0

جانبداري غرب از اشغالگري رژيم صهيونيستي در سمينار دوحه

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

جانبداري غرب از اشغالگري رژيم صهيونيستي در سمينار دوحه

89/10/24 - 12:39
شماره:8910240162
نسخه چاپي ارسال به دوستان
جانبداري غرب از اشغالگري رژيم صهيونيستي در سمينار دوحه

خبرگزاري فارس: سمينار بين‌المللي المستقبل در دوحه قطر به دليل مخالفت برخي كشورهاي غربي با اصول قضيه فلسطين و تاييد تجاوزگري‌ رژيم صهيونيستي بدون صدور بيانيه پاياني به كار خود پايان داد.

به گزارش فارس، به نقل از خبرگزاري فرانسه، سمينار المستقبل [آينده] ديروز در دوحه با حضور نمايندگان كشورهاي خاورميانه، شمال آفريقا و گروه هشت در كنار جامعه شهروندي و بخش خصوصي در منطقه عربي برگزار شد.

"لورنس كنون "، وزير خارجه كاندا در جلسه اختتاميه اين نشست تاكيد كرد مواضع كشورهاي حاضر در سمينار درباره بيانيه پاياني بسيار به هم نزديك بود اما در نهايت در صدور آن ناكام ماندند.

"احمد بن عبدالله آل محمود "، وزير مشاور در امور خارجه قطر نيز شكست نمايندگان حاضر در نشست براي صدور بيانيه پاياني را تاييد كرد و گفت: قطر و كانادا در جايگاه روساي مشترك اين سمينار به زودي براي صدور بيانيه پاياني اين نشست با كمك يكديگر عمل مي‌كنند.

شركت كنندگان در سمينار به دليل اختلاف درباره بند مربوط به فلسطين در پيش‌نويس بيانيه پاياني به توافق نرسيدند.

يك مقام عربي شركت كننده قبل از پايان نشست به خبرگزاري فرانسه گفت در صورتي كه به دليل لجاجت كانادا بيانيه پاياني صادر نشود اين سمينار محكوم به شكست خواهد بود.

وي افزود: كانادا سرسختانه تلاش مي‌كند درباره قضيه فلسطين بند سستي را به آن اضافه كند كه به وضوح اشاره‌اي به مرزهاي 1967 كشور مستقل فلسطين و قطعنامه‌هاي بين‌المللي نمي‌كند و اين امر ساير جوامع مدني و دولت‌هاي عربي و حتي اروپا و واشنگتن را تحريك مي‌كند.

سمينار المستقبل دوحه با شركت نزديك به 120سازمان از جامعه شهروندي و بخش خصوصي در جهان عرب و دولت‌هاي خاورميانه، شمال آفريقا و كشورهاي گروه هشت در حضور "هيلاري كلينتون "، وزير امور خارجه آمريكا و "ميچل اليو ماري "، همتاي فرانسوي خود و وزراي خارجه از ديگر كشورهاي گروه هشت و گروه عربي برگزار شد.

در اين سمينار "انور قرقاش "، وزير مشاور در امور خارجه امارات بند پيشنهادي كانادا درباره فلسطين را مورد انتقاد قرار داده و خواستار تاكيد بر اصول، به ويژه مرزهاي 1967 و موضوع قدس شريف به عنوان پايتختي كشور مستقل فلسطيني شد.

وي كشورهاي غربي را خطاب قرار داد و گفت: نمي‌توانيد در اين سمينار حضور يابيد و بگوييد در اموري كه خود مي‌خواهيم با شما گفت‌وگو مي‌كنيم ما بررسي اموري كه شما مي‌خواهيد نمي‌خواهيم.

اين مقام اماراتي تاكيد كرد هر چيزي كمتر از آنچه كه در بيانيه رياستي اين سمينار كه سال 2009 در كشور مراكش برگزار شد قابل قبول نيست و قطعنامه‌هاي بين‌المللي و طرح صلح عربي و ميراث فرهنگي مشترك شهر قدس بايد در نظر گرفته شود.

"احمد ابوالغيط "، وزير امور خارجه مصر نيز كه در اين نشست حضور داشت با تاييد اظهارات مقام كويتي گفت: قضيه فلسطين اساس اختلاف بين كشورهاي غربي از يك سو و جهان اسلامي و عربي است.

 
 
جمعه 24 دی 1389  3:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها