0

آشنایی مبتدیان با ابزارهای فتوشاپ

 
rajermax
rajermax
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 11
محل سکونت : تهران بزرگ

آشنایی مبتدیان با ابزارهای فتوشاپ

توضیحات : بنابر درخواست اغلب بازدیدکنندگان در این آموزش قصد داریم که مختصری در باب ابزارهای فتوشاپ توضیح دهیم .

۱٫ از ابزار Move شروع می کنیم که با این ابزار می توان تصویر خود را به تصویر دیگر و یا برش های خود را به جای دیگر انتقال دهیم .

۲٫ ابزار محدوده انتخاب (Marquee) : با این ابزار می توانید یک ناحیه از تصویرتان را به سلیقه خود انتخاب کنید .

۳٫ ابزار برش (lasso) : با این ابزار می توانید قسمتی از متن خود را برش دهید توجه داشته باشید که حالات پیش فرض برای این ابزار کارهای متفاوتی می کنند .

۴٫ ابزار عصای جادویی (Magic) : با این ابزار می توانید با توجه به پیکسل های رنگ در توصیر یک نوع رنگ را شناسایی می کند و آن را انتخاب می کند . لازم به ذکر است که این عصای جادویی دارای حسگر است اگر شما حسگر آن را زیاد کنید حساسیت آن در شناسایی مقدار بیشتر رنگ زیاد می شود و اگر کم کنید طبیعتا حسگرآن نسبت به شناسایی رنگ کم می شود و محدوده کمتری از رنگ را انتخاب می کند .

۵٫ ابزار چیدن (Crop) : با این ابزار می توانید طبق سلیقه خود مقداری از تصویر خود را انتخاب کنید البته این انتخاب متفاوت است زیرا که قسمتی را که انتخاب کرده اید باقی می ماند و دیگر قسمت های تصویرتان که خارج از انتخابتان است حذف میشوند .

۶٫ ابزار قطره چکان (Eyedropper) : تا کنون به کار قطره چکان فکر کرده اید ، قطره چکان مقداری از یک مایع را به درون خود می کشد و جای دیگر خالی می کند این قطره چکان هم همین کار را می کند اما با این تفاوت که رنگ را درون خود میکشد و در جای دیگر می توانید از همان رنگ استفاده کنید (با انتخاب قطره چکان ، رنگ را انتخاب می کنید و با ابزارهای رنگ زنی مثل قلمو همان رنگ کشیده شده توسط قطره چکان را می توانید استفاده کنید) .

۷٫ چسب زخم (Healing) : با این ابزار می توانید زدگی ها و کهنگی ها و دیگر ایرادهای تصویرتان را ترمیم کنید .

۸ : قلمو (Brush) : با این ابزار می توانید همانند قلموی رنگ بر روی بوم تصویرتان رنگ بکشید .

۹ : مهر (Stamp) : با مهر می توانید هم همانند چسب زخم عمل کنید و هم می توانید با استفاده از وارد کردن پترن های موجود یک طرح آماده را با این ابزار بر روی بوم خود بکشید .

۱۰ . قلموی زاویه ای (History Brush) : با این قلمو می توانید همانند قلموی مذکور در قبل عمل کنید اما با این تفاوت که رنگ خود را به صورت زاویه دار و چرخشی بر تصویر بکشید .

۱۱ : پاک کن (Eraser) : با این ابزار هم می توانید مقداری از تصویر یا رنگتان را پاک کنید و یا اضافات کارتان را حذف نمائید .

۱۲ : سطل رنگ (Paint Bucket) : با سطل رنگ می توانید رنگ خود را به صورت گسترده بر روی پس زمینه خود خالی کنید .

۱۳ : بلور (Blur) : با این ابزار می توانید تصویر خود را مات کنید .

۱۴ : تکثیر (Burn) : با این ابزار هم می توانید تصویر خود را تیره و یا روشن کنید البته این کار به صورت کاملا دستی است بدون هیچ تنظیمات خاصی .

۱۵ : قلم (Pen) : این ابزار کارایی بسیاری دارد مختصری از آن را می گوئیم .

می توانید عمل انتخاب را به صورت کاملا حرفه ای انجام دهید .

می توانید قسمتی را انتخاب کنید و برش دهید و دیگر قسمت های غیر انتخابی را حذف نمائید .

می توانید قسمتی را انتخاب کنید و برش دهید و دیگر قسمت های غیر انتخابی را باقی گذارید و قسمت انتخاب شده اول را حذف کنید .

۱۶ : متن (Text) : با این ابزار هم می توانید متن خود را وارد کنید .

۱۷ : اشکال (Rectangle) : می توانید اشکال هندسی از پیش تعیین شده را در پس زمینه خود ایجاد کنید اشکالی چون مربع ، مستطیل ، خط ، دایره و حتی اشکال موجود در دارایی های فتوشاپ .

۱۸ : دست (Hand) : با این ابزار هم می توانید صفحه طرح خودتان را چپ و راست ، بالا و پائین کنید .

 

منبع : سایت گرافیک ها 

 

پنج شنبه 23 دی 1389  9:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها