0

ترميم كابينه 4 ماهه در ژاپن

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ترميم كابينه 4 ماهه در ژاپن

89/10/24 - 14:52
شماره:8910240411
نسخه چاپي ارسال به دوستان
در پي استعفاي كابينه صورت گرفت
ترميم كابينه 4 ماهه در ژاپن

خبرگزاري فارس: در پي استعفاي كابينه ژاپن، نخست‌وزير اين كشور امروز به منظور اصلاحات مالي و سياست‌هاي تجارت آزاد كابينه خود را ترميم كرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، "نائوتوكان "، نخست‌وزير ژاپن كابينه چهار ماهه خود را امروز جمعه مبني بر پيشبرد اصلاحات مالي و سياست‌هاي تجارت آزاد و به منظور حفظ رقابتهاي جهاني ترميم كرد.

بر اساس اين گزارش، كابينه ژاپن امروز استعفا داد، تا زمينه براي اقدام نخست‌وزير اين كشور مبني بر پيشبرد اصلاحات مالي و سياست‌هاي تجارت آزاد، فراهم شود.

كابينه جديد ژاپن در شرايطي كه اين كشور با مجموعه‌اي از چالش‌ها از جمله افزايش سريع جمعيت سالمندان، افزايش بدهي‌هاي ملي و اقتصاد كم‌ رونق رو‌به‌رو است، هدف اصلي تمركز بر اصلاحات را در دستور كار دارد.

نخست وزير ژاپن اظهار داشت كه كابينه جديد اين كشور با مجموعه‌اي از چالش‌ها از جمله افزايش سريع جمعيت سالمندان، افزايش بدهي‌هاي ملي و اقتصاد كم‌ رونق رو‌به‌رو است، هدف اصلي تمركز بر اصلاحات را در دستور كار قرار داده است.

كابينه جديد نائو توكان سومين كابينه وي پس از كسب قدرت در ماه ژوئن بوده است.

از جمله تغييرهاي مهم در كابينه مي‌توان به تصدي سمت دبيري كابينه توسط "يوكيو ادانو " و وزارت اقتصاد و سياست‌هاي مالياتي توسط "كائورو يوسانو "، از چهره‌هاي مستقل مالي محافظه‌كار اشاره كرد.

اين تغيير كه حدود يك سوم از سمت‌هاي كابينه را شامل مي‌شود، با هدف افزايش احتمال تصويب لوايح كليدي از جمله بودجه سال 2011 ميلادي انجام شده است.

ادانو گفت: اين تغيير در مقطعي زماني كه هم براي ژاپن و هم براي حزب ما بسيار دشوار است، انجام شد. سرنوشت ما به اين بستگي دارد كه آيا به نتيجه مي‌رسيم يا خير.

ادانو كه توسط احزاب مخالف به دليل برخي موضع‌گيري‌ها در قبال مسائل دفاعي و ديپلماتيك مورد انتقاد قرار گرفته بود جايگزين "يوشيتو سنگوكو " مي‌شود.

وي در يكي از اين موضع‌گيري‌هاي جنجال‌برانگيز از نيروهاي دفاعي ژاپن به عنوان "ماشين خشن " نام برده بود. احزاب مخالف تهديد كرده بودند كه چنانچه سنگوكو در سمت خود باقي بماند، نشست‌هاي پارلمان را تحريم مي‌كنند.
وزراي امورمالي، خارجه و دفاع از جمله وزراي كليدي هستند كه بعد از اين تغيير در سمت خود باقي ماندند.

 
 
جمعه 24 دی 1389  3:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها