0

احیای حق و از بین رفتن ظلم

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 10869
محل سکونت : کرمانشاه

احیای حق و از بین رفتن ظلم

احیای حق و از بین رفتن ظلم

اگر از عمر عالم یک روز باقی مانده باشد، خداوند آن روز را آنقدر طولانی می کند تا مردی از خاندان من که همنام من است، ظهور کند و زمین را….

  احیای حق و از بین رفتن ظلم

احیای حق و از بین رفتن ظلم

به این آیات توجّه فرمایید: «وَ اُمِرتُ لأعدِلَ بَینَکُم»[1]...(بگو) مأمورم که در میان شما (به) عدالت (رفتار) کنم. «إعدِلُوا هُوَ أقرَبُ لِلتّقوَی»[2] به عدالت رفتار کنید که به پرهیزکاری نزدیک تر است! وجود مقدس ولی عصر «عجل الله تعالی فرجه الشریف» می خواهند بساط ظلم را برچینند و باطل را از میان بردارند و عدل را در سراسر جهان بگسترانند. در این رابطه، احادیثی وارد شده است که شاید شنیده باشید.
پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) فرموده اند: «لَو لَم یبق مِنَ الدنیا إلّا یومٌ واحدٌ لَطوَّلَ اللهُ ذَلِکَ الیومَ حتَّی یبعَثَ اللهُ فِیهِ رَجُلاً مِن وُلدِی یوَاطِی اسمُهُ اسمِی یملَؤَهَا عَدلاً و قسطاً کَمَا مُلِئَت ظُلماً و جَوراً.»[3] اگر از عمر عالم یک روز باقی مانده باشد، خداوند آن روز را آنقدر طولانی می کند تا مردی از خاندان من که همنام من است، ظهور کند و زمین را همان طور که از ظلم و جور پُر شده است، مملو از عدل و داد کند. یکی از پیام های دین، احیای عدل و برچیدن ظلم است. اگر ما می خواهیم امروز قلب رسول الله (صلی الله علیه و آله)، ارواح ائمه طاهرین (علیهم السلام)، روح آقا امام رضا (علیه السلام)، قلب مقدس ولی عصر و در حقیقت خداوند متعال از ما راضی باشد، همت کنیم و ارزش های اسلامی را ارج نهاده و احیا کنیم.

سخنرانی: حجت الاسلام و المسلمین نظری منفرد، رواق امام خمینی رحمه الله، 21 تیر1390
منبع: کتاب مشکات، خاتم ولایت، معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی

یک شنبه 27 مرداد 1398  1:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها