0

نهمين نسخه بتاي فايرفاكس4 عرضه شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

نهمين نسخه بتاي فايرفاكس4 عرضه شد

89/10/24 - 12:25
شماره:8910230771
نسخه چاپي ارسال به دوستان
تازه‌هاي وب و اينترنت؛
نهمين نسخه بتاي فايرفاكس4 عرضه شد

خبرگزاري فارس: موزيلا نسخه بتاي نهم مرورگر فايرفاكس 4 را عرضه كرده كه از استاندارد تازه اي به نام IndexedDB براي تهيه پايگاه ديتا از اطلاعات پشتيباني مي كند.

به گزارش فارس به نقل از بتانيوز، IndexedDB يك رابط كاربري تازه براي دسترسي به ديتابيس فايرفاكس در دسترس كاربران قرار مي دهد. اين ويژگي ذخيره سازي آفلاين اطلاعات و انجام ديگر فرامين براي دسترسي به اطلاعات ذخيره شده از طريق مرورگر بر روي رايانه را تسهيل مي كند.
به گفته مهندسان شركت موزيلا IndexedDB امكان ذخيره سازي حجم زيادي از اطلاعات آفلاين را به طور طبقه بندي شده برروي سيستم هاي محلي فراهم مي آورد. تسهيل دسترسي به اين اطلاعات هم از جمله ديگر ويژگي هاي اين سيستم ديتابيس است.
يكي از نقاط ضعف مهم فايرفاكس تاكنون عدم امكان دسترسي به فايل هاي مختلف ذخيره شده به صورت آفلاين بوده است. اين در حالي است كه مرورگرهاي رقيب از اين لحاظ نقطه ضعفي ندارند.
نسخه بتاي 9 مرورگر فايرفاكس 4 فعلا در مرحله آزمايشي است و گفته مي شود نسخه نهايي اين مرورگر به زودي در دسترس علاقه‌مندان قرار مي گيرد.
بنا بر اعلام موزيلا نسخه بتاي دهم اين مرورگر آخرين نسخه از آن خواهد بود. سپس نسخه ماقبل نهايي و در نهايت نسخه نهايي فايرفاكس چهار در ماه فوريه در دسترس علاقه‌مندان قرار مي گيرد.
فايرفاكس در حال حاضر دومين مرورگر محبوب جهان است.

 
 
جمعه 24 دی 1389  1:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها