0

وعده رئيس جمهور تونس براي اجراي اصلاحات

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

وعده رئيس جمهور تونس براي اجراي اصلاحات

89/10/24 - 10:26
شماره:8910240121
نسخه چاپي ارسال به دوستان
درپي ناآرامي‌ها اخير صورت گرفت؛
وعده رئيس جمهور تونس براي اجراي اصلاحات

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور تونس با بيان اينكه صداي درخواست‌هاي ملتش را شنيده تاكيد كرد كه دست به اصلاحات عميقي در كشور خواهد زد.

به گزارش مانيتورينگ فارس به نقل از شبكه الجزيره، زين العابدين بن علي رئيس جمهور تونس به مردم كشورش وعده داد كه در اين كشور دست به اصلاحات دموكراتيك خواهد زد و آزادي‌هاي سياسي و آزادي رسانه اعطا خواهد كرد.

شبكه الجزيره با اشاره به اينكه اين سومين سخنراني بن علي درپي بحراني شدن اوضاع در تونس است، تاكيد كرد كه وضعيت كنوني كشور بايد تغييرات عميق و فراگيري داشته باشد.

وي از مردم تونس خواست تا دست از خشونت بردارند و اظهار داشت تخريب كردن روش يك تونسي نيست.
رئيس جمهور تونس در ادامه تاكيد كرد كه براي دوره بعد انتخابات رياست جمهوري در اين كشور در سال 2014 كانديد نخواهد شد.

وي ابراز داشت: ما براساس قانون عمل خواهيم كرد و دولتي متشكل از تمام طرف‌هاي ملي تشكيل خواهيم داد و وعده مي‌دهم رياست جمهوري مادام العمر نخواهيم داشت.

رئيس جمهور تونس با بيان اينكه صداي ملت تونس را شنيده است، تاكيد كرد كه به وزارت كشور دستور داده تا خشونت‌ها متوقف شود و درباره حوادث و تلفات تحقيق صورت گيرد.

وي تاكيد كرد كه تلاش‌هاي زيادي براي حل بحران كنوني در تونس به كار گرفته و به مقامات اين كشور دستور داده تا قيمت كالاهاي اساسي در اين كشور را كاهش دهند.

تظاهرات مرم تونس كه در اعتراض به اوضاع نامناسب اقتصادي، بيكاري و گراني از يك ماه پيش آغاز شده و بنا بر گزارش‌ها تاكنون نزديك به 70 نفر در اين اعتراضات كشته شده‌اند.

 
 
جمعه 24 دی 1389  12:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها