0

سليمي: تكليف نبود معاون پرورشي آموزش و پرورش بايد روشن شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

سليمي: تكليف نبود معاون پرورشي آموزش و پرورش بايد روشن شود

89/10/24 - 10:22
شماره:8910230644
نسخه چاپي ارسال به دوستان
بررسي عملكرد معاونت پرورشي آموزش و پرورش
سليمي: تكليف نبود معاون پرورشي آموزش و پرورش بايد روشن شود

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس گفت: با توجه به اينكه حوزه معاونت پرورشي حساس است بايد هرچه سريع‌تر موضوع نبود اين معاون تعيين تكليف شود تا ما دچار كند شدن حركت معاونت پرورشي نشويم.

حجت‌الاسلام عليرضا سليمي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص احيا معاونت پرورشي اظهار داشت: قانون احيا معاونت پرورشي يكي از قانون‌هاي تأثيرگذار بود.

وي ادامه داد: تعطيلي و لغو معاونت پرورشي خسارت‌هاي زيادي را بر آموزش و پرورش وارد كرد زيرا نيروي انساني مجرب و متعهد كه در معاونت پرورشي حضور داشت را يكباره برچيدند و اين اقدام موجب شد كه اين نيروها در بخش‌هاي ديگر آموزش و پرورش جذب شوند و احيا مجدد آن به معني اين نبود كه فوراً همان نيروها كه داراي تجربه ارزشمندي بودند دوباره جذب اين معاونت شوند.

سليمي بيان داشت: اين فاصله، حفره‌اي را در فعاليت‌هاي معاونت امور پرورشي ايجاد كرد كه براي پر كردن اين حفره به زمان زيادي نياز داريم تا ترميم شود بنابراين نبايد انتظار داشته باشيم كه با احيا مجدد اين معاونت فوراً تمام فعاليت‌ها مانند گذشته ادامه پيدا كند و ممكن است مدتي با خلآ مواجه باشيم.

اين عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس افزود: انتظار ما اين است كه در آينده با برنامه‌ريزي‌هاي دقيق و جدي و با تلاش نيروهاي معاونت پرورشي اين معاونت ساماندهي شود.

وي بيان داشت: با توجه به اينكه اين حوزه حساس است بايد هرچه سريع‌تر موضوع فقدان معاونت پرورشي تعيين تكليف شود تا ما دچار كند شدن حركت معاونت پرورشي نشويم و ما در اين زمينه قطعاً مسئله را با حساسيت دنبال مي‌كنيم.

*معاونت پرورشي مي‌تواند در نهادينه كردن آموزه‌هاي اخلاقي تأثيرگذار باشد

سليمي عنوان كرد: يكي از آسيب‌هايي كه برچيدن معاونت پرورشي زد، اعتماد به اين معاونت بود چراكه وقتي تصميم غير كارشناسي انحلال معاونت پرورشي گرفته شد و دوباره اين معاونت احيا شد نگاه‌ها به اين معاونت نگاه ديگري شد و بايد اذعان كرد كه اعتمادي كه در گذشته به معاونت وجود داشت تا اندازه‌اي زير سؤال رفت.

وي با بيان اينكه بازگرداندن اعتماد به معاونت پرورشي نيازمند زمان زيادي است، گفت: اميدواريم هرچه زودتر اعتماد به معاونت پرورشي باز گردد همچنين اين معاونت اهداف خاصي دارد و رويكرد كلي زندگي دانش‌آموزان بر حسب بنيادهاي اعتقادي آنها شكل مي‌گيرد.

سليمي ادامه داد: بر حسب نظام ارزشي كه يك انسان در آن تنفس مي‌كند، مي‌توان مسير حركت رو به آينده او را مشخص كرد بنابراين معاونت پرورشي مي‌تواند از يك سو اين بنيادها را در وجود دانش‌آموزان تعميق ببخشد و از سوي ديگر نيز مي‌تواند ارزش‌هاي انساني و اسلامي را در قلمرو وجود آنها متعالي كند.

اين عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس بيان داشت: آنچه امروزه به عنوان خلأ جدي در جامعه مطرح است، موضوع اخلاق است؛ موضوع اخلاقي جنبه تئوري و علمي ندارند و اگر بخواهد در جامعه نهادينه شود بايد در ميدان عمل خود را نشان دهد و الگوهاي رفتاري در خارج هستند كه مي‌توانند در نهادينه كردن آموزه‌هاي اخلاقي تأثيرگذار باشند پس معاونت پرورشي مي‌تواند در اين راستا فعاليت كند.

وي با اشاره به ديگر وظايف معاونت پرورشي عنوان كرد: با توجه به اينكه دانش‌آموزان اوقات فراغت زيادي دارند و پر كردن آن با هدف‌گذاري صحيح اوقات فراغت، مي‌تواند در اين معاونت ساماندهي شود و ايجاد نشاط، اميد و حس رقابت و فضاي سالم بخش‌هايي از فعاليت‌هايي است كه معاونت پرورشي مي‌تواند انجام دهد بنابراين حوزه مسئوليت اين معاونت وسيع و حساس است.

 
 
جمعه 24 دی 1389  12:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها