0

چگونه همسر خود را دوست داشته باشیم؟

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 23141
محل سکونت : کرمانشاه

چگونه همسر خود را دوست داشته باشیم؟

چگونه همسر خود را خوشحال کنیم؟ + نکات مهم

یک روانشناس گفت: فرآیند خوشحال کردن می‌تواند در هر لحظه‌ای از رابطه زوجین اتفاق بیفتد و عمل و عکس العمل‌هایشان در یکدیگر تأثیر دارد.

چگونه همسر خود را دوست داشته باشیم؟

حسن اکبرزاده روانشناس و مشاور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره راهکارهای خوشحال کردن همسر اظهار کرد: فرآیند خوشحال کردن می‌تواند در هر لحظه‌ای از رابطه زوجین اتفاق بیفتد، حال با توجه به رابطه متقابل و مشترک میان زن و شوهر، عمل و عکس العمل‌های هر کدام بر دیگری اثرگذار است.

این روانشناس با بیان اینکه روابط زوجین، یک رابطه خطی و علت معلولی نیست، گفت: رابطه زوجی یک چرخه است که هر کدام از زوجین می‌توانند هم علت و هم معلول طرف مقابل باشند، بنابراین همانند بسیاری از مسائل بیمار گونه و منفی، مسائل مثبت نیز در روابط خانوادگی و زوجین مسری هستند.

او افزود: خوشحالی یکی از زوجین، طرف مقابل و رابطه بین آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و اگر در این فرآیند به دنبال خوشحال کردن همسرمان هستیم، در واقع به دنبال خوشحالی و خوشبختی خودمان هستیم.


بیشتر بخوانید: چطور همسرم را عاشق خود کنم؟


اکبرزاده بیان کرد: برای ایجاد خوشحالی نیازی به اطلاعات خاص از رویکرد‌های مختلف روانشناختی نیست، با توجه به اینکه زندگی با مشکلات ترکیب شده است و هیچ زندگی‌ای بدون مشکل نیست، لذا در زندگی‌هایی که به صورت الگو مطرح هستند، زوجین آگاهی و مدیریت کافی را در ارتباطات بین فردی و زوجی دارند.

این روانشناس با اشاره به اینکه ایجاد خوشحالی حتی با صرف یک فنجان چای در یک موقعیت مشترک نیز اتفاق می‌افتد، اضافه کرد: زبان بدن شاد و پر انرژی، تشکر کلامی از همسر به دلیل یک آشپزی، مرتب بودن امورات منزل، قدردانی کردن از مسائل تربیتی مرتبط با فرزندان، تعریف و تمجید از بابت رسیدگی به مسائل شخصی و بهداشتی، بازخورد مثبت نسبت به فعالیت‌ها و پیشرفت‌های طرف مقابل از جمله مواردی است که باعث خوشحالی همسر می‌شود.

او ادامه داد: از دیگر راهکارهای خوشحالی همسر، گذراندن اوقات مشترک در منزل و خارج از منزل به صورت دوره‌ای و مستمر، ایجاد موقعیت‌هایی برای مسافرت به مکان‌های مختلف، تهیه کادو با توجه به علاقمندی‌های طرف مقابل، بخشیدن اشتباهات و سهل انگاری‌های طرف مقابل، ایجاد موقعیت‌هایی برای مذاکره در ارتباط با دلخورری‌ها و ناراحتی‌ها، ایجاد موقعیت‌هایی برای برنامه ریزی در مسیر زندگی و سهیم کردن طرف مقابل، مشورت گرفتن در تصمیمات مختلف زندگی، ایجاد روز‌های محبت با هدف بازخورد دادن ویژگی‌های مثبت طرف مقابل و غیره است.

اکبرزاده خاطرنشان کرد: خوشی و خوشحالی کردن در بطن  زندگی همه ما آدم‌ها وجود دارد، فقط کافی‌ است کمی آگاه و متمرکز باشیم، چراکه این مشکلات نیستند که در ما حال خوب یا بد ایجاد می‌کنند، بلکه نوع نگرش ما نسبت به مشکلات است که در ما حال خوب یا بد ایجاد می‌کند.

یک شنبه 3 شهریور 1398  12:18 AM
تشکرات از این پست
aramesh_123
aramesh_123
کاربر جدید
تاریخ عضویت : آذر 1398 
تعداد پست ها : 1

پاسخ به:چگونه همسر خود را دوست داشته باشیم؟

سپاس از مطالب خوبتون. خیلی آموزنده بود. من در  ارتباط با همسرم مشکل داشتم و بیشتر مواقع به جای اینکه حرفم رو با آرامش بهش بگم با طعنه و کنایه حرف میزدم تا اینکه از طریق یکی از دوستانم با موسسه تجسم خلاق آشنا شدم. یک دوره آموزشی در رابطه با نحوه ارتباط صحیح با افراد آموزش داد و تونستم خیلی از اشتباهاتم در رابطه با همسرم رو پیدا کنم و حل کنم و از این نظر خیلی خوشحالم که با دکتر آرام و موسسه خوبشون آشنا شدم. این رو گفتم شاید به درد کسی بخوره و بتونه از دوره های مفیدش استفاده کنه 

دوشنبه 11 آذر 1398  5:53 PM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi
دسترسی سریع به انجمن ها