0

جزئیات توافق جدید گازى تهران- باکو

 
Meysam_Vampair
Meysam_Vampair
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1389 
تعداد پست ها : 1442

جزئیات توافق جدید گازى تهران- باکو

جواد اوجی" با اشاره به برگزاری دور جدید مذاکرات گازی ایران و جمهوری آذربایجان در باکو افزود: مذاکرات انجام گرفته منجر به توافق جدیدی بین این دو همسایه شده است.
معاون وزیر نفت با اشاره به امضای یک تفاهم نامه جدید گازی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان از افزایش واردات گاز طبیعی ایران از این همسایه شمالی تا سقف 2 میلیون متر مکعب در روز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، "جواد اوجی" با اشاره به برگزاری دور جدید مذاکرات گازی ایران و جمهوری آذربایجان در باکو افزود: مذاکرات انجام گرفته منجر به توافق جدیدی بین این دو همسایه شده است.

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه با توافق انجام گرفته واردات گاز طبیعی ایران از جمهوری آذربایجان افزایش می یابد، تصریح کرد: بر این اساس تا 20 روز آینده ایران روزانه 2 میلیون متر مکعب گاز از آذربایجان وارد می کند.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران با اعلام اینکه به تدریج حجم واردات گاز طبیعی از آذربایجان تا سقف پنج میلیون متر مکعب افزایش می یابد، اظهار داشت: تفاهم نامه جدیدی هم بین مقامات دو کشور در باکو امضا شد.

همچنین وزیر نفت ایران در این سفر یک روزه با الهام علی اف رئیس جمهور، ناطق علی اف وزیر انرژی و رونق عبدالله اف رئیس شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان (سوکار) دیدار و گفت وگو کرد.

افزایش حجم سوآپ گاز طبیعی و امضای قرارداد جدید به منظور افزایش واردات گاز از آذربایجان مهمترین محورهای مذاکرات دو طرف در باکو بوده است.

همچنین ایران و جمهوری آذربایجان دی ماه سال گذشته قراردادی برای انتقال سالانه 100 میلیون متر مکعب (معادل 1.2 میلیون متر مکعب در روز) گاز طبیعی این کشور حاشیه دریای خزر به استان های شمالی ایران امضا کرده بودند.
 


 

پنج شنبه 23 دی 1389  7:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها