0

حصاري از نور در برابر دزدان دريايي!

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

حصاري از نور در برابر دزدان دريايي!

نور

 

دانشمندان انگليسي يك گونه جديد سلاح ليزري ساخته‌اند كه مي‌تواند اهداف در حال حركت را تا فاصله نزديك به دو كيلومتري مورد هدف قرار دهد.

 

شركت صنايع دفاعي BAE سيستمز براي دفاع در برابر حملات دزدان دريايي به كشتي‌هاي خصوصي و تجاري در سواحل سومالي دست به ساخت اين دستگاه غير مرگبارزده است.

 

اين ليزر در زمان حمله دزدان دريايي، كشتي را در پوششي سبزرنگ پنهان كرده و باعث مي‌شود تا دزدان ديد درستي از كشتي پيدا نكرده يا نتوانند به آن شليك كنند.

 

اين دستگاه كه هم در شب و هم در روز كار مي‌كند، قرار است در منطقه آزمايشات ليزرس وركسترشاير انگليس مورد آزمايش قرار گيرد.

 

به گفته روي كلارك، سخنگوي شركت BAE، كشتي‌رانان از اين ليزر مانند تابش نور خورشيد كه ديد طرف مقابل را تار مي‌كند براي پنهان شدن استفاده خواهند كرد.

 

كاركرد اين ليزر به صورت تابش متمركز يك نور سبزرنگ است كه ديد هر كسي را كه به سمت آن نگاه مي‌كند تار كرده و در نتيجه باعث سرگرداني دزدان دريايي مي‌شود.

 

اين شركت ليزر مذكور را براي تركيب با رادار فركانس بالايي ساخته كه مي‌تواند قايق‌هاي كوچك مورد استفاده دزدان دريايي را موقعيت‌يابي كند.

 

اين رادار پس از موقعيت يابي قايق‌ها، ليزر سبزرنگ را به سمت آنها هدايت مي‌كند. اين ليزر در عين حال بي‌خطر بوده و به چشمان افرادي كه به آن خيره مي‌مانند آسيبي نمي‌رساند.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

 

پنج شنبه 23 دی 1389  10:04 PM
تشکرات از این پست
tondar12
tondar12
tondar12
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 151
محل سکونت : بوشهر

پاسخ به:حصاري از نور در برابر دزدان دريايي!

البته از لحاظ معاهده حقوق بشر ژنو استفاده از این نوع سلاحها ممنوع است! اما کو گوش شنوا و چشم بینا!

شنبه 25 دی 1389  1:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها