0

دستگاه درمان پيرچشمي براي نخستين بار وارد كشور شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

دستگاه درمان پيرچشمي براي نخستين بار وارد كشور شد

89/10/24 - 11:33
شماره:8910240216
نسخه چاپي ارسال به دوستان
عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در گفت‌وگو با فارس:
دستگاه درمان پيرچشمي براي نخستين بار وارد كشور شد

خبرگزاري فارس: عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي گفت: براي نخستين بار دستگاه درمان پيرچشمي وارد كشور شده است از اين رو با اين دستگاه مي‌توان عيوب انكساري را به راحتي درمان كرد.

سيد مرتضي انتظاري در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس از ورود دستگاه درمان پيرچشمي براي نخستين بار به كشور خبرداد و گفت: اين دستگاه حدود 3 سال در جهان مورد استفاده پزشكان چشم پزشكي قرار گرفته است، هم‌اكنون اين دستگاه در بعضي از مراكز چشم‌پزشكي ايران در حال نصب است.

وي گفت: دستگاه درمان پيرچشمي FEMTO SECOND LASER نام دارد كه براي درمان پيرچشمي و بيماري‌هاي قرنيه چشم به كار مي‌رود اين دستگاه بنابر تحقيقات نتايج قابل قبولي را داشته كه بيشتر مي‌‌تواند در رفع عيوب انكساري باشد كه در اين زمينه صاحب‌نظران با يكديگر بحث و تبادل مي‌كنند همچنين در خصوص روش‌هاي درمان پيرچشمي استادان اطلاعات كافي را در اختيار چشم پزشكان قرار خواهند داد.

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در خصوص هزينه دستگاه درمان پيرچشمي اظهار داشت: هزينه اين دستگاه يك ميليارد تومان به بالا است و در حال حاضر هيچ بيمارستان دولتي اين دستگاه را در اختيار ندارد البته كلينيك‌هاي شخصي اقدام به خريد اين دستگاه كرده‌اند و در ماه‌هاي آينده نيز نصب خواهد شد البته ممكن است بيمارستان‌هاي دولتي با همكاري بخش خصوصي بتوانند اين دستگاه را خريداري كنند.

وي اظهار داشت: پيرچشمي يك مسئله معمول است كه با تغييرات سن پس از 40 تا 42 سالگي منجر به تطابق كم چشم‌ها مي‌شود و اين مسئله بخاطر تغييرات در عدسي و جسم مژگاني ايجاد مي‌شود كه در اين صورت فرد قادر به انجام كارهاي نزديك نخواهد بود و مجبور است از عينك استفاده كند؛ با استفاده از دستگاه پيرچشمي اين مسائل براي بيمار قابل حل خواهد شد.

 
 
جمعه 24 دی 1389  12:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها