0

درگيري‌هاي جديد تونس 15كشته برجاي گذاشت

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

درگيري‌هاي جديد تونس 15كشته برجاي گذاشت

89/10/24 - 11:30
شماره:8910240190
نسخه چاپي ارسال به دوستان
تداوم ناآرامي‌ها در تونس؛
درگيري‌هاي جديد تونس 15كشته برجاي گذاشت

خبرگزاري فارس: شبكه الجزيره اوضاع تونس را بحراني توصيف كرد و اعلام كرد كه در درگيري‌هاي ديشب در پايتخت و ديگر شهرهاي مهم تونس دستكم 15نفر توسط نيروهاي امنيتي كشته شده‌اند.

به گزارش مانيتورينگ فارس، شبكه الجزيره به نقل از شاهدان عيني اعلام كرد كه در درگيري‌هاي شب گذشته در شهر "قيروان " 5 غيرنظامي با شليك نيروهاي امنيتي تونس كشته شده‌اند.

از سوي ديگر شبكه الجزيره به نقل از منابع خبري در تونس اعلام كرد كه در درگيري هاي شب گذشته در شمال پايتخت تونس دستكم 10 نفر كشته شده‌اند.

بنا بر گزارش‌ها، تاكنون بيش از 80 تن در درگيري‌هاي يك ماه اخير در تونس كشته شده‌اند و اين درحالي است كه رئيس جمهور وزير كشور را بركنار كرده است.

اين شبكه اعلام كرد كه شب گذشته صداي گلوله نقاط حساس پايتخت تونس را فرا گرفته بود و اين درحالي بود كه زين العابدين بن علي رئيس جمهور تونس در سخنراني خود ساعتي قبل‌ وعده داده بود كه خشونت‌ها را متوقف كند.

اين شبكه با پخش تصاويري از تظاهرات شب گذشته مردم در خيابان‌هاي اصلي پايتخت اعلام كرد كه اين تظاهرات درحالي برگزار شده كه دولت اعلام وضعيت حكومت نظامي كرده است.

الجزيره با اشاره به عقب نشيني رئيس جمهور تونس در برابر اعتراضات تصريح كرد: اوضاع در تونس به وضعيت بحراني رسيده است.

اعتراضات در تونس زماني آغاز شد كه جواني به نام "محمد بوعزيزي " از فارغ التحصيلان آموزش عالي در منطقه "سيدي بوزيد " كه كار خود را از دست داده بود، در اعتراض به اوضاع معيشتي نامناسب و افزايش موج بيكاري اقدام به خودسوزي كرد.

اين اعتراضات در حال حاضر به پايتخت و اغلب شهرهاي شمال و جنوب اين كشور سرايت كرده به طوري كه اوضاع از كنترل دولت خارج شده و ارتش در مناطق حساس پايتخت موضع گرفته است.

تونس در حالي با مشكل بيكاري شديد در ميان اقشار تحصيل كرده و جوانان مواجه است كه سال گذشته بانك جهاني نسبت به بيكاري شديد در كشورهاي عربي از جمله مصر و تونس هشدار داده بود.

 
 
جمعه 24 دی 1389  12:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها