0

داد و ستد بين ايران و پاكستان جايگزين خريد از بازارهاي بيگانه شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

داد و ستد بين ايران و پاكستان جايگزين خريد از بازارهاي بيگانه شود

89/10/24 - 13:37
شماره:8910240203
نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس سابق اتاق بازرگاني لاهور در گفت‌وگو با فارس:
داد و ستد بين ايران و پاكستان جايگزين خريد از بازارهاي بيگانه شود

خبرگزاري فارس: رئيس سابق اتاق بازرگاني لاهور با مثبت ارزيابي كردن سفر هيئت تجاري ايران به پاكستان تاكيد كرد كه داد و ستد ميان 2 كشور به جاي خريد كالا از كشورهاي دور در اولويت قرار گيرد.

"محمد علي ميان " رئيس سابق اتاق بازرگاني لاهور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري فارس در لاهور گفت: بايد در حوزه بازار و داد و ستد كالا تحقيقات علمي پيرامون گستردگي و تنوع توليدات صورت گيرد و همچنين بايد الويت بر اين باشد كه به جاي خريد كالا از كشورهاي دور، 2 كشور كالاهاي مورد نياز خود را از يكديگر وارد كنند.
محمد علي ميان سفر هيئت تجاري از ايران به پاكستان را به فال نيك گرفته و آن را نشانه خوبي براي هر 2 كشور دانست و گفت كه پاكستان و ايران 2 كشور مسلمان، همسايه و برادر هستند و از ظرفيت بالايي در روابط تجاري با يكديگر برخوردارند.
وي با تصريح اينكه هر 2 كشور بهره فراواني از افزايش فعاليت‌هاي تجاري بين 2 كشور خواهند برد، افزود: ظرفيت و فضاي بسياري وجود دارد كه 2 كشور مي‌توانند با بهره‌گيري از آن، دست به صادرات و واردات اقلام متفاوتي بزنند و اين امر نه تنها براي مردم سودمند است بلكه به جامعه تجاري و بازرگاني 2 كشور نيز كمك مي‌كند.
اين كارشناس مسائل اقتصادي پاكستان گفت: پاكستان به علت گوناگوني فصول و توليدات كشاورزي خود، يك كشور كشاورزي محسوب مي‌شود، اما يه علت پيشرفته نبودن فناوري، بسياري از محصولات كشاورزي بعد از برداشت محصولات در كشور از بين مي‌روند.
وي افزود: همكاري ايران در زمينه فناوري كشاورزي مي‌تواند به نظام كشاورزي پاكستان و همچنين صنايع لبنياتي اين كشور كمك كرده و آن را بهبود بخشد.
رئيس سابق اتاق بازرگاني لاهور تاكيد كرد: پاكستان يكي از كشورهاي برجسته جهان در صنعت پارچه بافي و منسوجات است و بايد در اين زمينه به تاجران و شركت‌هاي تجاري ايراني به خوبي معرفي شود.
محمد علي ميان در پايان گفت: اين تلاش‌ها مي‌تواند موازنه تجاري بين 2 كشور را ارتقا بخشد.
"مهدي غضنفري " وزير بازرگاني جمهوري اسلامي ايران روز چهارشنبه در راس هيئت تجاري اقتصادي 10 نفره به پاكستان سفر كرد.
وزير بازرگاني كشورمان ضمن شركت در ششمين نشست كميته مشترك تجاري ايران و پاكستان، با "سيد يوسف رضا گيلاني " نخست وزير پاكستان و همچنين "مخدوم امين فهيم " همتاي پاكستاني خود ديدار و گفت‌وگو كرد.
انتهاي پيام/م

 
 
جمعه 24 دی 1389  3:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها