0

۴۲ درصد از تصادفات ناشی از خواب آلودگی است

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

۴۲ درصد از تصادفات ناشی از خواب آلودگی است

 
رئیس پلیس راه کشور گفت: 42 درصد از تصادفات منجر به فوت و جرح، ناشی از خستگی و خواب آلودگی است.

خبرگزاری فارس: سردار محمد حسین حمیدی با اشاره به افزایش تردد و حجم ترافیک محور‌های مواصلاتی استان فارس نسبت به مدت مشابه پارسال، اظهار داشت: یکی از علل این اتفاق شرایط خوب آب و هوایی این استان است که مسافران زیادی را از سراسر کشور جذب کرده است.

رئیس پلیس راه راهور ناجا با بیان اینکه فارس به عنوان یکی از مهمترین استان‌های گردشگری کشور هر ساله میزبان مسافران و مهمانان داخلی و خارجی در این ایام می‌باشد، تصریح کرد: اگر پلیس فارس اقدمات خود را به صورت ویژه انجام دهد یقینا در کاهش تصادفت کشوری تاثیر گذار است.

حمیدی با توصیه به رانندگان مبنی بر رعایت قوانین و مقررات رانندگی، تصریح کرد: با توجه به شرایط جوی و شدت بارش باران‌ها در روز‌های آینده، می‌طلبد رانندگان ضمن مدیریت سفر، عجله و شتاب را کنار بگذارند و با رفتار خوب ترافیکی و صبر و حوصله، نوروزی پر نشاط را برای خود و دیگران به ارمغان بیاورند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه با بررسی از سامانه‌های هوشمند، بیش از 96 درصد از شهروندان در این ایام قوانین و مقررات رانندگی را رعایت می‌کنند، عنوان داشت: پلیس با آن چند درصد رانندگان متخلف که با حرکات مخاطره آمیز جان خود و شهروندان را به خطر می‌اندازند بدون اغماض، برخورد شدید و قانونی می‌کند.

وی با بیان اینکه در کل محور‌های کشور از ابتدای طرح نوروزی تا کنون افزایش تردد داشته ایم، گفت: در جاده‌های دو طرفه که رفت و برگشت در کنار هم است، انحراف به چپ و سرعت غیر مجاز بیشترین علل تصادفات را به خود اختصاص می‌دهد.

رئیس پلیس راه کشور با اشاره به اینکه محور‌های پرتردد بیشترین کشته‌ها در سطح کشور دارند، خاطر نشان کرد: توصیه ما به شهروندان این است که دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است.

سردار حمیدی با بیان اینکه از 210 هزار کیلومتر جاده‌های فرعی و اصلی کشور، 34 هزار کیلومتر آن که پرترددترین محور‌ها است با دوربین کنترل می‌شود، اظهار داشت: حدود 80 هزار کیلومتر راه اصلی پرتردد داریم که نیاز به 7 هزار دوربین جاده‌ای است تا بتوانیم با قابلیت‌های مختلف در محور‌ها تغییر رفتار ایجاد کنیم.

این مسوول انتظامی با توجه به اینکه استان فارس به سامانه‌های مختلف تجهیز شده است، افزود: علی رغم همه تردد‌ها در این استان، هنوز در حوزه زیر ساخت و آزاد راهی خیلی ضعیف است که این باعث می‌شود در جاده‌های دو طرفه تلفات و حوادث بالا برود.

رئیس پلیس راه کشور عنوان داشت: استان فارس روند کاهشی خوبی در تصادفات دارد ولی ما به این کاهش‌ها قانع نیستیم و هدف ما این است که یک کشته هم در جاده‌ها نداشته باشیم؛ درست است که این یک آرزو است ولی ما برای رسیدن به آن، برنامه و طرح‌هایی داریم و مسئولین باید گفته‌های ما را جدی بگیرند تا به آن برسیم.

وی در پایان ضمن تقدیر از عملکرد فرمانده انتظامی استان فارس در کاهش تصادفات در سال 97، افزود: ماموران ما در کل کشور بیشتر از ظرفیت و توان خودشان به دور از خانواده، جهاد گونه در حال خدمت رسانی به شهروندان هستند که این افتخاری بس بزرگ است.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

دوشنبه 5 فروردین 1398  6:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها