0

هدف ‌جهاد كشاورزي لرستان افزايش توليدات دامي و كشاورزي است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

هدف ‌جهاد كشاورزي لرستان افزايش توليدات دامي و كشاورزي است

89/10/23 - 16:14
شماره:8910221208
نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس سازمان جهاد كشاورزي لرستان:
هدف ‌جهاد كشاورزي لرستان افزايش توليدات دامي و كشاورزي است

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان جهاد كشاورزي لرستان گفت: هدف سازمان جهاد كشاورزي لرستان افزايش توليدات دامي و كشاورزي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از خرم‌آباد به نقل از روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي لرستان، اسحاق طاهري‌مقدم در جلسه شوراي كشاورزي لرستان اظهار داشت: از آنجا كه هدف سازمان افزايش توليدات دامي كشاورزي است از اين رو با توجه به اجراي طرح عظيم هدفمندي يارانه در كشور لازم است كه با امكانات موجود و استفاده درست و بهينه از انرژي، افزايش توليدات را در همه زمينه‌ها داشته باشيم.
وي با اعلام اينكه قيمت هر كيلو وات ساعت برق در كشاورزي 120 ريال تعيين شده است، بيان داشت: در مورد آب‌بهاي مصرفي در كشاورزي هيچ‌گونه افزايشي نداشته‌ايم و مانند گذشته همان 300 ريال است.
طاهري‌مقدم افزود: وسايل و ادوات كشاورزي قبلا سوخت مورد نياز خود را از طريق آزاد تهيه مي‌كردند و تاكنون 13 هزار و 838 دستگاه تراكتور در سامانه ثبت‌نام كرده‌اند و انتظار مي‌رود اين تعداد نيز افزايش يابند.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي با اعلام اينكه سوخت مورد نياز واحدهاي مرغداري براساس جوجه‌ريزي به آنان داده مي‌شود از صاحبان واحدهاي توليدي خواست با بهينه‌سازي واحدهاي خود از هدر رفتن انرژي جلوگيري نمايند كه سود اصلي به خود آنان برگردد.
در ادامه مدير جهاد كشاورزي شهرستان الشتر گفت: در سه ماهه سوم سال ‌جاري تعداد يك‌هزار و 200 نفر از برادران و خواهران با حضور در دوره‌هاي آموزشي اين مديريت آموزش‌هاي لازم را فرا گرفته‌اند.
وي تصريح كرد: برگزاري اين دوره‌ها با هدف ارتقاي سطح فرهنگ بهره‌وري شركت‌كنندگان بوده و افزود: در اين زمينه فراگيران در دوره‌هاي آموزشي نحوه صحيح زراعت، چگونگي بهره‌برداري از مراتع، احداث باغ‌ها در اراضي شيب‌دار، نحوه صحيح كشت نخود، پرورش گوسفند داشتي و پرواري، پرورش قارچ خوراكي و تهيه ترشيجات و شوري‌جات در منزل آشنا شدند.
احمدپور عنوان داشت: به علت تاخير در بارندگي‌هاي فصل زراعي سال ‌جاري در مناطق گرمسيري استان از جمله شهرستان‌هاي پلدختر، كوهدشت و جنوب خرم‌آباد كه تاكنون در سطح كمتري اقدام به كشت ديم كرده در صورت آغاز كشت در اين مناطق سوخت مورد نياز آنان تهيه وتامين شود.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان الشتر در ادامه اظهار داشت: در مورد شفاف‌سازي ميزان سوخت در ادوات و واحدهاي توليدي، چگونگي تامين سوخت در مناطق مختلف استان با توجه به فعاليت‌هاي توليدي وزراعي بحث و تبادل نظر شده است.

 
 
پنج شنبه 23 دی 1389  9:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها