0

كارگردان و دست‌اندركاران تئاتر "هدا گابلر " به دادسرا احضار شده‌اند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

كارگردان و دست‌اندركاران تئاتر "هدا گابلر " به دادسرا احضار شده‌اند

89/10/24 - 10:18
شماره:8910240110
نسخه چاپي ارسال به دوستان
تكرار/دادستان تهران در گفت‌وگو با فارس:
كارگردان و دست‌اندركاران تئاتر "هدا گابلر " به دادسرا احضار شده‌اند

خبرگزاري فارس: دادستان تهران گفت: كارگردان و ساير عوامل دست‌اندركار اين نمايش براي اخذ توضيح به شعبه رسيدگي كننده احضار شده‌اند.

عباس جعفري دولت آبادي دادستان تهران در گفت‌وگوي اختصاصي با فارس با اعلام اين مطلب افزود: براساس گزارش‌هاي واصله اين نمايش از لحاظ محتوا و نحوه اجراي آن مشكلاتي داشت كه دستور توقف اجراي تئاتر صادر شد.

جعفري گفت: در اين زمينه پرونده قضايي تشكيل شده است و كارگردان و ساير عوامل دست‌اندركار اين نمايش براي اخذ توضيح به شعبه رسيدگي كننده احضار شده‌اند كه نتيجه اقدامات قضايي متعاقبا اعلام خواهد شد.

وي افزود: با توجه به لزوم سالم سازي فضاي فرهنگي جامعه بديهي است با هر گونه فعاليتي كه امنيت فرهنگي اجتماع را به مخاطره بياندازد مقابله خواهد شد و يكي از مهمترين وظايف دادسراي فرهنگ و رسانه كه بزودي فعاليت رسمي خود را آغاز مي‌كند، علاوه بر توجه به حفظ حقوق هنرمندان و اهالي فرهنگ و رسانه، تلاش براي رشد و تعالي فرهنگ جامعه اسلامي ايران است.

دادستان تهران همچنين گفت: پيرو جلسه اخير ستاد پيشگيري از جرايم خاص دادسراي تهران، از چهارشنبه 22 دي طرحي با هدف مقابله با برخي شركت‌هاي هرمي كه علي‌رغم ممنوعيت قانوني همچنان به فعاليت خود ادامه مي‌دهند نيز آغاز شده است.

جعفري افزود: خوشبختانه در اين زمينه همكاري‌هاي خوبي بين دستگاه قضايي و نيروي انتظامي و ساير نهادهاي ذيربط انجام شده است و پرونده‌هاي مربوط به اين موضوع نيز در دادسراي ناحيه 31 تهران مورد رسيدگي قرار خواهد گرفت.

وي گفت: دستگاه قضايي ضمن هشدار به گردانندگان شركت‌هاي هرمي اعلام مي‌كند كه مطابق قانون با فعاليت چنين مراكز غيرقانوني كه در نظام اقتصادي كشور ايجاد اخلال مي‌كنند كماكان مقابله خواهد شد.

دولت آبادي افزود: در پي سقوط هواپيماي شركت ايران اير در نزديكي فرودگاه اروميه، پرونده‌اي قضايي در دادسراي ناحيه 9 ويژه فرودگاه تشكيل شده است.

وي افزود: همزمان تحقيقاتي در دادسراي شهرستان اروميه شروع شده است كه پس از اتمام، به موجب بند 8 ماده واحده قانوني اخلال در امنيت پرواز مصوب سال 1349 به اين دادسرا ارسال خواهد شد.

جعفري گفت: بعد از سقوط اين هواپيما گروه‌هاي كارشناسي اقدامات خود را آغاز كرده‌اند و با توجه به پيدا شدن جعبه سياه هواپيما، منتظر دريافت گزارش كميسيون بررسي سوانح هوايي سازمان هواپيمايي كشور در اين زمينه هستيم.

وي اظهار نظر بيشتر در اين خصوص را به بعد از دريافت گزارش‌هاي كارشناسي موكول كرد و افزود: تا آن زمان بايد از ارايه حدس و گمان و پيش داوريهاي غير كارشناسي خودداري شود.

 
 
جمعه 24 دی 1389  12:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها