0

عقب‌نشيني اجباري صهيونيست‌ها با مقاومت رزمندگان فلسطين

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

عقب‌نشيني اجباري صهيونيست‌ها با مقاومت رزمندگان فلسطين

89/10/24 - 08:27
شماره:8910230646
نسخه چاپي ارسال به دوستان
روزشمار 22 روز مقاومت غزه (19)
عقب‌نشيني اجباري صهيونيست‌ها با مقاومت رزمندگان فلسطين

خبرگزاري فارس: در حالي مقاومت فلسطين وارد نوزدهمين روز خود شد كه بمباران شديد مناطق مختلف غزه همچنان ادامه داشت و صهيونيست‌ها تلاش مي‌كردند كه از چند محور وارد مناطق استراتژيك غزه شوند ولي با مقاومت سرسختانه رزمندگان فلسطيني وادار به عقب‌نشيني شدند.

به گزارش فارس، نيروهاي اشغالگر صهيونيست در نوزدهمين روز تجاوز به غزه در ابتداي سال 2009، مناطق مختلف آن را بمباران كردند و اين در حالي است كه تلاش‌هاي اين رژيم از چند محور براي رخنه به مناطق استراتژيك غزه ادامه داشت ولي مقاومت مبارزان فلسطيني مانع از نفوذ آنها به غزه شد و همچنان آنان را ناكام گذاشت.

* تــداوم حمـلات هـوايـي به غـزه

نيروهاي زميني ارتش رژيم صهيونيستي كه از پشتيباني گسترده تانك‌ها، جنگنده‌ها، واحدهاي توپخانه و ناوها برخوردار بودند نتوانستند پس از چند روز درگيري، به سوي مناطق استراتژيك نوار غزه پيشروي كنند و بارها به عقب رانده شدند.
جنگنده‌هاي رژيم صهيونيستي شب قبل در حمله به غزه، نوار مرزي در مصر را به‌شدت بمباران كردند. اين در حالي است كه در حملات رژيم صهيونيستي طي روز هجدهم به مناطق مختلف غزه، 70فلسطيني شهيد و بيش از 150نفر ديگر مجروح شدند. بدين‌ترتيب از آغاز تجاوز رژيم صهيونيستي به نوار غزه، شمار شهداي فلسطيني تا روز نوزدهم تهاجم به غزه به 1000 نفر رسيده كه بيش از 300 نفر از آنها را كودكان و 85 نفر از آنها را زنان تشكيل مي‌دهند.

شمار مجروحان اين حملات نيز به چهار هزار و 580 نفر رسيد كه نيمي از آنها را زنان و كودكان تشكيل مي‌دهند. جنگنده‌هاي اسرائيلي در روز نوزدهم سه نوبت غزه را بمباران كردند كه آخرين بار بخش غربي غزه را هدف قرار دادند.

جنگنده‌هاي رژيم صهيونيستي دو باب منزل را در شهر جباليا و شمال منطقه غزه بمباران كردند كه به شهادت يك فلسطيني و زخمي شدند 20نفر ديگر انجاميد.
اين در حالي است كه مناطق شمال‌شرق و شمال‌غرب نوار غزه همچنان هدف حملات هوايي پراكنده جنگنده‌هاي صهيونيست قرار داشت و درگيري‌هاي زميني نيز بين نيروهاي اشغالگر و نيروهاي مقاومت در اين مناطق همچنان ادامه داشت.

پيش از اين نيز، نيروهاي اشغالگر طي يك رشته حملات هوايي، شرق جباليا، بيت‌حانون، بيت‌لاهيا و منطقه غربي را بمباران كردند. حملات هوايي سنگين به نوار مرزي در رفح نيز ادامه داشت و طي آن تونل‌هاي مرزي با مصر و نيز ده‌ها باب منزل در اين منطقه بمباران شدند.

جنگنده‌هاي رژيم صهيونيستي تمامي پنج استان غزه را هدف بمباران هوايي خود قرار دادند و در يكي از اين حملات يك دستگاه خودرو در خان‌يونس هدف قرار گرفت كه به شهادت يك فلسطيني و زخمي شدن دو نفر ديگر انجاميد كه حال يكي از آنها وخيم است. نيروهاي اشغالگر، مناطق باز نزديك به ساختمان‌هاي مسكوني در شمال غزه را با توجيه اينكه از اين مناطق موشك به سمت سرزمين‌هاي اشغالي شليك مي‌شود، بمباران كردند.

جنگنده‌هاي رژيم صهيونيستي صبح امروز صدها قبر را در آرامگاه شهدا در شمال غزه بمباران كردند كه به پاشيده‌شدن تكه‌هاي بدن شهيدان تازه دفن‌شده به اطراف منطقه انجاميد.

جنگنده‌هاي اف16رژيم صهيونيستي صبح روز نوزدهم آرامگاه "شيخ رضوان " واقع در خيايان "اللبابيدي " در شمال نوار غزه را بمباران كردند كه به تخريب صدها قبر از قبور شهدا انجاميد و قطعات پيكرهاي تازه‌دفن‌شده آنان را به اطراف پاشيد.

در درگيري بين نيروهاي اشغالگر و نيروهاي مقاومت در محله "الزيتون " در جنوب نوار غزه، دو نفر به شهادت رسيدند و اين در حالي است كه بمباران هوايي به منطقه "خزاعه " ادامه يافته و نيروهاي اسرائيلي دهها باب منزل را در اين منطقه تخريب كردند. درگيري‌هاي شب نوزدهم حمله به غزه نيز به‌شدت درگيري‌هاي دو شب گذشته نبود و به احتمال زياد اين تاكتيكي بود براي بررسي روش‌هايي كه مقاومت فلسطين از آن استفاده مي‌كنند.
جنگ غزه در روز نوزدهم در شرايطي ادامه يافت كه دو روز قبل از آن رژيم صهيونيستي عملا مرحله جديدي از جنگ عليه مردم غزه را آغاز كرده بود و اين مرحله را مي توان مرحله چهارم جنگ دانست.

* عدم تـوانايي رژيم صهيونيستي براي نفوذ بيشتر

رژيم صهيونيستي در مرحله سوم جنگ از شدت عمليات هوايي تا حدودي كاسته بود و به فشار شديد نيروي زميني خود عليه مناطق مسكوني و ساختمان ها به قصد نفوذ در اين مناطق روي آورده بود. اين مرحله از چندي قبل آغاز و با شدت پيگيري شد ولي بعد از 5 روز معلوم شد كه امكان نفوذ زميني به مناطق وجود ندارد. در اين ميان پايگاه اينترنتي روزنامه يديعوت آحارونوت از قول بعضي از افسران و مقامات بلندپايه اين رژيم نوشت: شاخه نظامي حماس تقريبا خسارتي نديده اند چرا كه ارتش حماس بسيار خوب آموزش ديده و مجهز به سلاح هايي اند كه هنوز رو نكرده‌اند. اين سايت از قول نظاميان اضافه كرد: همگان مي دانند كه نيروهاي چريك حماس در كوچه و خيابان هاي نوار غزه منتظر ورود نظاميان اسرائيل هستند تا با به اسارت درآوردن آنان امتيازات فراواني را از تل آويو بگيرند.

رژيم تل آويو و نظاميان آن در روزهاي دوشنبه و سه شنبه بار ديگر به استفاده وسيع از هواپيماها و شليك وسيع توپ هاي دريايي روي آوردند و روند عمليات زميني خود را كند كردند. آنان در حركت زميني نيروهاي زرهي خود را در نقاط نسبتا امن مستقر كرده و صرفا به شليك (و نه پيشروي) مواضع مقابل خود مبادرت ورزيدند بر همين اساس شمار شهداي مردم بي پناه غزه در اين دو روز نسبت به روزهاي قبل از آن فزوني گرفت. روز يكشنبه 380 نفر و روز دوشنبه 240 نفر از مردم عادي غزه به شهادت رسيدند و به ترتيب در اين دو روز 200 و 245 نفر مجروح شدند. رژيم صهيونيستي تصور مي كرد با گسترش آتش ارتش، نيروهاي مقاومت نيز متقابلا وارد صحنه مي شوند و بر حجم فعاليت هاي خود مي افزايند اما برخلاف تصور اوليه آنان در اين دو روز از حجم پرتاب موشك‌ها و برد آنها تا حدي كاسته شد و اين امر نشان مي دهد كه آنها نمي‌خواهند ابتكار عمل به دست دشمن بيفتد.

افزايش آتش رژيم صهيونيستي و كاهش "آتش پاسخ " سبب شد كه رسانه هاي اسرائيل آن را به حساب قدرت و ابتكار ارتش و ضعف مقاومت بگذارند و بر تداوم درگيري ها تاكيد كنند. اما در روز هجدهم رزمندگان مقاومت اسلامي كه شامل گردان هاي عزالدين قسام ، حماس، الاقصي، جهاد،ابومصطفي و فرماندهي كل- مي شوند پاسخ قاطعي به اين توهم دادند آنان با استفاده از صدها خمپاره، قناسه و موشك ضدزره به مقابله با تانك ها پرداختند و ضمن انهدام دهها تانك دشمن حداقل 40 نفر از افسران و درجه داران رژيم صهيونيستي را به هلاكت رساندند كه البته اين رژيم تنها به هلاكت 21 نفر از آنان اعتراف كرده است.

رزمندگان مقاومت رقم موشك هاي شليك شده را به روز شنبه بازگردانده و بيش از 40 فروند موشك را شليك كردند در اين ميان افزايش برد موشك ها نشان داد كه از توان دفاعي مقاومت كاسته نشده است. شليك موشك به "تلماخين " و "تل نوف " كه از نظر اسرائيلي ها كاملا حساس و استراتژيك است نشان داد كه مقاومت كماكان توانايي شليك به نقاط حساس را دارد.

تل آويو به محور ديپلماتيك به عنوان تنها دالان خروج از جنگ غزه مي نگرد و عمليات سه روز اخير خود را به قصد تاثيرگذاري بر روند مذاكره دنبال مي كند.

* زمـزمه‌هـاي پايان جنگ بدون تحقق اهداف ارتش صهيونيستي

همزمان با اوج‌گيري نگراني‌هاي داخلي در رژيم صهيونيستي از پايان بي‌نتيجه جنگ در غزه و نرسيدن تل‌آويو به اهداف از پيش تعيين شده خود، شبكه دو تلويزيون اين رژيم روز سه شنبه اعلام كرد كه جنگ غزه تا شنبه آينده به پايان مي‌رسد.
اين شبكه تلويزيوني اعلام كرد كه مقامات تل‌آويو طرح پيشنهادي مصر براي آتش بس را پذيرفته‌اند و احتمال به پايان رسيدن جنگ زياد است. اين طرح از سوي رژيم صهيونيستي، اتحاديه اروپا و آمريكا مورد تائيد قرار گرفته است ولي اين طرح از سوي مقاومت فلسطين و بيشتر كشورهاي اسلامي رد شده است.

خبرگزاري آمريكايي آسوشيتدپرس نيز در اين باره نوشت:هم اينك سران اسرائيلي به شدت دچار تفرقه و سردرگمي هستند و به اين مي‌انديشند كه چگونه خود را از مخمصه جنگ غزه خارج كنند.

روزنامه اسرائيلي هاآرتص پيش از اين نوشت، ايهود اولمرت نخست وزير وقت اسرائيل با ارسال پيام‌هايي براي رهبران جهان اعلام كرده است اسرائيل پيش از گسترش عمليات نظامي در غزه به تلاش هاي ديپلماتيك چشم دوخته است.
اين در حالي است كه زيپي ليوني، وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي پيش از دو روز از آغاز جنگ عليه نوار غزه، گفته بود كه برآوردهاي دستگاه امنيتي اسرائيل نشان مي‌دهد كه مي‌توان حماس را ظرف سه يا چهار روز نابود كرد و مئير داگان، رئيس موساد به مقامات مصري در جريان ديدارش در منطقه "طابا " گفته بود كه مرگ حماس نزديك است و در خوش‌بينانه‌ترين حالت درگيري با اين جنبش يك هفته بيشتر طول نمي‌كشد. در پي ناكامي رژيم صهيونيستي از دستيابي به اهداف از پيش تعيين شده خود.

زيپي ليوني وزير امور خارجه وقت رژيم صهيونيستي پيشنهاد عقب‌نشيني نيروهاي اين رژيم از نوار غزه و پايان عمليات نظامي و بازگشايي گذرگاه تجاري در نوار عزه را مطرح كرد.

ليوني در عين حال شرط اجراي اين پيشنهادها را توقف حملات موشكي مبارزان فلسطيني به سمت شهرك‌هاي صهيونيست‌نشين اعلام كرد.
وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي در عين حال تهديد كرد كه در صورت پرتاب موشك، تل‌آويو به آن پاسخ خواهد داد و بار ديگر گذرگاهها را خواهد بست.

اين در حالي است كه زيپي ليوني دو روز قبل آغاز جنگ به نوار غزه، گفته بود كه برآوردهاي دستگاه امنيتي اسرائيل نشان مي‌دهد كه مي‌توان حماس را ظرف سه يا چهار روز نابود كرد.

در اين راستا، ايهود بارك وزير جنگ اين رژيم نيز تلاش دارد از راه ديپلماتيك به درگيري با حماس پايان بدهد و پيشنهاد يك هفته‌اي آتش‌بس‌ در غزه را مطرح كند. ايهود باراك،معتقد است كه تداوم اين جنگ بي‌نتيجه است و باعث تلفات جاني بيشتري در ميان نظاميان اسرائيلي مي‌شود و همچنين برفشارهاي بين‌المللي عليه اين رژيم مي‌افزايد.

روزنامه صهيونيستي هاآرتص نوشت كه نخست‌وزير اسرائيل اعتقاد دارد كه اين رژيم به اهداف خود در جنگ غزه دست نيافته است.
روزنامه صهيونيستي "هاآرتص " نوشت كه "ايهود باراك " تلاش دارد آتش‌بسي يك هفته‌اي را برقرار كند.

اين روزنامه صهيونيستي هدف باراك از اين اقدام را كمك به مصر براي ادامه‌دادن روند آتش‌بس و اهداف "بشردوستانه " اعلام كرده است.
هاآرتص در عين حال با نقض نوشته‌هاي قبلي خود مي‌افزايد كه باراك مي‌داند كه ادامه جنگ براي اسرائيل دستاوردي را در بر نخواهد داشت به همين علت به نيروهاي خود دستور داده است در مواضع خود متوقف بمانند و مذاكرات ديپلماتيك را براي متوقف كردن قاچاق سلاح به نوار غزه آغاز كرده است.

اين روزنامه تأكيد دارد كه "ايهود اولمرت " نخست‌وزير رژيم صهيونيستي نيز معتقد است كه عمليات نظامي به اهداف خود دست نيافته است، به همين علت اصرار دارد كه فشارهاي نظامي را بر گروههاي فلسطيني افزايش دهد.

ديگر رسانه‌هاي رژيم صهيونيستي نيز با اعتراف به شكست اين رژيم در جنگ غزه، از كابينه اولمرت مصرّانه مي‌خواهند به آتش‌بس بينديشد تا جلوي خسارات بيشتر به صهيونيست‌ها گرفته شود.

از سوي ديگر يك روزنامه صهيونيستي با اشاره به مطرح شدن مباحث آتش‌بس بين رژيم‌صهيونيستي و نوار غزه در گزارشي مدعي شد كه آمريكا و اسرائيل يادداشت تفاهم همكاري امنيتي و اطلاعاتي براي مبارزه با قاچاق سلاح به نوار غزه امضا مي‌كنند. روزنامه صهيونيستي "هاآرتص " نوشت: يادداشت تفاهمي بين آمريكا و اسرائيل درباره همكاري امنيتي و اطلاعاتي با هدف مقابله با قاچاق سلاح به نوار غزه در حال آماده شدن است و احتمالا تا جمعه به امضاء مي‌رسد.

اين خبر در حالي منتشر مي‌شود كه "صلاح البردويل " سخنگوي هيئت جنبش حماس بر شروط خود مبني بر توقف تجاوزگري، عقب نشيني اشغالگران از غزه و بازگشايي دائم گذرگاهها درقبال طرح پيشنهادي مصر تاكيد كرد.

بر همين اساس اين روزنامه اسرائيلي مدعي شد كه حماس به طور كلي با پيشنهاد مصر براي آتش‌بس موافقت كرده است اما خواستار شفاف‌سازي‌هايي درباره شماري از مسايل شده است.

از سوي ديگر "ايهود اولمرت " نخست وزير مستعفي رژيم صهيونيستي به "ميگوئل موراتينوس " نخست وزير اسپانيا گفت كه وي در صورتي كه حماس با پيشنهاد مصر موافقت كند عمليات غزه را متوقف مي‌كند.

سخنگوي هيئت جنبش حماس نيز تاكيد كرده بود: ما به كمتر از توقف تجاوزگري، عقب نشيني اشغالگران از نوار غزه و بازگشايي گذرگاههاي غزه براساس مكانيزم معيني راضي نمي‌شويم.


هاآرتص تصريح كرد كه اسرائيل خواستار ضمانت‌هايي از آمريكا شده است كه به شرح ذير است:

*اعلام درخواست آمريكا از جامعه جهاني براي برخورد با قاچاق اسلحه به حماس در نوار غزه.
*همكاري اطلاعاتي بين اسرائيل و آمريكا براي شناسايي منابع تسليحات حماس.
*يك تلاش دريايي بين‌المللي در مسيرهاي قاچاق براي يافتن كشتي‌هاي حامل تسليحات به نوار غزه كه احتمالا با مشاركت ناتو صورت گيرد.
*يك تعهد آمريكايي و اروپايي براي انتقال فناوري‌هايي به مصر تا به شناسايي تونل‌ها كمك خواهد كرد.
*طرح‌هايي براي توسعه اقتصادي رفح به همراه تاكيد ويژه بر منطقه "بدوئين " براي توقف انگيزه اقتصادي ساخت و راه‌اندازي تونل‌ها.


"مذاكرات قاهره " نيز طي روزهاي اخير با چالش جدي مواجه گرديده است مصر و حماس بر مواضع خود پاي مي فشارند در اين بين حسني مبارك و وزير خارجه اش- ابوالغيط- تلاش مي كنند تا بندهاي اساسي مورد درخواست خود را به نمايندگان حماس تحميل كنند و فرستادگان اعزامي حماس روي رد موضوع آتش بس دائمي و حضور نيروهاي بين المللي در غزه بعنوان دو خط قرمز خود مي نگرند.

اما قرار بود دو روز پيش "جلكاد " معاون نخست وزير در راس هياتي به قاهره برود كه اين سفر تاكنون به تاخير افتاده است. ظاهراً اسرائيلي ها نمي خواهند در حالي وارد قاهره شوند كه دولت مبارك نتوانسته است حماس را وادار به نرمش كند چرا كه در صورت پايداري حماس بر مواضع خود اين سفر بي هيچ نتيجه اي برگزار شده است.

دولت مبارك ناچار شد وزيرخارجه خود را راهي تركيه كند تا با مقامات ترك كه محور طرح جداگانه اي هستند و طيف وسيعي از كشورهاي خاورميانه و شمال آفريقا و نيز دولت هنيه و مقاومت فلسطيني از آن پشتيباني مي كنند مذاكره نمايد. اقدام مصر به اعزام ابوالغيط پس از آن انجام شد كه مقامات عربستان و مصر- دو همپيمان رژيم صهيونيستي- در رياض با هم ملاقات كرده بودند ظاهراً مصري ها تمايل دارند وانمود كنند كه با طرح تركيه تعامل خواهند كرد ولي شواهد ديگر بيانگر آن است كه مصري ها از طريق بازي با طرح تركيه درصدد خنثي كردن محور تركيه هستند.

اما تلاش مصر و عربستان براي عدم تشكيل اجلاس سران اتحاديه عرب در روز جمعه در دوحه نتيجه نرسيده است و اين اجلاس با حضور حداقل 16 كشور عربي با دستور كاري نزديك به طرح تركيه تشكيل خواهد شد. تاكنون مشخص شده است كه علاوه بر مصر و عربستان، تونس نيز در اين اجلاس شركت نخواهد كرد مذاكرات روز جمعه سران 16 كشور عرب اگرچه ديرهنگام انجام مي شود اما مي تواند به تقويت ابتكار تركيه كه از سوي ايران و دولت مردمي فلسطين حمايت مي شود، كمك كند.

در يك تحول ديپلماتيك ديگر ايران، مالزي، اندونزي، پاكستان و تركيه بعنوان كشورهاي غيرعرب عضو سازمان كنفرانس اسلامي ابراز تمايل كرده اند كه به ابتكار عربي براي متوقف كردن سريعتر جنگ و كمك به مردم فلسطين بپيوندند.

"صلاح البردويل " سخنگوي هيئت جنبش حماس تصريح كرده بود: مفاد مندرج در طرح مصر جاي بحث دارد و مي‌خواهيم تضمين كنيم كه دشمن صهيونيست به خاطر جنايات خود با دستاوردي سياسي پاداش نگيرد و معتقدم كه همه اعراب، مسلمانان و آزادگان جهان در اين رويكرد با ما هستند تا دشمن صهيونيست را از كسب اين دستاورد محرم كنيم.

البردويل همچنين بر مخالفت قاطع جنبش حماس با ورود نيروهاي بين‌المللي به نوار غزه تاكيد كرد و گفت: جايي براي بحث درباره نيروهاي بين‌المللي نيست و حتي يك نظامي بين‌المللي هرگز وارد نوار غزه نخواهد شد زيرا سرزمين ما از آن ما است، اما موضوع ناظران بين‌المللي در گذرگاههاي ميان ما و دشمن صهيونيست مسئله ديگري است كه تدابير خاص خود را دارد.

"اسامه حمدان " نماينده جنبش حماس در لبنان نيز در گفت‌وگو با شبكه تلويزيوني الجزيره اظهار داشت: نقاط اختلافي درباره طرح مصر وجود دارد و ما مواضع روشن خود را درباره آن ابراز داشيم و هيچ تغييري درباره آن وجود ندارد.

وي افزود: ما از نقش مصر استقبال مي‌كنيم كه براي پايان دادن به تجاوزگري عليه نوار غزه درچارچوب مباني كار مي‌كند كه ما در مناسب‌هاي مختلف آن را طرح كرديم و "خالد مشعل " رئيس دفتر سياسي جنبش حماس در سخنان اخير خود بر آن تاكيد كرد.

حمدان گفت: طرحي وجود ندارد كه نتوان مفاد آن را تغيير دارد و طرح كنوني (طرح مصر) منافع (فلسطينيان) را برآورده نمي‌كند و بايد برخي مفاد آن تغيير كند.

روزنامه آمريكايي "نيويورك‌تايمز " اذعان كرد اسرائيل به رغم گسترش حملات هوائي و عمليات زميني خود، موفق نشد حماس را شكست دهد.
اين روزنامه آمريكايي به نقل از مقام‌‌هاي اطلاعاتي رژيم صهيونيستي نوشت: پس از گذشت بيش از دو هفته از جنگ در غزه، اسرائيل هنوز نتوانسته است به اهداف خود در اين منطقه دست يابد.

روزنامه فوق افزود: اظهارات برخي مقامات اسرائيلي نيز بيانگر اين مسئله است، زيرا از ديدگاه آنان راه حل دائمي اين درگيري يا دستيابي به توافقنامه ديپلماتيك است به نحوي كه توان نظامي حماس را محدود كند و يا حمله زميني به عمق مناطق مسكوني در غزه يا به اصطلاح مرحله سوم جنگ است.

* تداوم شليك موشك به فلسطين اشغالي

با گذشت نوزده روز از آغاز حملات، امروز چهارشنبه سه موشك از جنوب لبنان به شهرك "كريات شمونه " در شمال اسرائيل شليك شد كه به گفته مسئولان اسرائيلي خسارتي دربرنداشته است.

نيويورك تايمز همچنين اشاره مي كند كه مشابه اين اتفاق در هفته گذشته نيز روي داد و اسرائيلي ها از اين جهت كه جبهه دوم جنگ باز شود، نگران كرد اما حزب الله سريعا به دولت لبنان اعلام كرد كه عامل شليك موشكها نبوده است.
در داخل نوار غزه نيز مسئولان اطلاعاتي اسرائيل اعلام كرده اند كه شاخه نظامي حماس خسارتهاي جزئي متحمل شده است.

اين روزنامه آمريكائي به نقل از مسئولان اسرائيلي كه خواست نامشان فاش نشود، نوشت: حماس همچنان قادر است روزانه 20 الي 30 موشك به سمت شهركهاي اسرائيلي شليك كند كه برد 5 الي 10 مورد آن به بيش از 20 كيلومتر مي رسد.
وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي نيز گفت: تا وقتي كه حماس بر سر كار باشد اوضاع غزه عادي نخواهد شد و اسرائيل دست از محاصره آن بر نمي دارد.

زيپي ليوني، وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي، اظهار داشت ساكنين غزه تا هنگامي كه حماس بر آنها حكومت مي كند شرايط اقتصادي عادي نخواهند داشت و محاصره آنها پايان نخواهد پذيرفت.

ليوني گفت: باز شدن مرزها و پايان محاصره براي صادرات و واردات در غزه تا زمان قدرت داشتن حماس در اين منطقه امكان نخواهد يافت و حملات به اسرائيل پايان نخواهد يافت.

وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي در مصاحبه با آژانس خبري دولتي روسيه گفت: تا وقتي كه حماس بر سر كار باشد اوضاع غزه عادي نخواهد شد. آنها يك دولت مستقل به حساب نمي آيند و اسرائيل با آنها همكاري نكرده و آنها را به رسميت نمي شناسد.
وي تاكيد كرد: اگرچه ما مردم را گناهكار نمي دانيم ولي تا زمان حاكميت حماس بر اين منطقه، ما مبارزه با تروريسم را ادامه داده و اجازه فعاليت تجاري را به آنها نمي دهيم.

به دنبال افشاي استفاده از بمب‌هاي فسفري توسط ارتش رژيم صهيونيستي در حمله به نوار غزه، ابعاد جديدي از استفاده اين رژيم از سلاح‌هاي ممنوعه و نامتعارف افشا شد.

روزنامه "ملي‌گازته " تركيه، "پاولا ماندوكا "، يكي از اعضاي كميته تحقيقات سلاح‌هاي نوين دانشگاه ژنو با اشاره به اينكه وقايع دو سال پيش در لبنان امروز در غزه در حال تكرار است، گفت: اسرائيل در آن دوره از سلاح‌هايي نظير فسفر سفيد، بمب‌هاي ترموباريك، بمب‌هاي خوشه‌اي و مهمات حاوي اورانيوم استفاده كرد.
وي افزود: امروز اطلاعات دريافت شده از غزه حاكي از تكرار همين صحنه است.

بمب‌هاي فسفري تاكنون خرابي‌هاي زيادي را در غزه به جاي گذاشته‌اند و با ايجاد دود بسيار شديد امكان نزديكي نظاميان صهيونيست به اهداف خود در غزه را فراهم مي‌كنند.
چنانچه اين بمب‌ها با پوست انسان تماس پيدا كند موجب ناراحتي‌ها و سوختگي‌هاي شديد در آن ناحيه مي‌شود و به كبد صدمه زده و قلب و كليه‌ها را از كار مي‌اندازد.

با وجود اينكه استفاده از اين بمب‌ها بر اساس توافقنامه ژنو ممنوع است، اما رژيم صهيونيستي در حملات عليه لبنان در سال 2006 نيز از آن استفاده كرده ‌است.

به گفته كارشناسان نظامي، كساني كه از اين نوع بمب‌ها استفاده مي‌كنند بايد در دادگاه بين‌المللي لاهه محاكمه شوند.
سازمان ديده‌بان حقوق بشر در همين رابطه از رژيم صهيونيستي خواست كه استفاده از اين بمب‌ها را در نوار غزه كنار بگذارد
تجاوزات رژيم صهيونيستي به نوار غزه در حالي جريان دارد كه اين رژيم با وجود سانسور شديد و تلاش‌هاي تبليغاتي خود نمي‌تواند مانع از انتشار آمار بخشي از تلفات نظاميان خود شود.


رژيم صهيونيستي در حالي به دنبال آتش‌بس و توقف حملات خود در نوار غزه است كه آمار بالاي تلفات اين رژيم، از ناتواني آنها در ادامه جنگ حكايت دارد.
اين در حالي است كه ناظران و كارشناسان نظامي معتقدند كه اسرائيل در اين حملات تاكنون به هيچ يك از اهداف خود دست نيافته‌ و حتي ابتدايي‌ترين هدف خود در توقف موشك‌هاي فلسطين را محقق نكرده‌ است.

"محمد نزال " يكي از اعضاي دفتر سياسي حماس يكشنبه در گفت‌وگو با روزنامه كويتي "الدار "، با اشاره به عمليات زميني رژيم صهيونيستي به نوار غزه اعلام كرد كه از زمان آغاز اين حملات بيش از 42 نظامي صهيونيست به هلاكت رسيده و بيش از 120 نفر ديگر نيز زخمي شده‌اند.
اين در حالي است كه رژيم صهيونيستي همچنان به سانسور خبري درباره جنگ ادامه مي‌دهد و تاكنون تنها به كشته‌شدن 10نظامي خود و زخمي‌شدن 107نظامي ديگر از آغاز حمله اين رژيم به غزه اعتراف كرده است.

از سوي ديگر، پايگاه اسرائيلي "دبكا " وابسته به سازمان‌هاي جاسوسي رژيم صهيونيستي فاش كرد كه بيش از 42 نظامي اسرائيل در نتيجه اصابت خمپاره گروه‌هاي مقاومت در غزه دچار فلج دائمي شده‌اند.
نزال همچنين در همان روز از هلاكت 12 صهيونيست در درگيري‌هاي اخير آن روز خبر داد و گفت: نيروهاي مقاومت توانستند 12نظامي اسرائيلي را به هلاكت برسانند.

نزال در گفت‌وگو با شبكه تلويزيوني الجزيره قطر گفت: گردان‌هاي القسام توانستند هشت نظامي اسرائيلي را در منزلي در غرب بيت‌لاهيا به هلاكت برساندند، در حالي كه چهار نظامي ديگر نيز در عملياتي جداگانه در كمين نيروهاي مقاومت به هلاكت رسيدند.
وي تأكيد كرد كه اين افراد در كمين نيروهاي مقاومت در يكي از منازل مسكوني فلسطين گرفتار شده‌اند.

همچنين گردان‌هاي شهداي الاقصي شاخه نظامي جنبش فتح سه‌شنبه در بيانيه‌اي اعلام كرد كه 12 نظامي رژيم صهيونيستي را در جريان عملياتي شهادت‌طلبانه در ناحيه "العطاطره " در منطقه بيت لاهيا به هلاكت رسانده و شش نفر ديگر از آنها را زخمي كردند.

در بيانيه آمده است: يك مبارز فلسطيني به نام "عبدالرحمن بوادي " 12 ساله بعد از ظهر امروز [روز نوزدهم] با عمليات شهادت طلبانه خود در يك خانه منهدم شده در منطقه العطاطره 12 نظامي صهيونيست را كشته و شش نفر ديگر را زخمي كرد.

به اين ترتيب و با هلاكت چند نفر ديگر از نظاميان و افسران رژيم صهيونيستي در ديگر مناطق غزه تاكنون آمار تلفات اين رژيم به 60 نفر رسيده است.
انهدام ده‌ها تانك‌ مركاوا و يك بالگرد متعلق به رژيم صهيونيستي به همراه به اسارت گرفتن سه نظامي صهيونيست از ديگر دستاوردهاي نيروهاي مقاومت در طول اين 19روز بوده است.
دستگاه اطلاعات مركزي رژيم صهيونيستي (شاباك) در گزارشي رسمي به ناتواني ارتش رژيم صهيونيستي در جلوگيري از شليك موشك‌هاي مقاومت اعتراف كرد.

دستگاه اطلاعات مركزي رژيم صهيونيستي(شاباك) در گزارشي رسمي با اعتراف به ناتواني ارتش رژيم صهيونيستي در جلوگيري از شليك موشك‌هاي مقاومت به سوي آن رژيم نامشروع، به سقوط تقريباً 565 موشك و 200 خمپاره كه از نوار غزه شليك شده بودند؛ در سرزمين‌هاي فلسطين اشغالي در 18 روز گذشته اعتراف كرد.

شاباك در گزارش رسمي خود كه امروز در مطبوعات رژيم صهيونيستي درج شده‌ است، اعلام كرد: در 16 روز اول حمله به غزه 530 موشك توسط مقاومت به سوي اسرائيل شليك شده و 35 عدد ديگر در دو روز گذشته پرتاب شده‌اند.
گزارش دستگاه اطلاعات مركزي با بيان اينكه 10 درصد موشك‌هايي كه از نوار غزه پرتاب شده‌اند از نوع "گراد " بوده‌اند؛ به زخمي شدن تنها 1272 شهرك نشين صهيونيست در اثر موشك‌هاي مقاومت اعتراف كرد.

بر اساس اين گزارش، از سال 2005 تاكنون تقريبا 5700 موشك و خمپاره بر رژيم صهيونيستي سقوط كرده‌اند، بيش از 2000 موشك تنها در سال 2008 بر روي شهرك‌هاي صهيونيست نشين فرود آمده‌است.

در گزارش رسمي شاباك آمده است: در مدت شش ماهي كه بين اسرائيل و نوار غزه آتش بس برقرار شده‌بود؛ 361 موشك و 303 خمپاره در اسرائيل سقوط كرده‌اند. يعني تقريباً در هر روز يك موشك و خمپاره از نوار غزه به سوي رژيم صهيونيستي شليك مي‌شد.

 
 
جمعه 24 دی 1389  9:44 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها