات مسكو و واشنگتن در مورد امكان هر نوع «تبادلي» در خصوص "ويكتور بوت " تاجر روسي كه در آمريكا به اتهام فروش سلاح به گروه‌هاي تروريستي در حال محاكمه است، هيچ مذاكره‌اي انجام نداده‌اند.

روز دوشنبه 10 ژانويه (20 دي ماه) روند رسيدگي به پرونده قضايي "ويكتور بوت " تاجر روسي متهم به قاچاق تسليحات نظامي، مشاركت در قتل شهروندان آمريكايي و حمايت از تروريسم در آمريكا آغاز شد. اگر اين اتهامات ثابت شود، وي به 25 سال الي حبس ابد محكوم خواهد شد.

اين تاجر روس در ماه مارس سال 2008 به درخواست آمريكا در كشور تايلند دستگير شده و در ماه نوامبر سال 2010 به آمريكا تحويل داده شد.

وزير خارجه روسيه همچنين در تشريح روابط مسكو و واشنگتن يادآور شد كه در روابط روسيه و آمريكا موارد مشترك بيشتر از موارد مورد اختلاف دو طرف است و هدف ديپلماسي روسيه در سال 2011 حفظ قوه محركه مثبت موجود در روابط دوجانبه با آمريكاست.

لاوروف توضيح داد: «من اصولا وظيفه حفظ قوه محركه مثبت در روابط با آمريكا كه در تمامي عرصه‌هاي تماس‌هاي ما با طرف آمريكايي نفوذ كرده است را بسيار با اهميت مي دانم و معتقدم كه اين مسئله با پيگيري مداوم خط مشي تعيين شده توسط روساي‌جمهوري دو كشور و با احترام گذاشتن به منافع يكديگر امكان پذير خواهد بود.»
انتهاي پيام/ص

 
 
جمعه 24 دی 1389  3:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها