0

خودپردازها به اندازه توالت‌هاي عمومي آلوده‌اند

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

خودپردازها به اندازه توالت‌هاي عمومي آلوده‌اند

پژوهش جديد محققان حاكي از آن است كه دستگاه‌هاي خودپرداز به اندازه سرويس‌هاي بهداشتي عمومي آلوده‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از شبكه ايران به نقل از تلگراف نوشت: دستگاه‌هاي خودپرداز به اندازه سرويس‌هاي بهداشتي عمومي آلوده‌اند و نتايج آزمايش هايي كه در اين زمينه صورت گرفته بيان‌گر آن است كه در آن‌ها باكتري‌هايي وجود دارد كه باعث بروز بيماري و ابتلاي فرد به تب و اسهال مي‌شود.

محققان از صفحه كليد مجموعه‌اي از عابربانك‌ها در مركز شهر كه هر روز هزاران نفر براي انجام خريدهاي خود از آن استفاده مي‌‌كنند، نمونه‌برداري كردند.

اين كارشناسان در مرحله بعد نمونه‌هاي مشابهي از سرويس‌هاي بهداشتي عمومي شهر تهيه كرده و باكتري‌هاي موجود در اين 2 نمونه‌ را در آزمايشگاه زير ميكروسكوپ با هم مقايسه كردند.

به اين نمونه‌ها يك شب فرصت براي رشد داده شد. بررسي‌ها نشان داد در هر 2 نمونه باكتري‌هاي باسيل و پسودوموناس بودند كه عامل ابتلاي افراد به حالت تهوع، تب و اسهال است.

دكتر ريچارد هاستينگز، ميكروبيولوژيست در اين باره مي‌گويد: ميزان باكتري‌ها را در دستگاه‌هاي خودپرداز كه زياد از آن‌ها استفاده مي‌شد و سرويس‌‌هاي بهداشتي عمومي مقايسه كرديم.

وي مي‌افزايد: نتايج اين آزميش ما را شگفت زده كرد زيرا متوجه شديم عابربانك‌ها به ميزان زيادي به باكتري آلوده بود، درست به اندازه سرويس‌هاي بهداشتي عمومي!

وي ادامه مي‌دهد: نوع باكتري‌هايي كه در اين 2 مكان يافتيم نيز به طرز شگفت‌انگيزي يكسان بودند، باكتري هايي كه عامل بيماري انسان‌است.

اين پژوهش به آن دليل انجام شد كه شهروندان انگليسي سرويس‌هاي بهداشتي عمومي را بزرگترين عامل تهديدكننده سلامت جامعه مي‌دانند. در پژوهشي كه بر روي 3 هزار فرد بزرگسال صورت گرفت، مشخص شد بسياري از آن‌ها تلفن‌هاي عمومي را يكي از بزرگ‌ترين خطرها براي سلامت عمومي مي‌دانند.

يك چهارم از افراد، تلفن‌هاي عمومي را بسيار آلوده مي‌دانند. در اين ليست، تنها سرويس‌هاي بهداشتي عمومي بالاتر از تلفن‌هاي عمومي قرار گرفته بودند. سومين مكان آلوده از نظر شهروندان انگليسي نيز ايستگاه‌هاي اتوبوس بود.

اين در حالي است كه دستگاه‌هاي خودپرداز در اين ليست، در رده دهم قرار داشتند.


اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

جمعه 24 دی 1389  2:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها