0

تبديل انواع فرمت‌ها در دنياي صدا و تصوير

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

تبديل انواع فرمت‌ها در دنياي صدا و تصوير

يکي از برنامه‌هاي کاربردي که محيط کاربرپسند خوبي نيز دارد، MCM است. با اين برنامه شما مي‌توانيد فايل‌هاي چندرسانه‌اي (صوتي و تصويري) خود را به هر فرمتي دلخواه تبديل كنيد.

به‌دليل گسترش و تنوع فرمت‌هاي صوتي و تصويري، بسياري از کاربران براي تبديل اين نوع فايل‌ها به مشکلاتي برمي‌خوردند. فرض کنيد يک فايل موسيقي با فرمت

amr داريم و مي‌خواهيم آن‌را مثلا به‌فرمت mp3 درآوريم. يا اين‌که يک فايل تصويري بافرمت dat داريم که مي‌خواهيد به يک فرمت ديگري مانند avi درآوريم. براي رسيدن به نتيجه بايد چه کاري انجام دهيم؟

امروزه با پيشرفت‌هايي که در زمينه توليد نرم‌افزارهاي صوتي و تصويري انجام شده، ديگر اعمال هر تغييري در فايل‌ها امكان‌پذير است و برنامه Media Converter Master نگارش 1/0/9

يكي از راه‌حل‌هاي اين كار است.

اين نرم‌افزار دامنه وسيعي از فرمت‌ها را در اختيار كاربر قرار مي‌دهد تا بتواند به آنچه که نياز دارد، جامه‌‌‌‌عمل بپوشاند و كاربر را از استفاده از هر برنامه ديگر براي اين منظور بي‌نياز مي‌سازد. نحوه کار با اين برنامه و طرز عملکرد اين برنامه در حد بسيار مطلوبي است و همچنين سرعت و حفظ کيفيت بسيار بالا در زمان تبديل يکي از مزاياي مهم اين برنامه به‌شمار مي‌آيد.

از ديگر مزايايي که باعث محبوبيت اين برنامه ‌‌شده، رابط کاربر پسند آن است. از جمله فرمت‌هايي که توسط اين برنامه پشتيباني مي‌شود مي‌توان موارد زير را نام برد:

avi, mpeg, mp4, 3gp, mov, wmn, swf, mp2/3, amr, wav, vob, aac, ac3, asf, rm, ...

خروجي کار اين برنامه به‌ساني و تنها با چند کليك‌ماوس خواهد بود. تنها کاري که شما بايد انجام دهيد اين است که گزينه Select File را انتخاب يا روي آيکون «+» کليک كنيد تا بتوانيد فايل دلخواه را به اين برنامه فراخوانيد.

پس از فراخواني فايل مورد نظر که در کادر مياني سمت چپ برنامه نمايش داده مي‌شود، يکي از فرمت‌هاي نمايش داده شد را برگزينيد ( با کليک روي نماد To Other مي‌توانيد فرمت‌هاي ديگر را هم ببينيد). حالا روي گزينه Convert کليک کنيد. با اين کار عمليات تبديل فرمت فايل مورد نظر آغاز خواهد شد و پس از پايان در مسير پيش‌فرضي مانند مسير زير ذخيره خواهد شد:

C:\Documents and Settings\
Administrator\My Documents

همان طور که در شکل مي‌بينيد، در قسمت راست پنجره اصلي برنامه، يک پنجره نمايش وجود دارد که با کليک روي علامت Play مي‌توانيد از انتخاب فايل مورد نظر مطمئن شده، سپس به تبديل به فرمت مقصد را آغاز كنيد.

افزون بر مواردي که گفته شد، مي‌توانيد پيش از آغاز عمليات تبديل فرمت، ويرايش‌هاي اوليه خود را بر فايل‌هاي مورد نظر خود انجام دهيد. براي نمونه، مي‌توانيد به‌کمک گزينه Merge چندين فايل را با يکديگر ادغام و سپس آنها را به فرمت دلخواه تبديل كنيد.

همچنين پس از افزودن فايلي به ليست برنامه، مقابل نام هر فايل يک گزينه با نام Split نمايان مي‌شود که شما را قادر مي‌سازد فايل دلخواه را به قطعات کوچک‌تر تقسيم كنيد.

به 2 روش مي‌تواني عمليات Split را انجام داد:

1- اگر گزينه (... Split the source file) را انتخاب کنيد، زير نوار عنوان 2 گزينه Start Marker و End Marker فعال مي‌شود که با Start Marker مي‌توانيد نقطه برش را مشخص کنيد. با دکمه End Marker نيز مي‌توانيد پايان نقطه برش را مشخص کنيد.

اين فاصله‌اي که برش خورده است خروجي شما خواهد بود. حالا روي دکمه Convert کليک كنيد تا بخش انتخاب‌شده برش خورده و با فرمت انتخابي ذخيره شود.

2- اگر فايل شما طولاني باشد و بخواهيد آنها را به قطعات كوچك‌تر تقسيم كنيد، براي اين منظور گزينه Split the source file automatically را به‌كار گيريد که خود 3 گزينه را در اختيار شما قرار مي‌دهد:

الف – تعيين حجم فايل

ب – تعيين مدت زمان هر قطعه بر حسب ثانيه

ج – تقسيم فايل مورد نظر به تعدادي کليپ با انتخاب يك عدد دلخواه

click here


چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

 

پنج شنبه 23 دی 1389  8:42 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها