0

مكالمه با دو زبان مختلف بدون نياز به مترجم

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مكالمه با دو زبان مختلف بدون نياز به مترجم

89/10/24 - 11:04
شماره:8910230728
نسخه چاپي ارسال به دوستان
تازه‌هاي وب و اينترنت؛
مكالمه با دو زبان مختلف بدون نياز به مترجم

خبرگزاري فارس: از اين پس كاربران آشنا به دو زبان انگليسي و اسپانيولي بدون اينكه نيازي به مترجم داشته باشند مي توانند به طور آني با يكديگر گفت‌وگو كنند.

به گزارش فارس به نقل از اينفورميشن ويك، به تازگي برنامه مترجم خاصي براي كاربران سيستم عامل آندرويد ارائه شده كه رابط كاربري پيشرفته آن به كاربران امكان مي دهد به زبان مادري خود (انگليسي يا اسپانيولي) با طرف مقابل صحبت كنند. اين نرم افزار به طور خودكار اظهارات هر يك از دو طرف را به زبان آشنا براي طرف ديگر ترجمه كرده و مكالمه ترجمه شده را به وي تحويل مي دهد.
نسخه اوليه اين برنامه در دسامبر سال 2009 عرضه شده بود كه داراي نواقص قابل توجهي بود. اما نسخه جديد رابط كاربري بهتري دارد و با نمايشگرهاي كوچك بيشتر تناسب دارد.
ترجمه ها هم در اين نسخه كيفيت بهتري دارد و درصد خطا و اشتباه در آن كمتر است. اين نرم افزار با دقت بيشتري مي تواند كلمات و اصطلاحات را ترجمه كند و در حالت مكالمه كافي است كاربر زبان مورد نظر خود را براي ميكروفون مشخص كند.
در ادامه در زمان صحبت كردن سرويس مترجم گوگل اظهارات فرد را ترجمه كرده و به زبان مادري فرد مخاطب براي او بيان مي كند. لذا هر فرد محتواي مكالمات را به زبان مادريش دريافت مي كند.
قرار است در آينده زبان هاي بيشتري توسط اين سرويس مورد پشتيباني قرار بگيرند. اما اين كار مدت زمان قابل توجهي به طول مي انجامد. سرويس ترجمه گوگل هم اكنون از 53 زبان پشتيباني متني و از 15 زبان پشتيباني صوتي مي كند.

 
 
جمعه 24 دی 1389  12:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها