0

رایزنی برای انتخاب نخست وزیر جدید لبنان، دوشنبه

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

رایزنی برای انتخاب نخست وزیر جدید لبنان، دوشنبه

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، نبیه بری، رئیس پارلمان این کشور پس از دیدار با میشل سلیمان اعلام کرد، رایزنی های پارلمانی از دوشنبه آینده آغاز خواهد شد ".
بر اساس قانون اساسی لبنان، رئیس جمهوری برای انتخاب نخست وزیر جدید که طبق سنت یک مسلمان سنی است، باید رایزنی های الزام آوری را با گروه های پارلمانی انجام دهد. 
پس از استعفای وزرای حزب الله و متحدانش در چهارشنبه، رئیس جمهوری لبنان سعد حریری را که در خارج از کشور به سر می برد، به اجرای امور جاری این كشور مامور کرد.

رییس جمهور لبنان پیش از دیدار با نبیه بری، به طور رسمی کابینه سعد حریری را مستعفی اعلام کرد . میشل سلیمان در بیانیه ای اعلام کرد با استعفای بیش از یک سوم اعضای کابینه ، دولت حریری مستعفی شده است .
رئیس فراکسیون نمایندگان حزب الله در مجلس لبنان گفت: گروههای ملی و اسلامی لبنان شخصیتی را برای نخست وزیری کابینه جدید لبنان معرفی خواهند کرد که سابقه ایفای نقش ملی و مقاومت را داشته باشد. 

محمد رعد گفت: استعفای وزیران جریان مخالف 14 مارس از کابینه، همه را غافلگیر و توطئه ای را ساقط کرد که درحال شکل گرفتن بود. او افزود: جریان مخالف 14 مارس هم اکنون درحال رایزنی با همه طرفها است تا به دخالت های خارجی پایان دهد . 

در این حال وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با دعوت ضمنی از غرب برای کمک به جریان 14 مارس در لبنان ادعا کرد :فروپاشی کابینه حریری مسئله داخلی لبنان نیست ، بلکه آزمایشی مهم برای همه جامعه جهانی به شمار می رود. 

لیبرمن در بیانیه ای افزود استعفا از کابینه سعد حریری تلاش برای باجگیری از جامعه جهانی است و باید با آن برخورد شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

جمعه 24 دی 1389  10:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها