0

مسئولين ناآشنا با رايانه در تركمنستان بركنار مي‌شوند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مسئولين ناآشنا با رايانه در تركمنستان بركنار مي‌شوند

89/10/24 - 12:51
شماره:8910240130
نسخه چاپي ارسال به دوستان
جهت استقرار دولت الكترونيك؛
مسئولين ناآشنا با رايانه در تركمنستان بركنار مي‌شوند

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور تركمنستان با صدور فرمان اجباري شدن فراگيري آموزش رايانه براي تمامي مديران ارشد دولتي و اجرايي شدن طرح استقرار دولت الكترونيك در اين كشور، هشدار داد كه هر مسئول دولتي تركمن كه با رايانه آشنايي نداشته باشد بركنار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در عشق‌آباد، "قربان قلي بردي محمد‌اف " رئيس جمهور تركمنستان دستور اجرايي شدن طرح استقرار دولت الكترونيك در اين كشور را با فرمان اجباري شدن فراگيري آموزش رايانه براي تمامي مديران ارشد دولتي، صادر كرد.
رئيس جمهور تركمنستان در جلسه هيئت وزيران اين كشور خطاب به مقامات عالي رتبه دولتي اعلام كرد: مديران دولتي از اين پس بايستي كار با رايانه را فراگيرند تا بتوانند از آن در امور اداري و اجرايي استفاده كنند.
بردي‌محمداف تصريح كرد: در راستاي سرعت بخشي به ارائه خدمات و فاصله گرفتن از بوروكراسي اداري موجود در نهادهاي دولتي، ناچار بايستي به سوي تشكيل دولت مجازي (دولت الكترونيك) حركت كنيم.
رئيس جمهور تركمنستان در اين زمينه به "مزيل‌اف " معاون رئيس كابينه در امور علوم و اطلاعات دستور داد تا برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي برگزاري كلاس‌هاي آموزش مباني رايانه را براي تمامي مسئولان دولتي در دستور كار خود قرار دهد و تاكيد كرد: تمامي شركت كنندگان در اين دوره تنها در صورت اخذ گواهي قبولي از اين دوره‌، مي‌توانند در پست و سمت خود باقي بمانند.
بردي محمداف هشدار داد: هر مسئول دولتي كه با اصول اوليه و مباني رايانه آشنايي نداشته باشد، بايد از سمت خود بركنار شود.
اين در حالي است كه رئيس جمهور تركمنستان طي روزهاي گذشته اولويت‌هاي دولت در سال 2011 ميلادي را اعلام كرد كه در آن بر ادامه روند دمكراسي در جامعه و تربيت متخصصان و كارشناسان كارآمد و همچنين بر‌استفاده بيشتر از فناوري‌هاي نوين و دستاوردهاي علمي و حرفه‌اي تاكيد كرد.
بردي محمداف در اين راستا به مقامات نظام آموزشي دستور داد كه در مدارس كشور، براي هر يك از دانش‌آموزان يك رايانه پيشرفته اختصاص دهند.
رئيس جمهور تركمنستان همچنين از امكان جذب متخصصان و كارشناسان خارجي براي گسترش استفاده از رايانه و فناوري نوين در زندگي شهروندان و شاغلان در كشور خبر داد.

 
 
جمعه 24 دی 1389  3:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها